reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

oddanie dziecka pod opiekę rodziny zastępczej, gdy ojciec jest nieznany.

Dołączył(a)
22 Lipiec 2010
Postów
1
Witam,
mam osiemnaście lat i jestem obecnie w 8. miesiącu ciąży. Został mi jeszcze rok nauki, a uczęszczam do szkoły znajdującej się poza miejscem mojego zameldowania, dlatego razem z rodzicami podjęliśmy decyzję, iż to oni będą rodziną zastępczą dla dziecka. Wiem, że przyznanie im takiego prawa musi odbyć się poprzez sprawę sądową i stąd moje pytanie: jak wygląda taka sprawa, jeżeli ja zgadzam się na to, aby moi rodzice byli rodziną zastępczą dla mojego dziecka, ale straciłam kontakt z ojcem dziecka i właściwie nic o nim nie wiem, ponieważ była to jedynie przelotna znajomość? Czy w sądzie mogą pojawić się z tego powodu jakieś komplikacje?
 
reklama
W toku sprawy sąd musi ustalić:
1. fakt czy Pani moze opiekować sie dzieckiem
2. jeśli nie może Pani sprawować opieki nad dzieckiem należy ustalić czy rodzice Pani dają gwarancję zapenienia dziecku wychowawnia

problemy jakie mogą zaistnieć to:
1. sąd może uznać, ze Pani rzeczywiscie nie mozę opiekować sie dzieckiem, ale jednocześnie Pani rodzice też nie są najlepszymi opiekunami - wtedy dziecko moze trafić do rodziny niespokrewnionej;
2. sąd może orzez, ze rodzina zastępcza tworzona przez dziadków jest fikcyjna i powstaje tylko po to, aby otrzymać pieniądze na wychowawnie dziecka.
 
Do góry