reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ODCHUDZAMY SIĘ :) - Mamy na diecie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Malinka, 2g, to ładnie :tak: organizm musi sie przestawic na spalnie :tak:

pomidory przetworzone, mają wysoki indeks glikemiczny, dlatego się nienadaja - a wpolskiej wersji pewnie dlatego ze w kuchni polskiej koncentrat wystepuje dość czesto. Ja sobie odpuściłam wszystko co z przetworoznymi pomidorami, bo to same weglowodany.

A musztarda zwiera gorczyce ktora ma dobry wpływ na trawienie i utrwala uczucie sytosci.
 
Ostatnia edycja:
reklama
no tak a ja sie sie zdziwiła dziewczyny bo sie wazyłam w poniedzialek przed miesiaczka i dzisiaj sie wazyłam po tygodniowym probowaniu dukanowskiego jedzenia ale oczywiscie jadłam tez zakazane no i zdziwko dzisiaj waze 78kg:-):-) mam 1kg mniej heeeeeeeeeeee
wiec motywacja na dukana rosnie coraz bardziej:-):-):-):-)
 
Od poniedziałku odchudzam męża:-)! Jest chętny i już poczyniliśmy zakupy;-). I mam kilka pytań:
1. czy może być ogórek kiszony zamiast konserwowego(np.do sałatki z tuńczyka)?
2.czy przydadzą się do czegoś otręby pszenne? Na zakupach zapomniałam,jakie mają być i kupiłam owsiane i pszenne:tak:
3.czy można jeść szponder wołowy,bo w żadnej tabeli go nie znalazłam:no:?

Będę wdzięczna za odpowiedzi:tak:
 
Ostatnia edycja:
I mam kilka pytań:
1. czy może być ogórek kiszony zamiast konserwowego(np.do sałatki z tuńczyka)?
Doktorek nic nie pisze o nich , ale to chyba dlatego , że we Francji nie jedzą kiszonej kapusty ani kiszonych ogórków. :tak:
Myślę , że można...:tak: korniszony to ogorek,woda,ocet,cukier,sól i jeszcze troche
przypraw.Kiszony to ogorek,woda,sól i zielska troche. Korniszony Dukan podaje ,bo kiszonych nie zna. :-p


2.czy przydadzą się do czegoś otręby pszenne? Na zakupach zapomniałam,jakie mają być i kupiłam owsiane i pszenne:tak:
W wielu przepisach znajdziesz otręby owsiane pomieszane z otrębami pszennymi.:tak:
"Otręby są bogate w błonnik a zawarte w nich włókna wyłapują w jelitach składniki odżywcze co sprzyja odchudzaniu "-to w wielkim skrócie najważniejsze co Dukan mówi o otrębach ,a z mojego skromnego doświadczenia wiem że idealnie przeciwdzialają zaparciom
W książce Dukan pisze, że należy spożywać dziennie 2 łyżki otrąb owsianych i 1 łyżkę pszennych.


3.czy można jeść szponder wołowy,bo w żadnej tabeli go nie znalazłam:no:?
Wołowinkę można , ale tę najchudszą . Szponder zawiera tłuszcz . Szponder wołowy | Slim-line.pl
Myślę, że nie można.:no:
Dla przykładu szponder ma tłuszczu ponad 15, a np taki rostbef - 7; dla porównania, schab, którego nam nie wolno ( bo wieprzowy) ma tłuszczu 10.


Powodzenia!
 
Ostatnia edycja:
Hej laski

no ja zapał mam i wysartowałam dzisiaj z doktorem dukanem :-D:-D:-Dz waga 78kg zobaczymy ile bede za tydzien wazyla bo bede sie zawszw w poniedzialki ważyc nie inaczej bo zwariuje:-D:-D:-Da wiec dzisiaj zaczelam 10 dni proteinek :tak::tak::tak:mąz jedzie jeszcze do biedronki wiec jeszcze mu kilka rzeczy napisze co ma mi kupic bo ja chora wiec nie jade g:tak:ora:tak:czka mnie wczoraj zmorzyła i w kosciach mnie lamie masakra jakas ale mimo to nie poddalam sie i dukana zaczęłam:-):-):-)

weekend zabalowałam u mamy wypiłam likier toffi zjadłam ciacho i slodycze a i owoców sie najadlam zeby mnie nie ciąglo do nich heeeeeeee:-D:-D:-D

MAM NADZIEJE ZE WYTRWAM DO KONCA 10 DNI PROTEINOWYCH:-D:-D:-D


a Justa a powiedz mi czy otreby owsiane to to samo co płatki owsiane wygladaja tak samo tylko ze sa grubsze???????????
 
od dzis zaczynam dukana :) ponownie bo juz raz zaczynalam ale mialam problemy zdrowotne (niezwiazane z dieta) i jakos przerwalam

takze zakupy zrobione i zaczynam działać :)

na sniadanie sałaka z tunczyka,jajka i korniszona
do tego chlebek dukanowski
obiad- piers z kurczaka
podwieczorek jogurt natural z otrebami
kolacja placuszki dukana

 
Witajcie:-) Iwcik trzymam kciuki:-) mi dzisiaj przyszły książki dr dukana:-) zaraz się biorę za czytanie tej nie potrafię schudnac:-) no i oczywiście przygotowuje się do diety:-) jak wystartuje to oczywiście dam znać:-)
 
Iwcik niestety płatki owsiane a otręby owsiane to nie to samo. Tak jak pies to nie kot.:-p
" Płatki to spreparowane ziarna zbóż, otręby to otoczka tych ziaren. Zawierają więcej białka i błonnika a mniej węglowodanów niż płatki. Dodatkowo otręby "oczyszczają" organizm z tłuszczu. "
 
Justa a czy chlebek taki typowo razowy- prawdziwy , ciężki i ciemny:-) można kromeczke albo dwie np jedną przy śniadaniu:-)? Bo w tej książce nic nie pisze doktorek o chlebku:-):-) czy 7 zbóż bakomy można podjadać? Czy woda muszynianka do picia jest ok? No i jeszcze jakie herbatki polecasz:-)? :-):-):-):-) zrobiłam rozpiske dziewczyny od śniadania do kolacji na cały tydzień. Zwazylam się:-( waze na dzień dzisiejszy 85 kg:-):-):-):-):-). Dziewczyny od środy jadę ostro z panem dukanem. Jutro jeszcze tuńczyka dokupie:-):-):-):-). Dołącze do Was:-)
 
reklama
Aleksia
- chlebek włączamy dopiero w III Fazie. Ale można samemu sobie upiec ze zmielonych otrąb + przyprawy. Bądz zastąpić go plackami owsianymi usmażonymi na teflonie. Pycha.
- jogurt 7 zbóż zawiera dużo węglowodanów 15 g w 100 g.Najlepiej podczas diety jeść naturalny. Do tego słodzik i kakao, bądź otręby...
- wodę nisko zmineralizowaną ( w biedronce za zgrzewkę 6 butelek wody źródlanej Aleksandria zapłacisz coś ok. 3,50 zł )
- z herbat polecam zieloną i czerwoną. W Biedronce duży wybór. Dziś zakupiłam za 1,99zł 40 torebek zieloną aromatyzowaną o smaku opuncji figowej firmy Feel Green. Ma piękny zapach i równie dobrze smakuje.

Aleksia zostawiłam ci info. na skrzynce BB


Na PW polecam wam warzywka na patelnię z Biedronki. Pycha.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

Podobne tematy

W
Odpowiedzi
15
Wyświetleń
54 tys
A
Odpowiedzi
5
Wyświetleń
9 tys
kasiula matula
K
Do góry