reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odejście z pracy po urlopie wych. a zasiłek dla bezrobotnych

Dołączył(a)
31 Maj 2011
Postów
8
Miasto
Gdańsk
Witam
Od 26.08.2008r. jestem zatrudniona na pełen etat.31.01.2009r. urodziłam dziecko i od 19.06.2009r. jestem do chwili obecnej na urlopie wychowawczym płatnym.Urlop płatny kończy mi się 19.06.2011r. Umowa o pracę jest na czas określony do lutego 2012r. bez zaznaczonego czasu wypowiedzenia.

Chcę przerwać urlop wychowawczy 19.06.2011r. i jednocześnie zrezygnować z pracy. W jaki sposób musi być rozwiazana umowa o pracę abym otrzymała zasiłek dla bezrobotnych jesli zarejestruję się w UP? Dodam że pracodawca zgadza sie na moje odejście z pracy i jest w stanie rowiazać ze mna umowę w sposób dogodny dla mnie (tj. abym otrzymałam później zasiłek dla bezrobotnych).

Proszę o szybką odpowiedź

Pozdrawiam
Ilona
 
reklama
Witam, jestem w dokladnie takiej samej sytuacji i u mnie bylo tak...umowa zostala rozwiazana za porozumieniem stron,z tym ze na swiadectwie pracy mam napisane ze z przyczyn ekonomicznych zakladu.W urzedzie pracy potraktowali to jakby zaklad mnie zwolnil i przyznali zasilek po czym Pani poinformowala mnie ze po wychowawczym zawsze nalezy sie zasilek dla bezrobotnych, wiec mi ulzylo.ja juz jestem zarejestrowana czekam tylko na decyzje wiec wiem co pisze.
 
Od 26.08.2008r. jestem zatrudniona na pełen etat.31.01.2009r. urodziłam dziecko i od 19.06.2009r. jestem do chwili obecnej na urlopie wychowawczym płatnym.Urlop płatny kończy mi się 19.06.2011r. Umowa o pracę jest na czas określony do lutego 2012r. bez zaznaczonego czasu wypowiedzenia.

Chcę przerwać urlop wychowawczy 19.06.2011r. i jednocześnie zrezygnować z pracy. W jaki sposób musi być rozwiazana umowa o pracę abym otrzymała zasiłek dla bezrobotnych jesli zarejestruję się w UP?
Pani umowy nie da się rozwiązać inaczej niż za porozumieniem stron. Jeśli w umowie o pracę zawartej na czas okreslony nie ma wzmianki o mozliwości jej wypowiedzenia, umowa wygasa z upływem czasu na jaki została zawarta (czyli w lutym 2012). Można ją rozwiązać wcześniej jedynie za porozumieniem stron. Takie rozwiązanie umowy powoduje, że zasiłek dla bezrobotnych bedzie Pani przysługiwał po 90 dniach od rejestracji w UP.

Dodam że pracodawca zgadza sie na moje odejście z pracy i jest w stanie rowiazać ze mna umowę w sposób dogodny dla mnie (tj. abym otrzymałam później zasiłek dla bezrobotnych).
Rozumiem, ale nie ma możliwości rozwiązania Pani umowy za wypowiedzeniem.
 
Witam, jestem w dokladnie takiej samej sytuacji i u mnie bylo tak...umowa zostala rozwiazana za porozumieniem stron,z tym ze na swiadectwie pracy mam napisane ze z przyczyn ekonomicznych zakladu.W urzedzie pracy potraktowali to jakby zaklad mnie zwolnil i przyznali zasilek po czym Pani poinformowala mnie ze po wychowawczym zawsze nalezy sie zasilek dla bezrobotnych, wiec mi ulzylo.ja juz jestem zarejestrowana czekam tylko na decyzje wiec wiem co pisze.

Nie zamierzam odnosić się do sytuacji, kiedy w świadectwie pracy za zgodą obu stron zamieszcza sie nieprawdę. Poza tym, wydaje mi się, ze Pani umowa musiała przewidywać możliwość wcześniejszego jej zakończenia.
 
Z tego co mi wiadomo umowe na czas okreslony mozna rozwiazac za porozumiem stron. Zgadzam sie z tym ze wtedy zasilek przysluguje po 90dniach, z tym ze po urlopie wychowawczym zawsze nalezy sie zasilek platny i ja dostalam po miesiacu i troche od rejestracji w PUP.Nierozumiem co by mialo byc w moim przypadku nieprawda...? w zakladzie nie bylo dla mnie pracy, poniewaz nastapila jego likwidacja i to wlasnie mialam na świadectwie.<<Stosunek pracy ustal w wyniku porozumienia stron art.30&1 pkt.1kodeksu pracy. z przyczyn ekonomicznych-likwidacja sklepu
 
Do góry