reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odbijanie bolesne / zgaga / refluks??

Jaska.JDM

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Wrzesień 2019
Postów
4 988
Córka prawie 7 m-cy od kilku dni ma odruch odbijania (tak jak u dorosłych czasem jest cofka z kwasem do przełyku i wraca do żołądka). Widać i słychać że to to. Przy tym krzyczy, płacze, mówi ble, auu. Jest na kp i powolnym rozszerzeniu diety. Jest anty butelkowa i anty smoczkowa, nawet kubek z słomka nie przekonał jej.
Zmiana u mnie diety na antyrefluksową i bez laktozową nic nie pomogła.
W dobie teleporad gdzie nawet o ta teleporade ciężko to pisze tu może któraś mi podpowie jak pomóc córci.
 
reklama
U nas ten problem wynikał z nietolerancji laktozy. Przejście na nutramigen pomogło.

Podejrzewam też. Bo jak piłam mleko to miała bolesne bączki. Ale bez ulewa niall i tego "odbijania".
Największy problem ze jeszcze sama nie siedzi, nie chce butelki żadnej i bbox też słabo. Bardziej sobie dziąsła masuje skokami butelek i rurką bboxa zamiast pić. Czekam na kuriera z doidy cup.
 
Przez kilka dni nie podawania żadnych dodatkow alergen mógł zostać jeszcze w organizmie, żeby to sprawdzić okres nie podawania musiałby być dłuższy, ok 2tyg. Ale zaczęłabym też od wyeliminowania laktozy bo to najczęstszy problem 😊
 
reklama
Przez kilka dni nie podawania żadnych dodatkow alergen mógł zostać jeszcze w organizmie, żeby to sprawdzić okres nie podawania musiałby być dłuższy, ok 2tyg. Ale zaczęłabym też od wyeliminowania laktozy bo to najczęstszy problem 😊
rozszerzanie rozpoczęłam w listopadzie. Od początku grudnia nic nie dostaje zrobiłam przerwę bo tez nie chętnie zaczęła jeść mimo że jadła wcześniej chętnie.
 
a czy to się dzieje od razu po jedzeniu czy po jakimś czasie 'odleżenia' też? czy widzisz że z każdym dniem bez dodatkowych produktów jest lepiej czy nie ma poprawy od początku grudnia?
 
reklama
Do góry