reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odciąganie mleka laktatorem

Dołączył(a)
30 Lipiec 2019
Postów
9
Witam. Jestem świeżo upieczoną mamuśka córki Amelki która ma 11 dni. Potrzebuję porady gdyż karmie piersią mam dużo pokarmu w piersiach i zastanawiam się czy odciągnąć. Jedni uważają że tak natomiast drudzy że nie ponieważ jeszcze bardziej zwiększy się ilość mleka w piersiach. Mówią że lepiej poczekać aż samo się zregeneruje. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Rozwiązanie
Odpowiedz sobie na pytanie po co?

Ogólnie nie ma potrzeby. Teraz jeszcze jesteś w fazie nadmiaru, jeszcze przez kilka tygodni będzie się stabilizować. Jeśli dziecko sobie daje radę, piersi nie bolą, nie robią się guzki to wystarczy czas. Odciąganie może narobić problemów, nadprodukcji.
Inna sprawa gdy jest konieczność (praca/choroba/itd).
Dokładnie tak, jak piszesz. Ja zalozylam że są właśnie guzki/ bol bo ja tak miałam przy nawale, ale masz rację pisząc, że jak nie ma, to nie ma potrzeby.
Generalnie ostrożnie z laktatorem zanim laktacja się nie ustabilizuje.
Za każdym razem gdy czujesz piersi przepełnione możesz odciągnąć odrobine, do odczucia ulgi, bądź spuścić trochę ruchem odśrodkowym, wtedy łatwiej leci i nie zrobisz sobie krzywdy.
 
Sciagac odrobine, do uczucia ulgi. Ja karmię teraz 5 tydz, powiedziano mi że mam za mało.mkeka i kazano odciągac laktatorem po karmieniuw celu rozkręcenia laktacji- tak robiłam po czym znowu dostałam nadprodukcji i w rezultacie zastoju w piersi. Więc z odciaganiem trzeba ostrożnie żeby sobie nie rozkręcić laktacji tak, że maluch tego nie przeje.
 
Witam. Jestem świeżo upieczoną mamuśka córki Amelki która ma 11 dni. Potrzebuję porady gdyż karmie piersią mam dużo pokarmu w piersiach i zastanawiam się czy odciągnąć. Jedni uważają że tak natomiast drudzy że nie ponieważ jeszcze bardziej zwiększy się ilość mleka w piersiach. Mówią że lepiej poczekać aż samo się zregeneruje. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz sobie na pytanie po co?

Ogólnie nie ma potrzeby. Teraz jeszcze jesteś w fazie nadmiaru, jeszcze przez kilka tygodni będzie się stabilizować. Jeśli dziecko sobie daje radę, piersi nie bolą, nie robią się guzki to wystarczy czas. Odciąganie może narobić problemów, nadprodukcji.
Inna sprawa gdy jest konieczność (praca/choroba/itd).
 
Odpowiedz sobie na pytanie po co?

Ogólnie nie ma potrzeby. Teraz jeszcze jesteś w fazie nadmiaru, jeszcze przez kilka tygodni będzie się stabilizować. Jeśli dziecko sobie daje radę, piersi nie bolą, nie robią się guzki to wystarczy czas. Odciąganie może narobić problemów, nadprodukcji.
Inna sprawa gdy jest konieczność (praca/choroba/itd).
Dokładnie tak, jak piszesz. Ja zalozylam że są właśnie guzki/ bol bo ja tak miałam przy nawale, ale masz rację pisząc, że jak nie ma, to nie ma potrzeby.
Generalnie ostrożnie z laktatorem zanim laktacja się nie ustabilizuje.
 
Rozwiązanie
Do góry