reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODCHUDZAMY SIĘ :) - Mamy na diecie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Justa_82

Mamuśka x3
Dołączył(a)
21 Lipiec 2008
Postów
5 268
Miasto
R-m
Dieta dr Pierre'a Dukana

Faza I

Dozwolone produkty:

- Chude mięso: cielęcina, konina, wołowina z wyjątkiem antrykotu i rozbratla z kością, wszystko na grillu lub pieczone w piekarniku bez dodatku tłuszczu. Chude wędliny z indyka, kurczaka lub innych dozwolonych gatunków mięs.
-Podroby: wątroba, cynadry, ozór cielęcy lub wołowy (czubek).
- Wszystkie ryby: tłuste, chude, o białej lub niebieskiej skórze, surowe, pieczone, wędzone lub gotowane.
- Owoce morza (skorupiaki i mięczaki).
- Drób oprócz kaczki i bez skóry.
- Jaja
- Chude produkty nabiałowe (chude mleko, chudy biały ser, chudy serek wiejski,jogurty naturalne i aromatyzowane słodzikiem bez tłuszczu, serki homogenizowane bez tłuszczu). W drodze wyjątku Dukan dopuszcza produkty które mieszczą się w granicach 4-6% (np. śmietana odtłuszczona do 3%, ser ementaler o zawartości tłuszczu do 5%).
- Środki wspomagające: kawa, herbata, herbatki ziołowe, ocet winny, zioła, przyprawy, korniszony, cytryna (nie jako napój), sól i musztarda (umiarkowanie).
- Dozwolone dodatki i przyprawy: tabela przypraw i dodatków.



Faza II

- Wszystkie dozwolone produkty z fazy I
- Stosowanie naprzemiennie kuracji: czyste proteiny i proteiny z warzywami. Możliwe cykle: 5/5, 3/3, 1/1
- Maizena (skrobia kukurydziana) – w niewielkich ilościach, o ile nie ma przestojów wagowych.
- Dozwolone warzywa: tabela warzyw dla fazy II



Faza III

- Wszystkie dozwolone produkty z fazy I i II
- Jedna porcja owoców dziennie, oprócz bananów, winogron i czereśni, orzechów i suszonych owoców
- 2 kromki pełnoziarnistego chleba dziennie
- 40 gramów sera żółtego
- 2 porcje produktów skrobiowych tygodniowo.

Według pierwszej książki Dukana: ryż i ziemniaki jemy okazjonalnie,ryż: basmati, dziki lub pełnoziarnisty, ziemniaki: najlepiej w koszulkach lub pieczone w folii.
Według książki ‘Metoda doktora Dukana’: biały ryż oraz ziemniaki są zakazane w fazie III.

- Udziec jagnięcy, pieczeń z polędwicy wieprzowej (schab) lub szynka
- Dwa odświętne posiłki w tygodniu.: tzw. UCZTA KRÓLEWSKA – dwa razy tygodniu, w odstępach co najmniej jednego dnia, możemy sobie pozwolić na posiłek do tej pory zakazany: pizza, lody winko. WAŻNE: posiłek zjadamy na raz, nie dokładamy sobie po jakimś czasie. Na ucztę składają się: przystawka (np. ulubiony ser), danie główne (np. kotlet schabowy), deser (ciastko czekoladowe) oraz kieliszek wina.
- Obowiązkowo i bezwarunkowo: jeden dzień ścisłej diety proteinowej (kuracja uderzeniowa) w tygodniu.



Faza IV

Normalny sposób odżywiania w ciągu sześciu dni w tygodniu, zachowując dobre nawyki nabyte podczas kuracji, stosowanie co czwartek lub, jeśli to niemożliwe, w środę lub piątek jeden dzień czystych protein (kuracja uderzeniowa) w sposób regularny, ścisły i przez całe życie.
Obowiązkowe spożywanie codziennie 3 łyżek stołowych otrąb owsianych.

