reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odchudzanie na DuKaniE

A

asiunia876

Gość
Sama sobie tworze grupe wsparcia :-D i dla tych co tego wsparcia potrzebuja:tak: albo chca razem z Panem Dukanem sie odchudzac :-) hihi


tutaj prosze eywe mojego mentora na tej ciężkiej ajakże pieknej drodze o porady i wskazówki :tak::-D


no i pytanie pierwsze ;-)
jak przezyc ten pierwszy etap? czy mozna jesc te dukanowe buleczki? Bo czytalam ze tylko 2lyzki otrebow na dzien a przeciez do pieczenia trzeba uzyc ich wiecej, no wiec jak to z tym jest?

Skad czerpiesz przepisy?
 
reklama
o matko...napisałam mega posta i znikł:szok:
no więc Asiunia, pierwsza faza jak dla Ciebie trwac powinna maksymalnie 5 dni, jak nie 3 nawet, w niej nie jemy otrębów niestety, tylko rzeczy, które są wymieniona na liście dozwolonych przez dukana, mam nadzieję,że masz książkę, jak nie to ściągniej z neta "nie potrafię schudnąć" i nie zaczynaj tej diety tylko na podstawie neta, dlatego,że często głupoty piszą i mozesz sobie zaszkodzić a w najlepszym wypadku nie chudnąć, porcja otrębów na dzień to 3 łyżki, ja w opiekaczu robiłam takie, 2 łyżki pszennych otrębów,1 łyżka żytnich, 1 jajko, łyżka serka homo naturalnego, odrobina proszku do pieczenia, wychodziły 2 bułki wielkości tostów, pycha:)
co do przepisów to nie miałam zbyt dużo czasu na gotowanie,bo dużo pracowałam w tym czasie, szukałam na różnych stronach na necie, polecam zwłaszcza te na słodycze z dozwolonych produktów( nutella, kanapka kinder, sernik:) ) pozwalają przetrwać chwile załamania,hehe
sama nie wiem ile wiesz o tej diecie, czy pisać o podstawach , fazach, czy to już wiesz, po prostu pytaj,jak będę potrafiła, postaram się odpowiedzieć:)

co do pierwszego etapu, jest cięzki,ale to tylko kilka dni,a efekty są natychmiastowe, masz więc motywację,żeby dietować dalej, produkty jeść wtedy najlepeiej w podstawowej formie,nie kombinować za dużo z nimi, wtedy efekt początkowy większy, a po tych 5 dniach już duuużo więcej możliwości


dla pocieszenia i wsparcia powiem,że jestem na forum, gdzie osoby kończą już fazy albo skończyły, i te ,które stosowały się do zasad nie mają jojo jedzą normalnie, a waga się utrzymuje:-)
 
no ja sobie zrobilam ta kalkulacje na stronce Pana Dukana i jako ze mam prawie ze 20kg do zrzucenia, to 1 faza ma trwac u mnie 7 dni...

no mam liste dozwolonych produkow dla kazdej fazy no i bede sie meczyc.

Czy to prawda ze mozna jest wszystko (z listy) w dowolnych ilosciach? czyli teoretycznie nie jestes na zadnej glodowce. Bo to za mna przemawia najbardziej - chodzi o 1 faze :-D
 
no właśnie fenomen tej diety polega na tym,że nie tylko można jeść dowolną ilość, ale nawet im więcej jesz czasem tym więcej chudniesz, bo jedząc dozwolone produkty pobudzasz metabolizm i jeszcze szybciej spala:) naprawde na tej diecie wręcz nie wolno być głodnym;-)
 
przylaczam sie duchowo- poki karmie to nie moge diety. przed ciaza stosowalam dukana- zaszlam "z nim" w ciaze. schudlam fajnie ale niestety 2x wiecej w czasie ciazy mi sie przytylo.
 
a sluchajcie bo w 1 fazie mozna jesc ryby, a czy paluszki rybne sie zaliczaja? oczywiscie zapiekalabym je a nie smazyla? bo ja nie lubieć ryb :-( a cos jesc musze...
 
ja tez ryb nie jadam ale jadlam na grilu pange itp i dalo sie zjesc, paluszki rybne sa w panierce wiec raczej odpadaja
 
polecam diete, jest skuteczna a po kilku dniach idzie się przyzwyczaić, zaraz poszukam na kompie miałam książkę bo w realu pożyczyłam koleżance. ja z otrębów robiłam placki takie z cynamonem lub olejkiem pomarańczowym z jogurtem naturalnym i białkiem z jajka. Ja miałam 2 podejścuia- ostatnim razem byłam w drugim tygodniu ciąży i tak 3 tygodnie pociągnęłam.
 
reklama
nati ma racje, panierka odpada;-) ja też na dukania zaszłam w ciąże:-)ale nie dość,że przytyłam "tylko" 11 to od razu zaraz wróciłam do tej wagi,bez joja żadnego udało się, choć porzuciłam na 2 fazie już, więc ryzyko było:-)
 
Do góry