reklama

Odkładanie pieniędzy dla dziecka

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez coloeus, 2 Luty 2011.

1. coloeus

coloeus Zaciekawiona BB

Witam.

W kwietniu urodzi mi się synek :-)

Szukam jakiejś formy odkładania pieniędzy. Chcę żeby było tam więcej inwestycji niż ochrony. Chcę żeby dziadkowie też mogli tam wpłacać jakieś pieniądze.

Macie dla mnie jakieś rozwiązanie?

2. natusa1988

natusa1988 Mamusia Maksia i Aleksa

Polisa z HDI :) Co najmniej 300zł trzeba co miesiąc wpłacać, procent jest ok. 12, a do tego dużo zabezpieczeń, jakby coś się, nie daj Boże, stało. Inne formy, to np. Skandia (200zł). Ja wpłacam na tę skandię. Po 7 latach mogę przestać płacić, ale pieniążki muszą leżeć 15 lat. I się uzbiera spora kwota :)

3. reklama
  4. Tomi_pl

Tomi_pl Zaciekawiona BB

Niekoniecznie z tego towarzystwa,może być także inne w zależności od oferty. Lokata lub polisa dla dziecka to bardzo dobry pomysł.

5. tomeh

tomeh Zaciekawiona BB

Konto oszczędzające w polbanku i tam wpłacać co jakiś czas gotówkę

6. Mariolciaa

Mariolciaa Fanka BB :)

Ja też mam zamiar dla dzieci otworzyć konta, wpłacić jakąś sumę... i zostawić na długie lata, dziecko będąc dorosłe otrzyma od nas te pieniądze jeśli będzie potrzebowało na studia, mieszkanie.

7. Elena

Elena Grudniówka 2010

Skandię polecam. Sprawdzona firma. To nie oszuści. Ja tam założyłam polisę w 2003 roku.

Czy można założyć to konto na dziecko???

8. donia 1980

donia 1980 Fanka BB :)

fajne są te opcje inwestowania, w AliorBanku proponują dwa pakiety, wpłacasz wybraną przez siebie kwotę co miesiąc i przez 10 lat nie możesz ruszyć uzbieranej kwoty, procent przewidywany jest ok 10, zależny od wahań giełdy. Ja też jak będę miała malucha to założę mu taką inwestycję, niewielkim nakładem miesięcznym będzie miał na start parę groszy

9. andrewa88

andrewa88 Fanka BB :)

ja założyłam Kubusiowi polise w Commercial Union i póki co jestem zadowolona :)

10. reklama
  11. lyla1992

lyla1992 Fanka BB :)

Polecam PFI, Hdi.
    Można wpłacać nawet 50 zl miesięcznie, nie ma żadnych umów, no ale te 10 lat najlepiej odkładać bo inaczej nie ma sensu w PFI.
    Pieniądze są ubezpieczone.
    Niepolecam Pzu. Mały procent rośnie.
    P.S Pani w Hdi nam wyliczyła że przez 18 lat jak co miesiąc bd wpłacać 150 zł to wyjdzie całości ponad 77 tys;)
    Czyli Studia itp dziecko ma juz zapewnione

12. lyla1992

lyla1992 Fanka BB :)

Czy można założyć to konto na dziecko???[/QUOTE]

Nie, konto musi być na osobę pełnoletnią;)
    Przy kwocie ok 15tys rośnie codziennie ponad 2 zł, więc co mies 60 zl zysku.
    Tylko że te konto jest do 100tys tylko;)

Poleć forum