reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odmowa indukcji poronienia a zakażenie

paulina0000

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Maj 2023
Postów
55
Dziewczyny utworzyłem tu już jeden wątek, gdzie 10 dni temu zastanawiałam się czy doktor mówiąc mi, ze ciąża zatrzymała się na 6 tygodniu miała racje (za mały zarodek, brak akcji serca). To było w Belgii, poszłam po 8 dniach do innej lekarz w Holandii i potwierdziła mówiąc to samo, dodatkowo zarodek się skurczył z 5 mm do 3,9 mm. Zjechałam do Polski i pojechałam do szpitala, bo bardzo bolał mnie brzuch, a ginekologa mam dopiero jutro.
Przyjęli mnie z łaska i lekarz, która mnie zbadała stwierdziła, ze jest zarodek, nie powiedziała mi ile ma i jie dała mi usg, ze wielkość zarodka wskazuje na 6 tydzień (Pani 2 dni temu w Holandii powiedziała mi, ze według niej wskazuje na 5 tydzień)i ze nie ma akcji serca. Natomiast nie indukuje mi poronienia, bo może ciąża jest młodsza. Owszem łudziłam się nawet na tym forum, ze może ciąża jest młodsza, ale skoro 11.03 miałam ostatnia miesiączkę to No nie może być młodsza o 4 tygodnie. Według usg 6+2, według OM 10+2. Pani mi powiedziała, ze mam zgłosić się za 2 tyg do ginekologa w Polsce, który to potwierdzi, bo ona nie indukuje poronienia bez pewności. A jeśli zacznę krwawić to rozpocznie się poronienie (a wie, ze istnieje poronienie zatrzymane lub chybione?). Usg z obcego kraju nawet nie brała pod uwagę, bo powiedziała, ze nie zarejestrowałam ciąży w Polsce. Chodzę z martwa ciąża 4 tygodnie, a ona mówi mi, ze mam chodzić kolejne 2, a jeśli dojdzie do poronienia No to spoko, a jak dojdzie do infekcji to dopiero wtedy mam się stawić w szpitalu. Dodatkowo mam krwiaka w macicy.
 
reklama
Pojedź na izbę przyjęć i powiedz że bardzo Cię boli brzuch, że jest podejrzenie poronienia. Powinni Cię przyjąć
 
Niestety tak to w Polsce wygląda, że poronienie musi potwierdzić co najmniej 2 lekarzy. Dodatkowo nie słyszałam, by indukcję poronienia wykonywał lekarz w gabinecie. Na to niestety tylko szpital.
Więc pozostaje Ci jedynie zabrać papiery i pojechać na IP.
 
Niestety tak to w Polsce wygląda, że poronienie musi potwierdzić co najmniej 2 lekarzy. Dodatkowo nie słyszałam, by indukcję poronienia wykonywał lekarz w gabinecie. Na to niestety tylko szpital.
Więc pozostaje Ci jedynie zabrać papiery i pojechać na IP.
Byłam w szpitalu
 
W którym szpitalu byłaś? Jakie miasto?
Polecam iść na prywatna wizytę ze wszystkimi usg jakie masz i wtedy zażądać skierowania do szpitala.
Z taka podkładka już Cię nie cofną.
A jeśli będziesz miała problemy żądaj odmowy hospitalizacji na piśmie
 
W którym szpitalu byłaś? Jakie miasto?
Polecam iść na prywatna wizytę ze wszystkimi usg jakie masz i wtedy zażądać skierowania do szpitala.
Z taka podkładka już Cię nie cofną.
A jeśli będziesz miała problemy żądaj odmowy hospitalizacji na piśmie
W Nowej Soli, dziś będę wydzwaniać po ginekologach prywatnie
 
Straszne, że musisz to przeżywać. Wiem jakie to trudne w takiej chwili mieć jeszcze siłę by walczyć o d
Swoje zdrowie i życie. Pamiętaj musisz być stanowcza i absolutnie wszystko niech dają na papierze
 
Bardzo się boję

Wiem, masz prawo się bać i to zupełnie normalne. Ja też się bałam kiedy mnie to spotkali. Najważniejsze, że działasz.
Pamiętaj, że jak już będziesz w szpitalu masz prawo do rozmowy z psychologiem, może warto skorzystać
 
reklama
Do góry