reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia od wkładek

Pasibrzuch

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Lipiec 2009
Postów
2 197
Być może znacie jakies sprawdzone pomysły, jak stosować wkładki (wiadomo - upławy w ciąży) i nie doprowadzić sie do odparzeń, zwłaszcza w takie upały jak teraz? Bez wkładek się nie da, a z wkładkami, co tu dużo mówic, swędzi strasznie :-(
 
reklama
Ja smaruję kremem nivea odparzenia i trochę pomaga... Zaczęłam też przemywac rummiankiem i jest dobrze... :)
 
Dziewczyny przede wszystkim należy często zmieniać wkładki i często się podmywać(można stosować chusteczki nawilżane). Po podmyciu lub kąpieli dbanie o dokładne osuszenie krocza. Nie używajcie perfumowanych wkładek i podpasek- uczulają. Używajcie bawełnianej bielizny unikajcie ze sztucznych włókien i bardzo obcisłej. Ważny jest dostęp powietrza unikajcie ciasnych spodni teraz można nosić zwiewne sukieneczki:-) jeśli już zrobią wam się odparzenia najlepszy krem sudokrem, i dostęp powietrza-leżenie bez bielizny wystarczy sobie podłożyć wkładkę pod pośladki i poleżeć kilka minutek parę razy w ciągu dnia to przyśpieszy gojenie.
 
Ostatnia edycja:
Wkładki descreet są dobre, ale nie perfumowane, takie niebieskie z napisem air.
Oczywiście ważna jest higiena, ale w razie co lepiej smarować się kremem z pantenolem np. Bambino, czy ziajka.
 
ja leżąć przed porodem w szpitalu dostała okropnych odparzeń od materaca bo było duszno w pupe i potem po porodzie od tych wielkich wkładek, lekarz przepisał mi triderm i już mam po kłopocie, aha kazał po domu chodzić bez majtek zeby wietrzyc jak najczęściej, a odparzone mialam uda pupe i pachwiny.
 
dziewczyny, wielorazówki tylko i wyłącznie. Z bawełny organicznej, nie odparzają, oddychają, dobrze chłoną. Za nic w świecie nie wrócę do sztucznych jednorazówek :) Tutaj link do wkładek, te mi się najbardziej podobają :)
 
reklama
Drogie Panie, wkladki bella są przwiewne - bardzo wazn bo nie maja kleju od spodu i takie sa najlepsze. Wypowiadam sie jako położna.
 
reklama
Do góry