reklama

Odchudzanie podczas karmienia piersią

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez mari88, 20 Luty 2013.

1. mari88

mari88 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czy faktycznie ograniczenie spożywanego pożywienia zmniejsza ilość mleka?
    Już minęły prawie 2 miesiące od porodu, a ja mam straszny apetyt zwłaszcza na słodkie. A że w dzień ciągle w pośpiechu, to najwięcej jem na noc :(
    Czy można brać błonnik? od dwóch lat męczę się z zaparciami (dwie ciąże) i czytałam, że błonnik mógłby pomóc zarówno na zaparcia jak i na nadmierny apetyt, tylko nie wiem jak to jest czy można stosować u karmiących?

2. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Rozsądnie najpierw powalczyc z dobrze zbilansowaną dietą. 2 miesiące od urodzenia dziecka, to czas keidy organizm reguluje laktacje, regeneruje siły i nie wiem czy to dobry moment na ograniczanie spożywanych kalorii- na racjonalne odżywianie, w dużą ilością warzyw i owoców TAK!
    Błonnik nie przenika do mleka :) ale masz prawo byc głodna produkując mleko. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie i wystarczającej ilości kalorii w ciągu dnia nie będziesz miała napadów wieczornych 'na słodkie'.

3. reklama
  4. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Aha jeszcze to: nie do końca, musiałabyś się nieźle przegłodzić. To szkodliwe dla Ciebie, organizm będzie czerpał najpierw z Twoich zapasów, jeśli kiepsko się odżywiasz to zapasy mogła się po prostu szybciej skończyć. I nie chodzi o tłuszcz, ale o witaminy i mikroelementy potrzebne Twojemu dziecku.
    Cierpliwości, 2m to dla Twojego ciała na prawdę nie tak znowu długo :) Odżywiaj się zdrowo i będzie ok!

5. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    1
    Tu masz artykuł odpowiadający w dużej mierze na Twoje pytanie.
    Czy w czasie karmienia piersią mogę się odchudzać? - BabyBoom

W Twoim przypadku spróbowałabym zamiast słodyczy podjadać np rodzynki, troszke suszonych moreli, sa jeszcze papaja, ananas.

na wieczór jedna garstka i powoli , po jednej sztuce podgryzaj dobrze przeżuwając w buzi. Tak jakbyś się tym miała delektować.

Albo jeden jogurt z muesli tylko też jedzony powoli.

To powinno tez dodatnio wpłynąć na zaparcia z jakimi sie zmagasz.

6. mari88

mari88 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dziękuję za radę :)) muszę spróbować z tym tranem. A jaki tran pijesz? bo ja kiedyś brałam w kapsułkach ECOMER

7. DaWo

DaWo Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
  8. Anusia312

Anusia312

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Witam mam pytanie czy dziecko 1,5 miesięczne jeszcze co 30 min moze byc caly czas głodne?? Czy to oznacza kiepską jakość mojego mleka czy zła dietę prowadzę??

9. aniaslu

aniaslu Administrator Członek załogi

Najlepsze odpowiedzi:
    50
    @Anusia321, taki maluszek ma bardzo mały żołądek. Są dzieci, które np. ssą non stop i potem dają mamie wytchnienie na 2 -3 h. Są takie, które potrzebują częściej być przystawiane do piersi. Białko z mleka matki łatwo się przyswaja, więc niemowlę może być częściej głodne. Jeśli chcesz dowiedzieć się o optymalnej diecie dla mamy karmiącej zadaj pytanie naszej babyboomowej ekspertce od dietetyki
    Na 99,9% nie masz kiepskiej jakości mleka, bo ono się naturalnie dostosowuje do potrzeb maluszka. Za jakiś czas sytuacja powinna się unormować, ale pewnie jesteś już mocno zmęczona - znam ten ból z autopsji ;) Obiecuję, że będzie lepiej, ale to za jakiś czas.

10. reklama

Poleć forum