reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODCHUDZAMY SIĘ :) - Mamy na diecie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja tez zaczynam jak tylko 2 sie skonczy dzisiaj zapodałam sobie małe co nieco z diety dukana a mianowicie sproboałam jak smakuja te bułeczki z mikrofali bo byłam ciekawa:-D:-D:-D:-Di nie wiem czemu jak jadłam to mi smakowala bo zjadłam goracą odrazu nie mialam czasu czekac az ostygnie ale po zjedzeniu n ajezyku czułam dziwne posmak i takjakby jezyk mnie szczypał czyzby to od proszku do pieczenia????????ale byla mimo wszystko pycha:-D:-D:-D:-Dmam nadzieje ze z wami pojdzie mi ta dieta i nie zrezygnuje zaraz :tak::tak::tak:
Jak któras bedzie zaczynac to dajcie chociaz dzien wczesniej znac :-p:-pja poczytalam co nieco bloga Justy tez normalnie laska masz talent :rofl2::rofl2::rofl2: no i jakies stronki tez poczytałam wiec co nieco wiem a jak cos to bede do ciebie Justa walic drzwiami i oknami heeeeeeeeee

A otreby mi smakuja tak normalnie z łyżeczki je jem:laugh2::laugh2::laugh2: i popijam mlekiem heeeeeei chyba tak tez bede je jadła :rofl2::rofl2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:
 
reklama
Ja tez zaczynam jak tylko 2 sie skonczy dzisiaj zapodałam sobie małe co nieco z diety dukana a mianowicie sproboałam jak smakuja te bułeczki z mikrofali bo byłam ciekawa:-D:-D:-D:-Di nie wiem czemu jak jadłam to mi smakowala bo zjadłam goracą odrazu nie mialam czasu czekac az ostygnie ale po zjedzeniu n ajezyku czułam dziwne posmak i takjakby jezyk mnie szczypał czyzby to od proszku do pieczenia????????ale byla mimo wszystko pycha:-D:-D:-D:-Dmam nadzieje ze z wami pojdzie mi ta dieta i nie zrezygnuje zaraz :tak::tak::tak:
Jak któras bedzie zaczynac to dajcie chociaz dzien wczesniej znac :-p:-pja poczytalam co nieco bloga Justy tez normalnie laska masz talent :rofl2::rofl2::rofl2: no i jakies stronki tez poczytałam wiec co nieco wiem a jak cos to bede do ciebie Justa walic drzwiami i oknami heeeeeeeeee

A otreby mi smakuja tak normalnie z łyżeczki je jem:laugh2::laugh2::laugh2: i popijam mlekiem heeeeeei chyba tak tez bede je jadła :rofl2::rofl2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:

Iwcik to kiedy zaczynamy? Bo ja się też zdecydowałam:-) czytałam u Justy na blogu:-) podziwiam ta kobietę normalnie:-) a po obejrzeniu Justy fotek przed dieta i teraz no to aż mi się oczka zasmialy:-) wygląda super no i ta wytrwałość. Także kochana możemy i my zaczynać. A jak coś wrazie czegoś to mamy juste i bb:-) będziemy podpytywac:-) we dwie to już łatwiej zacząć:-) ile Ty kochana chcesz zrzucić kg? VIKAMCIA a czemu chcesz nielic te otręby? Takie najlepiej jesc:-) ja dzisiaj kupię twarog i zrobię bułeczki dukana:-) zobaczę jak smakują:-):-)
 
Kochane , ja nie jedyna , która na dukanie schudła.:zawstydzona/y: Ja podziwiam kobietki , które po 20 kg czy więcej gubiły i fotki widziałam.:tak:


Wykład na temat otrębów znajduje się na str. 29 " Przepisy dla polaków":tak:

" Otręby owsiane
... To jedyny produkt spożywczy na świecie o właściwościach odchudzających.
Dlaczego? Ponieważ ma 2 własności, które od momentu Jego pojawienia się w przewodzie pokarmowym sprawiają, że otręby zamieniają się w prawdziwą lepką gąbkę o zaletach odchudzających.
Chłonność: Rozpuszczalne włókna otrąb owsianych są zdolne pochłonąć tyle wody, że zwiększają swą objętość średnio 25 razy. Tak więc 12 gramów otrąb, czyli I łyżka stołowa, pochłonie w żołądku 300 gramów wody i uformuje kulę o masie 312 gramów, wystarczająco dużą, by wywołać szybkie i trwałe uczucie sytości .
Kleistość: Otręby docierają do jelita cienkiego wymieszane z pokarmem. Na tym etapie jest to bogata w składniki odżywcze masa, która ma zostać strawiona, a zawarte w niej składniki odżywcze powinny trafić do krwiobiegu. To w tym momencie otręby spełniają swą zasadniczą funkcję. Dzięki dużej kleistości przylepiają się do wszystkiego, co Je otacza, w ten sposób przechwytują kalorie, które zawiera trawiona masa, i pociągają je ze sobą do stolca, obniżając w ten sposób wartość kaloryczną spożywanych pokarmów. Oczywiście różnica nie jest wielka, ale jeśli dzieje się to często, ma znaczenie.
Poza tym otręby hamują przyswajanie cukrów, obniżają poziom
cholesterolu we krwi i ułatwiają trawienie. Magia!
Otręby stanowią integralną część mojej metody. Przepisuję je w dawkach zmieniających się zależnie od fazy kuracji:
• 1,5 łyżki stołowej dziennie w fazie ataku,
• 2 łyżki stołowe dziennie w fazie równomiernego rytmu,
• 2,5 łyżki stołowej dziennie w fazie utrwalania,
• 3 łyżki stołowe dziennie w fazie stabilizacji.

