reklama

Odchudzanie,metoda i motywacja...

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Ewelka20, 10 Styczeń 2014.

1. Ewelka20

Ewelka20 Fanka BB :)

Witajcie moje drogie panie:-)...
    Dzisiaj chcę zapytać,o wasze sposoby na odchudzanie.W telewizji ciągle trąbią o sporcie,o dietach cud itd...
    Nie ukrywam,że mnie zmotywować do ruchu,to naprawdę po żądne wyzwanie,ale wszystko da się zrobić;-)..Otóż z moją wagą nie jest najlepiej.Mam 163 cm wzrostu,a ważę(wstyd się przyznać)73 kg...Tak,tak nadwagi trochę jest:no:...W sumie,aż tak nie przeszkadza mi ogólna waga,lecz brzuch.Moje nogi,biodra no ogólnie mi pasują,lecz nie wiem jak pozbyć się brzucha.Staram się mało jeść bo gdy tylko zjem coś to zaraz wyglądam jak na 6mies ciąży,a urodziłam 2 lata temu:-D...Nie wiem,czy to ma jakieś znaczenie,ale w mojej rodzinie ze strony ojca wszyscy są niscy i grubi,a ja jedyna "jeszcze"się z tego schematu wyłamuję...Czy znacie jakieś dobre metody odchudzania ogólnego,bądź na pozbycie się brzucha?:-D:-D...I co sądzicie na temat ziaren zielonej herbaty,myślicie,że naprawdę tak pomaga jak piszą,że chudnie się w ciągu 5 tyg.6kg?:cool:

2. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

witaj Ewelkaja mam taki wzrost jak ty a ważę jeszcze więcej, bo około 78 kg :-( okropnie się czuję szczególnie z brzuchem tak jak ty, niestety waga została mi po ciąży czyli 10 kg do przodu i nie mogę się ich pozbyć :-( największy problem u mnie jest z pewnością z motywacją, chciałabym mieć taki Orbitrek ale niestety mnie nie stać nawet na używany no i jeszcze te napady na słodkie ... a pomyśleć że kiedyś ważyłam 60 kg :-(

3. reklama
  4. kasia-matiy

ja próbowała chromu i u mnie niestety to nie działa :-(myszka - po co ten spam ???

5. evi26

evi26 Fanka BB :)

Witam ,ja miałam problemy z waga po ciąży ,została mi nadwyżka 12 kg ważyłam jakieś 73-74 kg przy wzroście 170,i postanowiłam coś z tym zrobić strasznie przeszkadzała mi ta waga i te zwały tłuszczyku zwłaszcza na brzuchu. Moja dieta zaczęła się w sierpniu i można powiedzieć ,że trwa do dziś schudłam 14 kg , i czuje się świetnie nie wyglądałam tak nawet przed ciążą .
    Powiem tak jeśli chcesz schudnąć to da się to zrobić ,tylko musisz bardzo chcieć i mieć ogromna motywacje ,bo czeka cię ciężka praca samo się nie zrobi w końcu trochę pracowałaś na swój tłuszczyk .
    Pamiętaj zdrowe odżywianie i ruch czynią cuda :)a chęć na słodycze można oszukać spróbuj migdały ,mi pomagały lub 2 kostki gorzkiej czekolady (70%).

6. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

Ja stosuję dietę dukana, ale zmodyfikowaną, z dużą ilością nie tylko warzyw, ale też owoców i kasz :)

7. kasia-matiy

dieta dukana to dieta wysokobiałkowa? osobiście nigdy bym się na nią nie zdecydowała, po pierwsze dlatego że nadmiar białka jest szkodliwy, tak samo jak eliminacja jakichkolwiek innych wartości odżywczych, nadmiar białka zakwasza żołądek, może uszkadzać nerki i prowadzić do nowotworów ... poza tym wystarczy zakończyć dietę by lekko przytyć co najmniej tyle ile sie schudło

8. ANEK M

ANEK M Fanka BB :)

Ja mam 37 lat jestem po 3 ciążach gdzie w dwóch ostatnich tyłam po 20 kg i przy wzroście 166 cm waze 58 kg brzuch płaski,młodziezowy styl ubierania i podobno wyglądam jak nastolatka;-)
    Dobry sposób na idealną wagę to praca zawodowa dieta MŻ I trójka dzieci:-D hehe a tak powaznie to według mnie niema zadnej diety cud one tylko pogarszaja sprawę ważne jest regularne jedzenie oczywiscie wszystkiego nawet od czasu do czasu słodyczy i dużo ruchu.

