reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odłóż ciążę na później. Firma ci zapłaci za zamrożenie jajeczek.

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 642
Miasto
Warszawa
Właśnie przeczytałam informację, że dwa giganty z Doliny Krzemowej czyli Google i Facebook zaproponowały swoim pracowniczkom (przypuszczam, że tym wybitniejszym) zamrażanie komórek jajowych na koszt firmy. Dzięki temu kobiety mogą odłożyć ciążę na kiedyś tam, a firma nie musi rezygnować z utalentowanych osób.

I co wy na to? Czy jest to możliwość żeby sobie ułożyć życie i zaplanować założenie rodziny w dogodnym dla siebie (firmy?) momencie? Czy skorzystałybyście z takiej opcji, mając np: gwarancje świetnych zarobków i zabezpieczenia sobie przyszłości? Czy potrafiłybyście zdecydować, że już czas na dziecko? Kuszące, czy przerażające?
 
reklama
Jako że to jest Ameryka to nie ufałabym ani google ani facebookowi. Muszą mieć w tym jakiś biznes. :nerd: A poza tym to nie jest pewne! Jest jakaś szansa że może Ci się nie udać z tymi jajeczkami później.
Wgl jeśli nie ma potrzeby to po co lekarz ma ingerować w powstaniu dzieciaczka? Moim zdaniem to jest chore.
 
Mi maz o tym wczoraj powiedzial i jestesmy przerazeni tym co zaczyna sie dziac na swiecie, jak ludzie zaczynaja byc manipulowani.
Jesli dziewczyna jest mloda, to moim zdaniem rok czy dwa lata duzej roznicy nie zrobia w biologicznym cyklu, wiec tu sensu zamrazania nie widze, jesli kobitka jest juz po 30 albo 35 to mrozenie tez nie ma dla mnie sensu bo co ona bedzie zachodzila w ciaze ok. 40??
W kazdym badz razie moze to jest jakies psychologiczne oddzialywanie zeby maciezynstwo odlozyc na siwte nigdy.
 
Na później znaczy na kiedy? Kiedy jest dogodny moment na macierzyństwo? Kto ma prawo decydować o tym kiedy chcemy zostać rodzicem?
Pierwszy raz słyszę o czymś takim i jestem szczerze przerażona, że ktoś wpadł w ogóle na taki pomysł. Dla mnie to chore.
 
dla mnie to szaleństwo, nie powinno się ingerować w sposób ani moment. inna sprawa, że te pracownice pewnie i tak wiele poświęciły dla pracy, kosztem, np. rodziny, przyjaciół i to dla nich takie 'zabezpieczenie'
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Na później znaczy na kiedy? Kiedy jest dogodny moment na macierzyństwo? Kto ma prawo decydować o tym kiedy chcemy zostać rodzicem?
Pierwszy raz słyszę o czymś takim i jestem szczerze przerażona, że ktoś wpadł w ogóle na taki pomysł. Dla mnie to chore.
Oczywiście że to chore :) Ale takie już mamy czasy. CHORE
 
z jednej strony wydaje mi sie ze nie ma w tym nic zlego, bo przeciez bywa tak ze ludzie nie decyduja sie na dziecko dopoki sie nie dorobia, nie beda miec wlasnego mieszkania itd i maja do tego prawo, wiec jesli firma pomoze im zmniejszyc ryzyko, ze po odlozeniu tej decyzji ich szanse spadna - to chyba wszystko w porzadku.... Z drugiej strony jest ta kwestia, ze firmy chca sie po prostu zabezpieczyc przed strata pracowików a to juz wydaje mi sie nieetyczne:/
 
reklama
Do góry