reklama

odchudzanie przy niskim ciśnieniu

Temat na forum 'Zdrowa mama' rozpoczęty przez bliska, 18 Czerwiec 2009.

1. bliska

bliska Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Cześć dziewczynki :)
    Naszło mnie tak ostatnio by wreszcie zrzucić te parę kilo, a wakacje to chyba dobry okres - plaża i bikini nieźle motywuje :p Choć nie wiem czy nie jest już trochę późno... no ale może do sierpnia uda się coś niecoś zdziałać :) Mam jednak problemy z niskim ciśnieniem i zastanawiam się jak się do tego w ogóle zabrać... Czy są jakieś przeciwwskazania albo powinnam na coś szczególnie uważać? Trochę się boję że jak będę mniej jadła to zrobię się jeszcze bardziej słaba i ospała i nie wiem jak tego uniknąć :/ Próbowałam coś znaleźć w necie, ale nic z tego, więc liczę na Was ;) Może wiecie coś na ten temat albo same próbowałyście?
    Pozdrawiam i ściskam serdecznie :)

2. Futrzak

Futrzak Zaciekawiona BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    hej, sama tez mam niskie cisnienie ale prawde mowiac nie probowalam sie jakos ambitnie odchudzac. moze najbezpieczniej jak zapytasz lekarza po prostu to ci powie.

3. reklama
  4. evelkaa

evelkaa Początkująca w BB

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    wiesz, z odchudzaniem na twoim miejscu to ja bym uważała. żadnych radykalnych diet czy głodówek, bo mogą jeszcze bardziej ci obniżyć ciśnienie i skończy się to jeszcze jakąś zapaścią, anemią czy Bóg wie czym. jeśli się zdecydujesz to mierz je sobie regularnie, żeby ewentualnie przestać jak zauważysz że spada. no i pij kawę, tego chyba nie trzeba niskociśnieniowcom polecać ;)

5. sewa

sewa mamuśka ;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dieta 1000 kal i cwiczenia na pewno pomoga w zrzuceniu wagi. W tej diecie mozna tak ulozyc menu, ze glodnym sie nie chodzi wiec na pewno nic zlego dziac sie nie powinno :-)
    Pozdrawiam!

6. saphira

saphira mama Asi i Radzia ;)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Z tą kawą to też ostrożnie, zresztą działa tylko doraźnie. najrozsądniej by było gdybyś poszła do lekarza, niskie ciśnienie się najzwyczajniej w świecie leczy, zwykle Gutronem. Mój szwagier też długo ignorował tego typu problemy aż wreszcie o mało nie zasłabł za kółkiem i nie spowodował wypadku :/ Tak więc z ciśnieniem nie ma żartów. Zrób na wszelki wypadek najpierw wszystkie badania, pogadaj z lekarzem, nie ma co ryzykować zdrowia dla kilku kilogramów.

7. nojci

nojci Zielona

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    moim zdaniem wystarzcy jak wprowadzisz zmiany w swoj tryb zycia, ale bez szalenstw. wiesz - wiecej aktywnosci fizycznej, basen, rower, spacerki, wiecej warzyw i owocow, jedz malo a czesto, pij duzo wody itede. to takie standardy i nie powinny raczej wplynac zle na twoje zdrowie, a raczej odwrotnie :))

8. kuxa

kuxa mama 3 i prawie9-latka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    cwiczenia i ruch - jak najbardziej - sa wskazane w terapii niskiego cisnienia a i na sylwetkę mają zbawienny wpływ, ale żadne duże wysiłki. polecam na youtube 8-minutowe zestawy
    8min stretching - rozciąganie na początek i koniec cwiczen
    8 min abs - na brzuch
    8 min legs - na nogi
    8 min buns - na pośladki - aczkolwiek ja nie daje rady tego wykonac w calosci :-)
    8 min arms - na ramiona i ręce
    rób po 2 (np legs i abs lub arms i buns w wygodnej dla ciebie konfiguracji) naprzemiennie przez 3-5 razy w tyg (+ stretch na poczatek i koniec) i juz masz fajny trening, ktory naprawde dziala cuda. wiem po sobie

aaa no i hula hop... a talia i oponka migiem sie zmniejszą. ja stracilam w pierwszy miesiac 6cm z talii i 8 z oponki

dieta? tak, ale rozsądnie, żadnych tam 1000kcal bo padniesz. wiem po sobie, trzymaj 1500 i jak dołączysz cwicenia to sama prędko zobaczysz efekty

pozatym naj;lepiej jesc to co lubisz, tylko poprostu troszke mniej, rzadziej "grzeszyc"
    ustal sobie dzien w tygodniu gdzie bedziesz mogla pogrzeszyc bez wyrzutów sumienia, taki dzień pobudza metabolizm, nie dopuszcza do zwolnienia i robienia "Zapasów" przez organizm.
    Bo Dieta ma to do siebie, ze musisz sie czegos wyrzec, a po jej zakonczeniu jest jo-jo... (no chyb ze na tej diecie pozostaniesz do konca zycia)

spokojnie w 2 lata (mialam w ciagu tego czasu 2-3 zrywy po ok 2 mce) schudlam ponad 10kg
    i co najważniejsze - teraz nic nie robie, nie cwicze, nie dietuje i NIE TYJE trzymam wage bezproblemowo

9. sewa

sewa mamuśka ;-)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Uwierz mi, ze przy diecie 1000 kalori mozesz sobie tak menu poukladac, ze na pewno nie padniesz....... ja jestem na takiej diecie i chudne, a glodna nie chodze........ wykluczylam z diety ziemniaki, makarony, pieczywo biale.... zastapilam je kuskusem, makaronem ryzowym, jem grilowane mieso i duzo zieleniny i owocow. Dostarczam organizmowi wszystko czego potrzebuje i czuje sie swietnie. Tak wiec dieta i samompoczucie podczas diety zaleza od organizmu i nie mozna powiedziec, ze sie padnie podczas jednej diety, a podczas innej nie...... bo jak widzisz ja nie padam :tak::-)
    Pozdrawiam!

10. reklama

Poleć forum