reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia na pupce niemowlaka

Dołączył(a)
20 Czerwiec 2017
Postów
7
Jakieś naturalne sposoby na złagodzenie odparzeń pieluszkowych u niemowlaka? Próbowałam wszystkiego, Sudocrem bardzo wysusza pupkę maluszka, zsiadłe mleko… Aqua coś tam już prawie nie działa – skóra maluszka chyba już się przyzwyczaiła. Nie jest to pieluszkowe zapalenie skóry, więc maści z antybiotykiem nie używamy (wychodzę z założenia, że antybiotyki to ostateczność):) Chodzi o coś co będzie łagodziło pierwsze objawy odparzenia nim na pupce rozwinie się zapalenie. Będę wdzięczna za pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
Kiedyś jak syn był mały to lekarz mi zapisał jakąś maść na receptę, robioną w aptece, ale to już było ładnych pare lat temu. Czy takie maści jeszcze istnieją? Gdzie je wykonać?
Clotrimazolum + bephanten

Jak nie pomoże to można spróbować jeszcze Tormentiol (lub jego odpowiednik, który jest bardziej wskazany dla niemowląt, ale nie pamiętam nazwy - jakoś podobnie jak Tormentiol)

edit. Na szybko namierzyłam - Tormental. A tutaj do poczytania dlaczego ten, a nie Tormentiol
 
Ostatnia edycja:
Jakieś naturalne sposoby na złagodzenie odparzeń pieluszkowych u niemowlaka? Próbowałam wszystkiego, Sudocrem bardzo wysusza pupkę maluszka, zsiadłe mleko… Aqua coś tam już prawie nie działa – skóra maluszka chyba już się przyzwyczaiła. Nie jest to pieluszkowe zapalenie skóry, więc maści z antybiotykiem nie używamy (wychodzę z założenia, że antybiotyki to ostateczność):) Chodzi o coś co będzie łagodziło pierwsze objawy odparzenia nim na pupce rozwinie się zapalenie. Będę wdzięczna za pomoc.

Może to wina pampersów co używasz? próbowałaś zmienić na inne?
Używasz chusteczek nawilżających? Jak tam można z nich zrezygnować na rzecz wacików namaczanych w wodzie lub roztworze z rumianku, po przebraniu nie zakładaj od razu pieluchy tak by skóra pooddychała:)
 
Tak, pieluchy zmieniałam kilkukrotnie i nic, wraca. Staram się teraz w okresie letnim jak najwięcej puszczać by polatał po domu bez pieluchy ( tym bardziej jak bywają tak ciepłe dni). Ale wiadomo czasem trzeba wyjść na dłużej z małym, idą wakacje więc pewnie jakieś wczasy, wizyta u dziadków i będą takie dni, że bez pieluch się nie obejdzie. Poczytam o tym Turmentalu, wypróbuje rumianek i zobaczymy.
 
  • Mąka ziemniaczana
  • Chusteczki nawilzane są ok o ile wycierasz do sucha pupę i pachwinki po użyciu
  • Bepanthan lub oliwka z linomag'a
  • Ewentualnie jak to nie pomoże spróbuj czy to nie grzybica jak nawraca albo nie da się doleczyc i zastosuj clotrmazol ten słaby bez recepty. Stosuj kilka dni i zobaczysz czy się poprawia. Nam pomoglo.
 
reklama
reklama
Do góry