. Otrręy owsiane można kupić w sklepach ze zdrową i dietetyczną
zywnoscIą· Można przyrządzać z nich placki, naleśniki, mufinki, owsiankę itp.
Uwaga: nie wszystkie otręby owsiane mają taką samą skuteczność.
Większość dostępnych obecnie na rynku otrąb owsianych produkowanych jest w sposób tradycyjny, z myślą o ich zastosowaniu kulinarnym, a nie odchudzającym. A właściwości lecznicze otrąb zależą głownie od sposobu ich zmielenia i pytlowania.
Mielenie ma wpływ na stopień rozdrobnienia i wielkość cząsteczek.
Otręby zbyt mocno zmielone są łatwiejsze do ugotowania, ale tracą większość swych dietetycznych i odchudzających właściwości. Otręby zbyt grube z kolei mniejszą kleistość, a co za tym idzie, zmniejszają się ich właściwości obniżania wartości kalorycznej pokarmu...."
 
Ostatnia edycja:
No ja dzisiaj znowu zaczynam same proteinki, na śniadanko zrobię sobie placuszki dukanowe a na obiad rybka w ziołach, o kolacji jeszcze nie myślałam, aha i dziś rano się ważyłam - 1kg w dół na P+W, chyba po @ woda mi spada :tak::tak::tak:
Iwcik słodzik jak najbardziej możesz używać, ja się przyznam że nie żałuję dobrze sobie posłodzić bo ja z tych co to za słodyczami w ogień by poszły :-D:-D:-D
 
Po wczorajszym dniu P u mnie 800 g mniej. :-D
Czuję jak @ się zbliża.:baffled:
Na śniadanie kawałek tortu Kacprowego.:baffled::-D Uczta na III F.:-D
Bardziej kaloryczne rzeczy jem rano, po to by do wieczora spalić.:-p
 
JUSTA to ja jestem z tych co to musi 30 kg zgubić to tak lekko:-):-):-) a czy w tesco takie otręby można kupić???.:-). A czy do buleczek dukana można dodawać taki twarog domowej roboty? Czy za tłusty? Bo u mnie go pod dostatkiem:-)
 
Świetny temat:-)! Chętnie się dołączę,jak tylko przestanę karmić...;-). Na razie będę czytać i podziwiać:tak:
 
Aleksia taki domowy to raczej tłusty , a tu wszystko chude trzeba.:rolleyes2:
Nie wiem czy w tesco kupisz, ale na pewno z kupnem nie będzie problemu w carrefurze. :tak:Ja kupuję w sklepie , w swojej miejscowości. Choć przyznam , że na początku miałam z tym problemy, bo otręby znikały z półek kartonami. :-D Pół miasta na Dukana weszło.:tak::-D


Acha, w prawie wszystkie produkty nisko tłuszczowe zaopatrzycie się w Biedronce. Od serka wiejskiego (w dużym opakowaniu ) po tuńczyka w sosie własnym, czy w wodzie ( nie w oleju!), makrelę, jogurty naturalne , mięso mielone indycze , kurczaki, chude wędliny drobiowe, ryby , krewetki, chudy ser biały, mleko 0,5 %, jaja , korniszony itp, itd :tak:. Nawet w patelnie teflonową za 24,99 zł można się zaopatrzyć.:-D


emiliab witaj :-). Czekamy .:tak::-)

Anakonda super! Heheh, 1 kg a jak cieszy.:tak:;-):-D
 
Ostatnia edycja:
Sałatka z tuńczyka baaaardzo sycąca.

- tuńczyk w sosie własnym (1 puszka)
- 2 jajka ugotowane na twardo
- 2 ogórki konserwowe/kiszone
- pęczek szczypiorku
- 1 mała cebula
- łyżeczka musztardy
- mały jogurt naturalny
- przyprawy wedle uznania

Jajka ugotowane na twardo i ogórki pokroić w kostkę, zmieszać z tuńczykiem , cebulką i szczypiorkiem. Dodać łyżeczkę musztardy , jogurt naturalny, przyprawy , wymieszać.
Dziś dodałam paprykę w proszku oraz lekko posypałam przyprawą do kurczaka i sałatka wyszła PYSZNA !
 

Załączniki

  • Kopia salatka z tuńczykiem.jpg
    Kopia salatka z tuńczykiem.jpg
    42,9 KB · Wyświetleń: 71
Ostatnia edycja:
reklama
Po wczorajszym dniu P u mnie 800 g mniej. :-D
Czuję jak @ się zbliża.:baffled:
Na śniadanie kawałek tortu Kacprowego.:baffled::-D Uczta na III F.:-D
Bardziej kaloryczne rzeczy jem rano, po to by do wieczora spalić.:-p

To tak jak ja, szlaenswa rano :tak::-D:-D:-D Kiedy metabolizm na wysokich obrotach :tak:

JUSTA to ja jestem z tych co to musi 30 kg zgubić to tak lekko:-):-):-) a czy w tesco takie otręby można kupić???.:-). A czy do buleczek dukana można dodawać taki twarog domowej roboty? Czy za tłusty? Bo u mnie go pod dostatkiem:-)

Na pewno kupisz w tesco :tak:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Podobne tematy

W
Odpowiedzi
15
Wyświetleń
54 tys
A
Odpowiedzi
5
Wyświetleń
9 tys
kasiula matula
K
Do góry