reklama

odebranie alimentów

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez tatanamedal, 2 Lipiec 2012.

1. tatanamedal

tatanamedal Zaciekawiona BB

...

Ostatnia edycja: 17 Sierpień 2012
  2. joanna_makaronik

joanna_makaronik Zaciekawiona BB

była zona sama "ciągnie" te alimenty? Czy to był wyrok sądowy?

alimnety na zonę nie są zalezne od tego czy dziecko jest w żłobku czy studiuje. Widocznie sąd uznał ze b.zona nie jest w stanie sie sama utrzymac a winą za rozpasd malżenstwa obciązono ciebie.

Druga żona tez nie ma możliwości podjęcia pracy bo ma male wykształcenie? sa miejsca pracy w których wykształcenie nie ma znaczenia.

Zadnego wniosku nie mozna złoyć z datą wsteczna.

Wszekie wzory znajdziesz w necie- trzeba tylko poszukac- do tego są przeglądarki.

Na decyzje sądu na pewno nie czeka się 7 dni. teraz są wakacje wiec sprawa najszybciej we wrześniu.

Musisz mieć mocne argument na to aby pozbawić ex alimentów na nia. Na pozbawianie alimnetów na dziecko nie masz szans - to Twój obowiazek.

sąd ocenia wzgledy wspólzycia spoleczne i inne także. jesli uzna ze musisz płacić to nic nie zrobisz choćby ta decyzja wydawała ci sie w Twoim mniemaniu najbardziej absurdalna.

Ex na pewno dobrowolnie nie zrzeknie sie alimnetów-też byś tego nie zrobił.

to tyle co ja wiem jako rodzic i ex. Mysle ,ze pani prawnik posłuży sie bardziej kodeksem i paragrafami.
    Ja mówie zyciowo

3. reklama
  4. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Jak wyglądało orzeczenie winy podczas rozwodu?

Może Pani wnioskowac o alimenty w każdej chwili.
    Co do zasady można wnioskowąć o zwrot alimentów ale tylko w bardzo wyjątkowych sytuacjach. Nie wynika z Pana postu by była to taka sytuacja.

Czas oczekiwania na rozprawę zalezy od obłożenia sądu. Czas trwania postępowania natomiast zalezy od materiału dowodowego.

Wzór znajdzie Pan w internecie lub mogę Panu takowy podesłać po 8 lipca.
    Zupełnie nie rozumiem o czym Pan tu pisze.

ale mimo tego czy zarabiam 2 tysiace czy bym zarabiał 8tys to i tak aliemnty jej odbiorą tak?

jaki jest koszt rozprawy

To nie jest takie proste. Sam fakt, ze ma Pan nowe dziecko niepowoduje zapewne zmiany okoliczności które były podstawą przyznania alimentów byłej żonie.

5. tatanamedal

.......

6. tatanamedal

.........

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Mili Państwo,
    jesli jeszcze raz ktoś z Was pozwoli sobie na takie posty jak te skasowane to zrobię wszystko by były to ostatnie posty tej osoby na tym forum.
    prosze uprawiać złośliwości i przepychanki gdzieś indziej. Tu udzielane są porady prawne.
    Jesli macie Państwo wiedzę by odpowiedzieć innemu użytkownikowei to prosże właczać sie do dyskusji, jesli natomiast jedyne co macie do powiedzenia to to co wykasowałam przed chwilą to zdecydowanie lepiej będzie jak zamilkniecie.
    Nie pozwolę na taki rozwój watków.
    Pozdrawiam

8. tatanamedal

..........

9. tatanamedal

.

...

Ostatnia edycja: 5 Lipiec 2012
  10. reklama