reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia na pupce niemowlaka

Dołączył(a)
20 Czerwiec 2017
Postów
7
Jakieś naturalne sposoby na złagodzenie odparzeń pieluszkowych u niemowlaka? Próbowałam wszystkiego, Sudocrem bardzo wysusza pupkę maluszka, zsiadłe mleko… Aqua coś tam już prawie nie działa – skóra maluszka chyba już się przyzwyczaiła. Nie jest to pieluszkowe zapalenie skóry, więc maści z antybiotykiem nie używamy (wychodzę z założenia, że antybiotyki to ostateczność):) Chodzi o coś co będzie łagodziło pierwsze objawy odparzenia nim na pupce rozwinie się zapalenie. Będę wdzięczna za pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
Kiedyś jak syn był mały to lekarz mi zapisał jakąś maść na receptę, robioną w aptece, ale to już było ładnych pare lat temu. Czy takie maści jeszcze istnieją? Gdzie je wykonać?
Wietrzyc pupe po wytarciu chusteczkami. Jesli po innych masciach typu alantan nie przechodzi to Sprobuj masci cynkowej. Jak nie przejdzie to polecam balsam peruwianski. Masc robiona na recepte.

Napisane na LG-H850 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Linomag, alantan, mąka, zamiast nawilzanych chusteczek myć np pielucha tetrowa i woda, można kąpiel w krochmalu zrobić. U każdego dziecka działa co innego, trzeba szukać :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Jakieś naturalne sposoby na złagodzenie odparzeń pieluszkowych u niemowlaka? Próbowałam wszystkiego, Sudocrem bardzo wysusza pupkę maluszka, zsiadłe mleko… Aqua coś tam już prawie nie działa – skóra maluszka chyba już się przyzwyczaiła. Nie jest to pieluszkowe zapalenie skóry, więc maści z antybiotykiem nie używamy (wychodzę z założenia, że antybiotyki to ostateczność):) Chodzi o coś co będzie łagodziło pierwsze objawy odparzenia nim na pupce rozwinie się zapalenie. Będę wdzięczna za pomoc.

Jakieś naturalne sposoby na złagodzenie odparzeń pieluszkowych u niemowlaka? Próbowałam wszystkiego, Sudocrem bardzo wysusza pupkę maluszka, zsiadłe mleko… Aqua coś tam już prawie nie działa – skóra maluszka chyba już się przyzwyczaiła. Nie jest to pieluszkowe zapalenie skóry, więc maści z antybiotykiem nie używamy (wychodzę z założenia, że antybiotyki to ostateczność):) Chodzi o coś co będzie łagodziło pierwsze objawy odparzenia nim na pupce rozwinie się zapalenie. Będę wdzięczna za pomoc.
Witam. Moja córcia
Jakieś naturalne sposoby na złagodzenie odparzeń pieluszkowych u niemowlaka? Próbowałam wszystkiego, Sudocrem bardzo wysusza pupkę maluszka, zsiadłe mleko… Aqua coś tam już prawie nie działa – skóra maluszka chyba już się przyzwyczaiła. Nie jest to pieluszkowe zapalenie skóry, więc maści z antybiotykiem nie używamy (wychodzę z założenia, że antybiotyki to ostateczność):) Chodzi o coś co będzie łagodziło pierwsze objawy odparzenia nim na pupce rozwinie się zapalenie. Będę wdzięczna za pomoc.
Witam. Dam Tobie radę, której udzieliła mi położna i odrazu zadziałało. Pupę myć letnią wodą z odrobiną płynu do kąpieli dla niemowląt, używać do tego wacików kosmetycznych. Chusteczki nawilżone odstawić na ten czas. Po umyciu osuszyć pupę i posmarować maścią NEO-TORMENTIL. Mojej córci odparzyła się pupa jak miała 3 tygodnie, dzięki radzie położnej bardzo szybko wszystko się zagoiło a była już mocno odparzona i nic nie pomagało. Maść jest świetna.
 
Jeśli możecie wietrzyć, to chyba najlepszy sposób, żeby skóra w naturalny sposób doszła do siebie. U mojej małej odparzenia są w każdym zgięciu - pod kolanami, w zgięciu rączek, na szyi, pod pachami - jedyne co mogę zrobić to dokładnie oczyścić podrażnione miejsca i nie przegrzewać dziecka. Zawsze po kąpieli nakładam też cienką warstwę kremu z tlenkiem cynku - akurat mam z Chicco, bo kupuję też ich chusteczki, a była na ten zestaw promocja. Kilka dni jest spokój, a gdy pogoda jest cieplejsza to znów wszystko przerabiamy od nowa. Jednak higiena jest w tym przypadku kluczowa.
 
Ostatnia edycja:
Dzięki dziewczyny za rady, na pewno spróbujemy. Mam nadzieję, że pomoże. Mamunia86 , też myślałam o alergii, tym bardziej że wprowadzamy "nowe smaki" w lipcu mamy wizytę u alergologa więc może uda się od razu zrobić testy.
 
reklama
Do góry