reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odebranie alimentów

reklama
Czy fakt że była żona ok 30zł płąci z apromowanie portalu randkowego a mi powiedziałam że dziecko am tylko jedna pare butów bylo by tej jakos brane pod uwage czy to sobie podarować? Bo jak to matka promuje profil sój randkowy a dziecko am tylko jedną pare butów to na co ida aliemnty na dzieci? a mało nie płace

Obowiązkiem ojca jest pokrywanie 50% wydatków dziecka. Fakt na co matka dziecka wydaje SWOJE pieniądze nie powinien Pana interesować a z pewnością nie moze Pan tego oceniać.
Moze warto najpierw zastanowić się ile wynosza alimenty i jak się mają do kosztów utrzymania dziecka? O tym Pan pisze dość zdawkowo.
 
tyle ile płace z pewnościa bym dzieci utrzymał bez pomocy byłej żony miesiecznie zostaje jej z alimentów dzieci ok 150-200zł może odłozyć
Z doświadczenia wiem, ze wielu ojcom się tak wydaje. nie mogę się odnieść do konkretów bo nie podaje Pan kwot, ale warto pomyśleć, że utrzymanie to nie tylko jedzenie i ubranie.

ale o tej profil chodz
O fakt czy o cenę? Właściwie ani jedno ani drugie nie powinno Pana interesować.

o to że jak ona kupuje sobie ciuchy promuje profil i np z jej 500zł zostaje jej 200zł to ona sie z tego nie utrzyma
A skąd Pan to dokladnie wie?

i wtedy żeruje na alimentach dzieci o to chodzi
To bardzo oważne oskarżenie. Jakie ma Pan dowody?

dzieci tam wracac nie chca wczoraj dzieci były u mnie jak je odwiozłem zapukałem do drzwi byłej zony to przytułili sie do mej nogi i oni móiwa ze chca do taty mówie że trzeba do mamy a one nie do taty i ania i dzidzi .
A rozmawiała Pan z dziećmi dlaczego tak jest?

tyle ze interesowałem sie i wiem ze na warunki jakie sa w domu w którym mieszkam (dom wspólny z byłą żoną) jest w takim stanie że nie dadza mi dzieci bo łazienka nie jest wyremontowana.
Zapewniam Pana, że niewyremontowana łazienka nie byłaby przeszkodą.

bede starał sie o dzieci jak podizlei sie majatek i kupie mieszkanie teraz to nie mozliwe
Ale dzieci są teraz. Łatwo usprawiedliwiać się i mówić, że kiedyś Pan kupi, kiedyś podzieli majątek itp.

Na sprawie o odebranie aliemntów moge wniesc o to by udokumentowała na co ida aliemnty na dzieci?
Matka dzieci nie ma obowiązku zbierania rachunków/faktur. Może Pan prosić o wykaz pozycji.

Jka okaze sie że np wydaje 800zł to sad moze jednoczesnie obnizyc aliemnty na dzieci i na byla zone odebrać?
Sąd jest związany zakresem skargi. O co Pan wnosi: o obnizenie alimentów na dzieci, odebranie żonie czy o obie te rzeczy?

We wrzesniu trace umowe zlecenie to 2 tys zł i zostane z wyplata z pracy a kwota z tego to idzie w pelni na alimenty i wspólne kredyty z byłą żona i ja nie bede miał ani złotówki.
O tym już pisaliśmy. Nie miał Pan pewnosci, ze umowy nie bedzie.

Ponadto po co jej 4 pokojowe mieszkanie?
4 pokojowe mieszkanie to nie jest jakiś ogromny luksus. A ile osób w nim mieszka?

A fakt że mieszka tam z szwagierką a szwagierka nigdzie nie pracuje to wkońcu ona ja zapewne utrzymuje jest w trakcie rozwodu z swoim mezem bratem mej byłej zony nie maja dzieci wiec nie płaci na nia wiec za co jej szwagierka się u niej utrzymuje je dkłada do rachunków moja była żona jest okropnie naiwna była i jest i bedzie ale dlaczego ja mam płacic na utrzymanie jej szwagierki dlatego uwazam że moja była zona powinnła iść do pracy tym samym odebrac jej aliemnty mam malutkie dziecko w domu a ona nie potrafi dobrze pieniedzmi operowac moze nauczy sie jak bedzie sama musiała na nie zarobić
I znowu: zapewne. A moze jest zupełnie inaczej? Cały akapit domysłów i ocen, do których nie jest Pan uprawniony.
 
