reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia na pupce niemowlaka

Dołączył(a)
20 Czerwiec 2017
Postów
7
Jakieś naturalne sposoby na złagodzenie odparzeń pieluszkowych u niemowlaka? Próbowałam wszystkiego, Sudocrem bardzo wysusza pupkę maluszka, zsiadłe mleko… Aqua coś tam już prawie nie działa – skóra maluszka chyba już się przyzwyczaiła. Nie jest to pieluszkowe zapalenie skóry, więc maści z antybiotykiem nie używamy (wychodzę z założenia, że antybiotyki to ostateczność):) Chodzi o coś co będzie łagodziło pierwsze objawy odparzenia nim na pupce rozwinie się zapalenie. Będę wdzięczna za pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
Kiedyś jak syn był mały to lekarz mi zapisał jakąś maść na receptę, robioną w aptece, ale to już było ładnych pare lat temu. Czy takie maści jeszcze istnieją? Gdzie je wykonać?
U nas Sudocream też tylko pogarsza, ogólnie nic co z cynkiem nie mogę używać przy najmłodszym. Linomag zielony jest jedyną rzeczą której używamy do pupy.
 
reklama
Kiedyś jak syn był mały to lekarz mi zapisał jakąś maść na receptę, robioną w aptece, ale to już było ładnych pare lat temu. Czy takie maści jeszcze istnieją? Gdzie je wykonać?
 
Rozwiązanie
Witam. Moja córcia

Witam. Dam Tobie radę, której udzieliła mi położna i odrazu zadziałało. Pupę myć letnią wodą z odrobiną płynu do kąpieli dla niemowląt, używać do tego wacików kosmetycznych. Chusteczki nawilżone odstawić na ten czas. Po umyciu osuszyć pupę i posmarować maścią NEO-TORMENTIL. Mojej córci odparzyła się pupa jak miała 3 tygodnie, dzięki radzie położnej bardzo szybko wszystko się zagoiło a była już mocno odparzona i nic nie pomagało. Maść jest świetna.
Neo-Tormentil nie jest rekomendowany dla niemowląt i noworodków z uszkodzoną skórą, więc uwaga.

" U niemowląt i małych dzieci, a także przy długotrwałym stosowaniu na duże powierzchnie uszkodzonej skóry, boraks może się wchłaniać i wywierać uogólnione działania niepożądane. Reakcje niepożądane uszeregowano według klasyfikacji układów narządowych. Częstość występowania poniżej wymienionych działań niepożądanych jest nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych).
  • Zaburzenia metabolizmu i odżywiania:brak łaknienia
  • Zaburzenia krwi i układu chłonnego: niedokrwistość
  • Zaburzenia układu nerwowego:stany splątania, drgawki
  • Zaburzenia żołądka i jelit:zaburzenia żołądkowo-jelitowe (wymioty, biegunki)"
źródło: Rejestry medyczne
 
Ja używam oleju kokosowego i mąki ziemniaczanej (u syna, u córki staram się tylko w ekstremalnych przypadkach używać mąki). Te dwa składniki używane naprzemiennie doskonale sobie radzą.

Do wycierania pupy natomiast polecam
chusteczki nasączane wodą jak waterwipes
ewentualnie waciki które równiez samodzielnie nasaczamy wodą
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój mial wiecznie odparzona pupę jak jeszcze nie wiedziałam, że ma alergie na mleko i ziemniaki. I sypalam go pudrem że skrobia. Może też przez to mu się zrobiła alergia na skrobię. Idk a tak to formę tile baby zawsze pomagało jak już było źle.
 
Do góry