reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Odebranie praw rodzicielskich- nieobecność w sądzie

Rozwiązania
0
Złożyłam do sądu wniosek o odebranie praw rodzicielskich byłemu mężowi. Córki mają 15 i 12 lat. Mam już termin rozprawy. Jestem też po wizycie kuratora która w takich sprawach zawsze ma miejsce. Moje obawy i pytania dotyczą sytuacji kiedy wezwany ojciec odbierze wezwanie i nie pojawi się na sprawie. Co mogę w takim przypadku zrobić kiedy notorycznie będzie unikał pojawienia się na rozprawach?

reklama

Luiza.

Fanka BB :)
Rozwiązania
6
To zależy czy będzie miał w sądzie pełnomocnika. Jeśli tak, to nie musi zjawiać się na każdej rozprawie, chyba że będzie miał wezwanie w charakterze świadka (w tym przypadku jest kara grzywny, jeśli się nie stawi). Jeśli nie będzie miał pełnomocnika, to najprawdopodobniej sąd odroczy rozprawę, raz drugi trzeci, a potem albo sąd nakaże siłą doprowadzić go na rozprawę, albo wyznaczy w jego miejsce kuratora, który będzie go "reprezentował". Dodam, że jeśli celowo nie będzie pojawiał się na rozprawach to dla Ciebie jest to na korzyść, ponieważ takim postępowaniem daje sądowi podstawę do tego żeby tym bardziej ograniczyć/pozbawić go praw rodzicielskich.

Nie jestem prawnikiem, także mogłam coś pomieszać, ale przechodziłam przez coś podobnego, jak pozwałam ojca mojego starszego dziecka o ustalenie ojcostwa i alimenty, do tego sprawa była trudna proceduralnie, a toczyła się 5 lat.

Tak czy inaczej życzę powodzenia i przychylnego sędziego/sędzinę :)

Asteraki

Rozwiązania
8
W zasadzie nic nie musisz robić, ponieważ niestawiennictwo ojca dziecka nie tamuje postępowania. Sąd musi wyjaśnić wszystkie okoliczności sprawy. Pozew musi byc również prawidłowo dostarczony. Jeśli tak się stało, a ojciec dziecka i tak się nie stawia to jest to jego problem, bo to świadczy na jego niekorzyść.

JustYs21

Miasto
zg
Rozwiązania
1
Moja przyjaciółka miała taką sytuację miesiąc temu. Były nie stawił się na rozprawę wsp. odebrania praw. Wyznaczyli drugą, nie stawił się, sędzia "zaocznie" odebrał mu prawa, bez jego udziału. Nie było żadnego pełnomocnika, kuratora, nikogo z jego strony.
Otrzymał tylko decyzję sądu listownie. Ona mówi, że on może się odwołać od wyroku w ciągu tygodnia czy dwóch, ale to chyba bez podstaw skoro dziecka od roku nie chce widywać, nie interesuje się, ani na rozprawę nie przychodzi.

Rozwiązania
0
Bardzo wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi :). Najważniejsze to zachować spokój i podchodzić bez nerwów. Niestety jak człowiek nie wie czego się może spodziewać albo co może zrobić to nerwy same się nakręcają :). Wiem już trochę więcej - dzięki wam . Będzie spokojniej :)

Rozwiązania
0
Moja przyjaciółka miała taką sytuację miesiąc temu. Były nie stawił się na rozprawę wsp. odebrania praw. Wyznaczyli drugą, nie stawił się, sędzia "zaocznie" odebrał mu prawa, bez jego udziału. Nie było żadnego pełnomocnika, kuratora, nikogo z jego strony.
Otrzymał tylko decyzję sądu listownie. Ona mówi, że on może się odwołać od wyroku w ciągu tygodnia czy dwóch, ale to chyba bez podstaw skoro dziecka od roku nie chce widywać, nie interesuje się, ani na rozprawę nie przychodzi.

Jak długo to trwało- tzn ile czasu czekała na druga rozprawę ?

