reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odchylenia w morfologii u niemowlaka

Pytam z ciekawości - bo moja córka anemiczka i zastanawiam się czy też nie alergiczka. Ale zerknęłam w nasze wyniki badań i tam nie mamy tego parametru. Ale dziękuję za informację.
To ja bym na Twoim miejscu po prostu zrobiła panel pediatryczny. Kosztuje to koło 200zl (najtaniej znalazłam w diagnostyce za 180) i dalej nie jest to 100% pewne badanie, ale jeśli coś ma wyjść to to jest chyba najpewniejsza i najkonkretniejsza metoda.
 
reklama
Dzięki za odpowiedzi. Udało mi się załatwić, że doktorka nas szybciej dziś przyjęła i już jesteśmy po wizycie. Lekarka powiedziała, że morfologia dobra i faktycznie u małych dzieci odchylenia trochę ponad normę mogą być i nie ma czym się martwić.
 
To ja bym na Twoim miejscu po prostu zrobiła panel pediatryczny. Kosztuje to koło 200zl (najtaniej znalazłam w diagnostyce za 180) i dalej nie jest to 100% pewne badanie, ale jeśli coś ma wyjść to to jest chyba najpewniejsza i najkonkretniejsza metoda.
A no i nam mówili że przed 3 rokiem życia nie opłaca się robić bo może panel nie wyjść a alergia będzie, tylko jak dziecko cały rok ma katar albo zatkany nos i nic nie pomaga a nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie dlaczego to robisz już wszystko żeby do tego dojść.
 
Dokładnie tak, moja bratowa z córką ma przyjść jak Mała skończy 4 lata nie wcześniej a najlepiej około 6 roku życia- za to info u alergologa 100zl ;)
A no i nam mówili że przed 3 rokiem życia nie opłaca się robić bo może panel nie wyjść a alergia będzie, tylko jak dziecko cały rok ma katar albo zatkany nos i nic nie pomaga a nikt nie potrafi odpowiedzieć na pytanie dlaczego to robisz już wszystko żeby do tego dojść.
 
@MaryH Wiek to nie problem. Córka ma 8,5 lat. Ale już mężowi zapowiedziałam, że na kolejne pobranie to idzie on ;-) Ostatnio w 5 osób ją trzymaliśmy, a 6-ta pobierała...
 
@MaryH Wiek to nie problem. Córka ma 8,5 lat. Ale już mężowi zapowiedziałam, że na kolejne pobranie to idzie on ;-) Ostatnio w 5 osób ją trzymaliśmy, a 6-ta pobierała...
U nas to nie lepiej wygląda, mojemu tez tak zapowiadam ale jakoś i tak za każdym razem wychodzi że ja muszę z córą jechać :p
 
Dokładnie tak, moja bratowa z córką ma przyjść jak Mała skończy 4 lata nie wcześniej a najlepiej około 6 roku życia- za to info u alergologa 100zl ;)
No to ja w końcu zmieniłam alergologa i córka na pierwszym panelu miała 2,5 roku i już wtedy wyszly mocne roztocza i podejrzenie paru innych rzeczy więc ja bym i tak panel robiła bo takie leczenie objawowe na ślepo bo panel nie zawsze wychodzi to dla mnie żaden argument. Ech te ceny powalają... I co się dzieje z naszymi składkami że do alergologa trzeba czekać 9 miesięcy...
 
reklama
@MaryH A ile mieliście podniesione? I ile miało dziecko, gdy robiłaś badanie?
Syn 3 lata powiekszona wątroba..wezly chlonne pod szczęka jak mandarynki...aspat alat. ...on mial po 300 a norma do 50..crp mial 60 ..podejrzewali nowotwor(wyniki na ktore czekalismy 2 tyg.zaginely w drodze do szpitala) czekalismy kolejne 2 tyg xd
Okazalo sie to mononukleoza
 
Do góry