reklama

Odchudzanie podczas karmienia piersią

Temat na forum 'Karmienie piersią' rozpoczęty przez mari88, 20 Luty 2013.

1. mari88

mari88 Fanka BB :)

Czy faktycznie ograniczenie spożywanego pożywienia zmniejsza ilość mleka?
    Już minęły prawie 2 miesiące od porodu, a ja mam straszny apetyt zwłaszcza na słodkie. A że w dzień ciągle w pośpiechu, to najwięcej jem na noc :(
    Czy można brać błonnik? od dwóch lat męczę się z zaparciami (dwie ciąże) i czytałam, że błonnik mógłby pomóc zarówno na zaparcia jak i na nadmierny apetyt, tylko nie wiem jak to jest czy można stosować u karmiących?

2. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Rozsądnie najpierw powalczyc z dobrze zbilansowaną dietą. 2 miesiące od urodzenia dziecka, to czas keidy organizm reguluje laktacje, regeneruje siły i nie wiem czy to dobry moment na ograniczanie spożywanych kalorii- na racjonalne odżywianie, w dużą ilością warzyw i owoców TAK!
    Błonnik nie przenika do mleka :) ale masz prawo byc głodna produkując mleko. Przy odpowiednio zbilansowanej diecie i wystarczającej ilości kalorii w ciągu dnia nie będziesz miała napadów wieczornych 'na słodkie'.

3. reklama
  4. tytanowa@

tytanowa@ Fanka BB :)

Aha jeszcze to: nie do końca, musiałabyś się nieźle przegłodzić. To szkodliwe dla Ciebie, organizm będzie czerpał najpierw z Twoich zapasów, jeśli kiepsko się odżywiasz to zapasy mogła się po prostu szybciej skończyć. I nie chodzi o tłuszcz, ale o witaminy i mikroelementy potrzebne Twojemu dziecku.
    Cierpliwości, 2m to dla Twojego ciała na prawdę nie tak znowu długo :) Odżywiaj się zdrowo i będzie ok!

5. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

Tu masz artykuł odpowiadający w dużej mierze na Twoje pytanie.
    Czy w czasie karmienia piersią mogę się odchudzać? - BabyBoom

W Twoim przypadku spróbowałabym zamiast słodyczy podjadać np rodzynki, troszke suszonych moreli, sa jeszcze papaja, ananas.

na wieczór jedna garstka i powoli , po jednej sztuce podgryzaj dobrze przeżuwając w buzi. Tak jakbyś się tym miała delektować.

Albo jeden jogurt z muesli tylko też jedzony powoli.

To powinno tez dodatnio wpłynąć na zaparcia z jakimi sie zmagasz.

6. Oczekujac

Oczekujac Zaciekawiona BB

Na zaparcia polecam picie tranu!

Ja miałam z tym problem nie tylko w ciąży. Teraz od 8 mies. jestem szczęśliwą mamą, piję tran co dzień i co dzień rano - jest super! ;)
    I ja też jem dużo słodkiego!!! Jem czekoladę, ciastka, bardzo dużo słodyczy - jakoś nie mogę się opanować. Jem lody czekoladowe, Tofefee, wszystko, co jest brązowe ;) I ważę mniej niż przed zajściem w ciąże!

7. mari88

mari88 Fanka BB :)

Dziękuję za radę :)) muszę spróbować z tym tranem. A jaki tran pijesz? bo ja kiedyś brałam w kapsułkach ECOMER

8. Oczekujac

Oczekujac Zaciekawiona BB

9. mamanatanielka

mamanatanielka Zaangażowana w BB

hmmm ciekawe...ja też zmagam się trochę ze zbędnymi kg ale o tranie na odchudzanie w życiu nie słyszałam!

10. reklama

Poleć forum