Tabela dozwolonych przypraw i dodatków : Tabela przypraw i dodatków | Dieta dr Pierre'a Dukana

Tabela dozwolonych warzyw w II fazie : Tabela dozwolonych warzyw fazy II | Dieta dr Pierre'a Dukana

Tabela zakazanych produktów w I i II fazie : Tabela zakazanych produktów w I i II fazie | Dieta dr Pierre'a Dukana
 
Ostatnia edycja:
reklama
No to ja się zaczynam udzielać, na diecie Dukana jestem tydzień, miałam 4 dni kuracji uderzeniowej na której schudłam tylko 1kg (ale pocieszam się że to z racji tego że w połowie dostałam @ i mi woda zatrzymała się w organizmie) no a potem na II fazie miałam córeczki urodziny i zgrzeszyłam jedząc torta i pijąc alkohol, w zamian waga wróciła znowu o 1kg więcej :crazy::crazy:
Założyłam sobie że będę na etapie 3/3 czyli 3 dni samych protein i 3 dni proteiny z warzywkami, od jutra znowu będę na samych proteinach
Aha i najważniejsze chcę schudnąć 8kg chociaż jak na mnie to już przesada bo mogę już brzydko wyglądać :baffled::baffled:
 
hej hej hej
Zacznę Dukana na dniach, ale już się wpisuję, a co:rofl2::rofl2::rofl2:
 
ha ha i ja sie dopisuje bo ja juz tez mam otreby i je wcinam ale diete zaczynam za kilka dni bo wczoraj wlasnie dostałam pierwsza @ wiec i tak woda bedzie sie trzymac w organizmie wiec zaczne niebawem heeeeeee:-):-):-) mam nadzieje ze wytrwam bo po ciąży jeszcze sporo zostalo:tak::tak::tak:

a jeszcze zapytam te dwie łyzeczki otręb to trzeba codziennie zjeśc tak???????

a mozna do kawy i herbaty uzywac słodzika czy nie????????????
 
No i ja się dopisuje :tak: Napewno bede podczytywac :tak: Mi faza czysto białkowa stanowczo nie służy :baffled: ale natomiast 2 i trzecia wstarczaja, żeby kg powoli spadały :tak: zostało mi jeszcze 5 :sorry2:
 
anakonda :-D Przejdzie @ waga runie w dół.:tak:;-):-D 8 kg? Wow.
luna czekamy!:tak:
Iwcik Słodzik jak najbardziej.:tak: Ale jaki to nie pomogę, bo ja w ogóle nie słodzę. :sorry2: Odwykłam na Dukanie. :tak:Przez parę dni szukałam słodzika w marketach i nie wiedziałam na jaki się zdecydować i dlatego pal licho wolę bez.:-D
Otręby wspomagają pracę jelit. :tak: Są wskazane , ale jak przez dzień nie zjesz, to świat się nie zawali.
MH nie każdemu białko służy.:tak:
Dziewczyny pijcie dużo wody, herbaty...:tak:


A może tutaj znajdziecie jakąś pomoc? Odchudzanie, skuteczna dieta odchudzająca, diety, ćwiczenia, fitness, nadwaga – Vitalia.pl Warto dołączyć do grupy, gdzie dziewczyny są na tym samym etapie co wy.:tak: FORUM : http://babyboom.vitalia.pl/index.php/mid/25/fid/134/odchudzanie/diety
 
No to i ja się do Was dopisuje:-):-):-) otręby mam:-) i @ też:-) więc i ja poczekam aż odjedzie:-):-):-) przedemna długa droga dziewczyny:-( bo ja muszę jakieś 15-20 kg zrzucić żeby wrucic do wagi sprzed ciąży:-) ale z Wami napewno się to uda:-)

Już pouciekalyście:-)? Dziewczyny a do kawy mleko można dodawać? Bo slodzic nie slodze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tak kochana już widziałam je:-) jestem pod wrażeniem naprawdę:-) wyglądasz super:-) ja Ci pozazdrościłam:-) poczytam książkę, przejze przepisy:-) i zabieram się za Dukana:-):-):-)
 
reklama
to ja musze teraz już naprawdę mojego nakłonić do tej diety..
tylko nie wiem jak ja tu otręby dostanę i jak je zmielę...:baffled:
a może można gdzieś zmielone dostać?? albo coś???
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Podobne tematy

W
Odpowiedzi
15
Wyświetleń
54 tys
A
Odpowiedzi
5
Wyświetleń
9 tys
kasiula matula
K
Do góry