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
D odebranie praw rodzicielskich Porady prawnika 0
Serduszko1 odebranie praw rodzicielskich ojcu który już ma prawa ograniczone... Porady prawnika 1
margola24 zrzeczenie się praw rodzicielskich przez ojca/ odebranie ich. proszę o pomoc Porady prawnika 12
O Odebranie praw rodzicielskich Porady prawnika 4
majaam Ustalenie ojcostwa na podstawie DNA,odebranie praw rodzicielskich Porady prawnika 1
Pysia29d Odebranie praw po zawieszeniu. Porady prawnika 13
S odebranie praw do dziecka mamie Porady prawnika 3
5 Odebranie wyników Potrzebuję porady 1
czarnula83 rozwod z orzekaniem o winie i odebranie matce dzieci Porady prawnika 2
M Odebranie władzy rodzicielskiej i uregulowanie kontaktów Porady prawnika 4
T odebranie alimentów Porady prawnika 26
A Prośba o pomoc - odebranie władzy rodzicielskiej, alimenty Porady prawnika 1
pchelka10.05 odebranie urlopu wychowawczego !! PILNE!! Porady prawnika 6
L Zrzeczenie się praw Potrzebuję porady 10
1 Ograniczenie praw rodzicielskich matce Potrzebuję porady 2
B pozbawienie praw rodzicielskich kiedy dziecko przebywa za granicą. Porady prawnika 0
P Ankieta- sprawdzimy waszą autonomię podczas ciąży i pordu, jak przestrzegano praw! Dzieci urodzone w 2013 roku 0
P Ankieta- sprawdzimy waszą autonomię podczas ciąży i pordu, jak przestrzegano praw! Dzieci urodzone w 2012 roku 1
P Ankieta- sprawdzimy waszą autonomię podczas ciąży i pordu, jak przestrzegano praw! Dzieci urodzone w 2011 roku 0
P Ankieta- sprawdzimy waszą autonomię podczas ciąży i pordu, jak przestrzegano praw! Niemowlaki 0
P Ankieta- sprawdzimy waszą autonomię podczas ciąży i pordu, jak przestrzegano praw! Rozmowy o seksie 0
P Ankieta- sprawdzimy waszą autonomię podczas ciąży i pordu, jak przestrzegano praw! Noworodek 0
P Ankieta- sprawdzimy waszą autonomię podczas ciąży i pordu, jak przestrzegano praw! Młodziutkie mamy 0
D Jak pozbawic ojce dziecka praw rodzicielskich kiedy ja z synem mieszkam za granica Porady prawnika 0
M dobrowolne zrzeczenie sie praw do dziecka Porady prawnika 4
B Pozbawienie praw rodzicielskich matki Porady prawnika 2
Slyver Zrzeczenie się praw do dziecka przez jego ojca Porady prawnika 1
K pozbawienie praw Porady prawnika 1
R jak pozbawic praw do dziecka jednego z rodzicow Porady prawnika 6
Pysia29d ograniczenie praw Porady prawnika 3
J sprawa o ograniczenie praw Porady prawnika 12
J pozbawienie praw a przysposobienie przez ojczyma Porady prawnika 12
paoolka21 Ograniczenie Praw rodzicielskich. Porady prawnika 9
J Ustalenie ojcostwa, alimenty, oraniczenie praw, zwrot kosztów poniesionych Porady prawnika 1
K Pozbawienie praw ojca Porady prawnika 1
W dobrowolne zrzeczenie sie praw rodzicielskich Porady prawnika 6
D Przesłanki do pozbawienia matki władzy rodzicielskiej lub praw rodzicielskich - Pilne Porady prawnika 0
KasiaiAlex W jaki sposób odzyskać pieniądze lub dochodzić swoich praw? Porady prawnika 1
lolita2512 Pozbawienie Praw Rodzicielskich jak???Ico innego można zrobić? Porady prawnika 4
firanka zrzeczenie się praw rodzicielskich Porady prawnika 3
B Ograniczenie praw ojcu. Porady prawnika 1
S pozbawienie/ograniczenie praw rodzicielskich matki - pilne Porady prawnika 10
K 1.zgoda na wyjazd dziecka za granice; 2.dobrowolne zrzeczenie sie praw do dziecka Porady prawnika 20
P ograniczenie praw rodzicielskich Porady prawnika 16
I Pozbawienie praw rodzicielskich Niemca na terenie Polski Porady prawnika 19
A alimenty, pozbawienie praw rodzicielskich Porady prawnika 10
M Alimenty a ograniczenie praw ojca Archiwum Samodzielnych rodziców 100
D Karta Praw Kobiety Rodzącej - podpisz może coś się zmieni dzieci urodzone w lipcu'09 0