reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia na pupce niemowlaka

Dołączył(a)
20 Czerwiec 2017
Postów
7
Jakieś naturalne sposoby na złagodzenie odparzeń pieluszkowych u niemowlaka? Próbowałam wszystkiego, Sudocrem bardzo wysusza pupkę maluszka, zsiadłe mleko… Aqua coś tam już prawie nie działa – skóra maluszka chyba już się przyzwyczaiła. Nie jest to pieluszkowe zapalenie skóry, więc maści z antybiotykiem nie używamy (wychodzę z założenia, że antybiotyki to ostateczność):) Chodzi o coś co będzie łagodziło pierwsze objawy odparzenia nim na pupce rozwinie się zapalenie. Będę wdzięczna za pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
Kiedyś jak syn był mały to lekarz mi zapisał jakąś maść na receptę, robioną w aptece, ale to już było ładnych pare lat temu. Czy takie maści jeszcze istnieją? Gdzie je wykonać?
Testy nie zaszkodzą, a może pomogą nam pójść w dobrą stronę. Nabywa się alergie w każdym wieku i warto testy powtarzać. Będziemy na wizycie u lekarza to wszytskiego powinnam się dowiedzieć :)
 
reklama
Testy obawiam się nic nie dadzą, testy u takich maluchów mogą nic nie pokazać a dziecko będzie mieć alergie. Możesz zrobić, ale ja bym nie brała za pewnik ze dziecko nie jest uczulone mimo ze testy tak pokażą. Zreszta dobry alergolog Ci to powiem.
A propos sudocremu u mnie sprawdził się tylko w 1 na 3 przypadki. Tzn pierwszemu synowi pomagał a pozostałej dwójce tylko szkodził.


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Ja to bym poszła do alergologa , ale tutaj mała uwaga aby iść do dobrego alergologa. Ze swoim chodziłam do kilku, aby dopiero po jakimś czasie trafić do dobrego. Tak więc najlepiej do alergologa.
 
Wczoraj sąsiadka (pielęgniarka) na spacerze, wypytywała się co tam u małego jak tam zdrowie, i tak mimo chodem powiedziałam o tych odparzeniach maluszka o niedalekiej wizycie u alergologa itd. i jak to sąsiadka "dobra rada", dobrą radę dała. Otóż poleciła mi wodę srebrną, to jakiś rozwór z nanosrebrem, że u niej w szpitalu niektórzy pacjenci lub ich opiekunowie używają na odparzenia, odleżyny i inne skórne problemy. Podobno działa antybakteryjnie i antygrzybicznie. I chciałam zapytać czy używałyście czegoś takiego, słyszałyście coś?
 
Wczoraj sąsiadka (pielęgniarka) na spacerze, wypytywała się co tam u małego jak tam zdrowie, i tak mimo chodem powiedziałam o tych odparzeniach maluszka o niedalekiej wizycie u alergologa itd. i jak to sąsiadka "dobra rada", dobrą radę dała. Otóż poleciła mi wodę srebrną, to jakiś rozwór z nanosrebrem, że u niej w szpitalu niektórzy pacjenci lub ich opiekunowie używają na odparzenia, odleżyny i inne skórne problemy. Podobno działa antybakteryjnie i antygrzybicznie. I chciałam zapytać czy używałyście czegoś takiego, słyszałyście coś?
Ja przy odparzwniach skóry stosowałam do wody nadmanganian potasu (1/5 tabletki), do tego tormentiol rozrobiony pół na pół z alantanem plus do smarowania pupy- porady położnej potwierdzone u Pani w aptece, nam pomogło.
 
Ja przy dwójce zawsze używałam i nadal używam tylko pudru i nigdy nie mieliśmy odparzeń( mimo iż oboje są alergikami). Tak samo w zgięciach nóżek czy pod szyją, wg mnie nie ma nic lepszego. Po każdej zmianie pieluchy wycieram stary puder i zasypuje cienko na nowo. A tylko chusteczek mokrych używam. No i chyba najważniejsza zasada, często przebierać dziecko
 
Hej dziewczyny za Waszą radą, częściej wietrze pupkę malucha i gdy musi mieć pieluchę zmieniam kiedy tylko się da. "Sąsiadka dobra rada" dała mi tą buteleczkę kosmetycznej wody srebrnej i bepanthen. Szczerze powiem, że naprawdę pomogło i to będzie mój stały zestaw na walkę ze zmianami skórnymi. Jestem Wam bardzo wdzięczna za poświęcony czas i dziękuję za zdrową pupkę mojego maluszka ;)
 
reklama
Do góry