9. Nadulina

Nadulina Fanka BB :)

Dieta dukana ma mniej więcej pół roczną fazę stabilizacji, a jej podstawy są do końca życia (jeden dzień proteinowy), więc jako tako diety nie przerywa się nigdy. I nie wierzę w efekt jojo po dukanie, schudłam 10 kg, porzuciłam dietę, wróciłam do niej po 3 miesiącach objadania się niezdrowym jedzeniem i piwem, i przytyłam 2 kg. Wierzę tylko w to,czego doświadczam, i osobiście widzę,że dieta na mnie działa, czuję się świetnie, wyniki morfologii mam w porządku, a po przerwaniu diety nie dopada mnie jajo. W tym momencie diety już nie mam zamiaru przerywać, wcześniejsza przerwa wynikała z ciężkiej choroby.
    Ale jasne,że jest wiele przeciwników dukana, jak i każdej innej diety. Z tego co widzę , to nie wątek o zdrowym żywieniu, a o odchudzaniu, także ja odchudzam się tą metodą :D

10. reklama
  11. Halina0406

Halina0406 Fanka BB :)

witajcie drogie dziewczyny kiedyś tu zaglądałam ale z braku czasu ... chyba dobrze trafiłam dziewczyny ja też mam duży problem tak jak wy , wstyd sie przyznać , mam 160 wzrostu i waże 87kg. po 2 ciążach. mam 32 lata. Opowiem wam moją historię .
    Mając 19 lat przy wadze 75kg postanowiłam schudnąć .. dlaczego wszyscy sie ze mnie wyśmiewali , a ona taka gruba ....itd. i chłopcy na mnie tak dziwnie na mnie patrzyli...moja mama tak mnie rozpuszczała z jedzeniem i kupowaniem słodyczy itp. więc wziełam sie ostro za odchudzanie
    Zaczełam ćwiczyć i mniej jeść 5 małych pośiłków , więcej gotowanych niż smażonych , kanapka z sałatą itp. ale ćwiczyłam 2 godziny dziennie wieczorem- na początku było trudno , obolałe nogi brzuch , całe ciało ale z czasem przestało boleć - udało sie w ciągu 6 miesiecy schudłam 8 kg. to cud :tak: Mimo to dalej kontynuowałam dietę mój rekord to od 19 lat - do 22 lat schudłam z 75 na 53 kg. Zajeło mi to 3 lata ale warto było. Poznałam miłość swego życia i wyszłam za mąż przestając o siebie dbać i przytyłam na 62kg.. po ślubie zaszłam w ciąże i przestałam ćwiczyć , w czasie ciąży mieszkaliśmy z rodzicami i mama mnie nadal rozpieszczała , sukierki ...itp. i przytyłam w ciąży po urodzeniu córeczki ważyłam 75 kg. przez cesarkę . Z braku czasu przestałam o siebie dbać i przytyłam po 6 latach zaszłam w ciąże przy wadze 82 - przytyłam w niej 6 kg. i po urodzeniu mnie tyle ubyło ale i przytyłam znowu . Mineło już 2 lata ja wcząż wage 86kg. Moja praca jest w pozyci siedzącej - jestem krawcową szyje po nocach i podjadam .Jestem Szczęśliwą matką 2 dzieci i staram sie tak wychowywać uważając na to co jedzą żeby nie były grube biorąc przykład z siebie jak mi mama zrobiła mi krzywde w dzieciństwie ucząc mnie złych nawyków jedzenia i przez to dużo jadłam. Moim jedynym szczęściem jest to że moje dzieci są szczupłe i postaram sie żeby nie miały takich problemów jak ja .
    Pare lat temu znalazłam w sobie tą motywacię i siłę , ten opór przed jedzeniem , teraz musze sie za siebie wżąść i schudnąć, dla dzieci , dla męża . Dzięki mężowi zrobiłam prawo jazdy -ciężko było ale zdałam - tłumaczyłam sobie że dlaczego moje szfagierki jeżdżą samochodem a ja nie , i to samo musze zrobić z moją wagą . Jestem z mojego wyglądu niezadowolona duży brzuch grube nogi o pośladek , ciężko kupić ciucha, ubrać sie modnie . Jest mi wstyd ale wiem jedno, trzeba mieć silną wole i samozaparcie aby dążyć do celu nie tracąc wiary w siebie . Jedno jest pewne że ruch i dieta jest najskuteczniejszm środkiem odchudzania nie tabletki one niszczą zdrowie .
    Na koniec mojego postu życzę Wam wiary w siebie aby Wam udało sie pozbyć tych zbędnych kilogramów i pamiętajcie ruch to zdrowie , serdecznie pozdrawiam powodzenia , bede zaglądać (przepraszam za błędy) pozdrawiam:tak:

12. maximum

maximum Fanka BB :)

Ja na początku ćwiczyłam w domu ale brakło mi motywacji, więc zaczęłam chodzić na treningi (na szczęście miałam wtedy z kim zostawić maleństwo). Aquaerobik pozwala ładnie sylwetkę wyrzeźbić, a także pływanie. Tylko najgorsze co można zrobić na początku to ważyć się - gdy zaczynami ćwiczyć nasze mięśnie podwajają swoją wagę i wydaje nam się, że nic nie chudniemy :(

Poleć forum