reklama
2 dzieci chłopcy i bła zona a że była zona sprowadziła sobie szwagierke która sie rozwodzi która nie pracuje to mnie nie itneresuje. wiem ze to nie tylko ubiur i jedzenie przedskzole . była zona wniosła o podizął czekam na termin rozprawy wiec nie mam jak tego przyspieszyc. ale łazienka ma gołe ściany nawet wylewki nie ma wiec stan lazienki jest gorszy niz na mieszkaniach socjalnych. mysłame ze bedzie przeszkoda bo kolega chciał dziecko zadoptowac to jak przysli zobaczyc w jakich warunkach bedzie dziekco mieszkac to stwierdizli ze kolor scian jest za intensywny i mzoe zle na dziecko oddziałowywac jak zmienił kolor scian na taki jaki wskazali to bez problemu zadoptował dziecko. a dom był dopieor co zbudowany wykoncozny był jak nowy! i taki problem zrobili mu chce pani zobaczyc zdjecia jak wyglada łazienka to pani moge na pw wysłac sama pani oceni. bo jak stwierdzi pani ze mam szanse to chcialnby walczyc o dzieci by u mnie mieszkał bo dzieic bardzo oja przysżła zone uwielbiaja ostatnio nawet powiedzialy moje przyszłej żonie że ja kochają. a przyszła zona bardzo się o nich troszczy opiekuje bawi jakby były to jej dzieci

ale teraz juz wiem bo uprzedizli mnie że umowa zostanie rozwiazana wiec teraz na poczatku wrzesnia dostane wypłate i w pazdzierniku a potem juz nie.

narazie chciałbym odebrac jej aliemnty a póxniej obniżyc jak ona juz znajdzie sobie prace bo póki nie ma pracy bedzie ciezko obnizyc na dzieci.

pytałem starszego syna bo młodszy mało co umie powiedziec topowiedział że u mamy jest zle ale jak chciałem sie czegos konkretnego dowiedziec to milczał.

wiem ze promuje bo jest taka zakladka jak sie whcodiz profili wypromowanych zarejestrowalem sie i to kosztuje ok 50zł minimum pakiet zeby wiecej dodac zdjec min kosztuje 100zł powyzej 5 zdj a ona ma 13 wiec musiala z niego skorzystac

płace na dzieci 1100zł i gwarantuje ejstem w stanie bez pmocy byłej zony zaplacic przedskzoel ubrac dac jesc od czasu do czasu kupic jakieś zabawki pójśc na basen a była zona z nimi nic nie robi bo syn nie raz mówił że nic nie robia tylkow domu siedza a czasem do jej siostry an domek pojada. kupiłem hulajnoge dziecku pytalem sie czy jezdzi na niej to powiedział nie bo mama nie chce z nim nigdzie isc ze nawet do sklepu jak ida nie chce mu jej wziasc

nie ma obiwazków brac faktu to ona mzoe pwoiedziec ze 800zł daje na wyżywienie dzieci i sąd w to uwierzyc? dzieic s au mnie na weekend i ja widze ile oni jedza jedza mniej niz 9 miesieczne dziekco któe mam w domu

bo jak on np ok 200zł przeznacyz na profile randkowe zostaje jej 300zł ona za 300zł jako osoba dorosła sie nie utrzyma biora pod uwage czynsz prad itp n podzielone na 3 i jedzenie .

a jak am sie to ze jej szwagierka nie pracujaca nie majaca dochodu z nia mieszka

czy na rozprawie moge dodac ze jej siostra otowrzyla sklep z odziezą i ze siostra ogla by ja zatrudnic od syna wiem ze była zona jej pomaga w sklepie jej siostra ma prace tez gdzies indziej tez pracuje wiec nie ma czasu na siedzenie caly dzien w sklepie a mogla by swoja siostre zatrudnic. bo wiem ze była zona bedzie mówic że nie ma pracy i w ogóle ja tez jestem w stanie zalatwic jej prace chociaz się tego obawiam nie chce naruszac mej reputacji dla byłej żony bo wiem jaki ona ma stosunek do pracy. ja wiem ze nie zmusze jej siostry b ja zatrudnila ale mogła by wkoncu rodzinie sie pomaga tak? a ona moze jej pomóc tym bardziej ze ona jej tam w tym sklepie pomaga bo syn powiedzial dokladnie gdzie jest sklep i opisywal co mama tam robi by,la zona a jego matka

OHH Mineralnakocico jaka jesteś naiwna tak jak ta pani Mecenas która dokładnie wie , że to ty, a odpisuje jakby jej z to płacicli na każde twoje gówniane pytania.
 
Do góry