reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123

Maya77

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Luty 2005
Postów
26
Witam
Kilka dni tem pomiedzy posladkami mojego 23dniowego Adasia zauwazylam malenka ranke wielkosci glowki od szpilki;dzisiaj jest ich kilka!Sadze ze sa to obtarcia spowodowane czestym robieniem kupki przez maluszka, ale czy napewno i czy jest to normalne?Polozna polecila mi dwa rodzaje kremow:SUDOCREM i PureLan100 ale to nie pomaga, bo jak juz wspomnialam wyzej, stosuje je od kilku dni a ran przybywa :mad: !!!Juz nie wspomne o placzu podczas robienia kupki czy siusiania i niespokojnym snie mojego bobaska :( Az sie boje stosowac jakies zasypi gdy widze ze mu nie pomagam a wrecz przecinie....



 
reklama
Po pierwsze nie używaj żadnych wilgotnych husteczek, przemywaj pupcie tylko i wyłącznie samą wodą to samo podczas kąpieli nie używam mydełka bo to niestety podrażnia. Hm.. może gdysbyś zastosowała mączke ziemniaczaną? Mi to pomagało i to bardzo, mała nie ma żadnych problemów z odparzeniami a ni nic podobnego.
Pozdrawiam
 
Muszę przyznać, że wszelkie cudwne środki na odparzenia w tym sudokrem, mąka ziemniaczana, penaten i inne tam specyfiki nie pomagały mojej małej. Cudowałam, kombinowałam, i tak nie schodziło.
Jedyne co używam od samego początku to krem na odparzenia Nivea Baby. Gdy pojawia się odparzenie smaruję grubą warstwą kremu i po jakimś czasie odparzenie znika. Sprawdzone nie raz i skuteczne.
Musisz niestety sama znaleźć, metodą prób co będzie najodpowiedniejsze dla Adasia. Każde dziecko jest inne i inną ma skórę.
My tylko może my pomóc wymieniając nasze cudowne specyfiki i metodę zwalczania.
Życzę wytrwałości.
 
Dziekuje za rady
Wpierw zastosuje make ziemniaczana,to rowniez poleca moja mama tesciowa wiec moze cos w tym jest....zobaczymy.
pozdrawiam


 
Słyszałam o tym że niektóre dzieci mają uczulenie na pieluszki, każde pieluszki jednorazowe zawierają jakieś substancje chemiczne które niektórym dzieciom szkodzą, może byc tak że nawet bedziesz musiała przejść na tetre.. przez kilka miesięcy. Ale tego nie wiem powinnaś skonsultować to z pediatrą, ale może innej marki pieluszki będa lepsze.Pozdrawiam
 
Musisz niestety sama znaleźć, metodą prób co będzie najodpowiedniejsze dla Adasia. Każde dziecko jest inne i inną ma skórę.
My tylko może my pomóc wymieniając nasze cudowne specyfiki i metodę zwalczania.
Ja w przypadku Zuzi nie mogłam uzywać żadnego pudru czy mąki ziemniaczanej od samego początku. Często pupa dzieci się podrażnia od kału, moczu, wilgoci.Teraz jak jest ciepło możęsz pozwolić maleństwu ,,przewietrzyć" pupę, niech poleży sobie chwilkę bez pieluchy. Jeżeli Zuzia ma odparzoną pupę ja używam kremu, KLORANE" do kup. w aptece. Na codzień, gdy nie ma odparzeń - że się tak wyrażę -albo Nivea Baby na odparzenia i pozwalam się małej przewitrzyć
 
Nie musisz od razu przechodzić na tetrę, może wystarczy zmienić rodzaj pieluszek jednorazowych, to czasem wystarcza. A jeśli chodzi o krostki i odparzenia na pupie, to u nas najlepiej sprawdziło się poprostu mycie pupy wodą z płynem do kąpieli, no i wietrzenie. Sudocrem owszem, ale głownie woda, naprawdę czyni cuda. Dobrze jest zrezygnować na jakiś czas z chusteczek.

życzę powodzenia
nikita
 
Wietrzenie pupci - robie to codziennie i pomaga,ale niestety krostki bledna tylko na pare godzin po.Tetra-odpada zaczyna miec cala dupcie czerwona, dzisiaj kupilam inne pampersy...no i zobaczymy.
Serdecznie dziekuje za rady.
Pozdrwionka

 
reklama
Ja na początku używałam tylko pampersów dosyć długo bo doszłam do chyba 3 :), potem zaczełam używać huggisów i zostało tak do dzisiaj, czasami próbowałam innych, belli czy innych zwykłych
ale najbardziej chłonne moim zdaniem są huggisy. No i najmniej było jakiś uczuleń czy podrażnień
 
Do góry