reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
sudocrem był, niestety nie pomógł, teraz próbuje z mąką ziemniaczaną. szkoda ze tansze mu nie pasują, ale moze to przez upały.... za m-c, dwa spróbuę znowu, jak będie chłodniej i skórka bedzie "doroślejsza"
dzięki za rady
 
reklama
najlepsza na odparzenia jest masc robiona, na bazie (niestety) kwasu bornego...
ale jest tak skuteczna, ze juz jedno posmarowanie zalatwia sprawe na dosc dlugo...
dostalam te masc tuz po urodzeniu Krystiana i dotad zuzylam moooze 1/4 opakowania... a nie smaruje nigdy kremami, ani niczym innym... z powodu rzadkiej potrzeby smarowania ten kwas borny mnie nie przeraza... :)
jest na recepte, kosztuje 5 zlotych

podaje sklad (z recepty po lacinie, ale wszystko jasne):
Lanolini
Vaselini
3% sol. Acidi borici ad 100,0

ale spotkalam sie jeszcze z taka mascia:
1% sol Ac. borici 30,0
Vit A lig 2,0
Eucerini 60,0
ol. Lini 1,0
Aq. dest ad 100,0
 
ewan-Augustowianka pisze:
he he he z chłopcem bez przykrycia pieluszką to problem-osikał wszystko naokoło, a jaki skubany ma rozrzut! ;D ;D ;D ;D ;D
36_1_55.gif


Teddy dopisz w pierwszym skladzie ilosc wazeliny i lanoliny bo brakuje. A po skladzie widzę, że całkiem dobre te maści choć przy tej drugiej to może być kłopot ze zrobieniem, ale to już sprawy techniczne. I uwaga jak chceci zaplacić 5zł to idźcie do lekarza po receptę. Inaczej 100%!
 
Irlandia, tego akurat nie ma na recepcie... :)

spisalam dokladnie jak jest, ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia, bo ogolnie kwasu bornego ma byc 3% objetosci...
farmaceuci i lekarze znaja te masc, to nie jest nowy wynalazek...
 
ja jestem farmaceutą i 3% oznacza, że w maści ma być roztówr kwasu bornego wlaśnie 3-procentowy. A może jest tak:
Lanolini
Vaselini
Sol. Acidi borici 3% ana ad 100?
 
Umieść cytat
sudocrem był, niestety nie pomógł, teraz próbuje z mąką ziemniaczaną. szkoda ze tansze mu nie pasują, ale moze to przez upały.... za m-c, dwa spróbuę znowu, jak będie chłodniej i skórka bedzie "doroślejsza"
dzięki za rady

no czy maka ziemniaczana pomoze to niebardzo jestem za ty ,ale sprybuj LINOMAGIEM on tez jest skuteczny ,no albo poprostu to samo minie .......albo zapytaj jeszcze w aptece -moze tam ci jeszcze sos podpowiedza.................
 
Umieść cytat
sudocrem był, niestety nie pomógł, teraz próbuje z mąką ziemniaczaną. szkoda ze tansze mu nie pasują, ale moze to przez upały.... za m-c, dwa spróbuę znowu, jak będie chłodniej i skórka bedzie "doroślejsza"
dzięki za rady

no czy maka ziemniaczana pomoze to niebardzo jestem za ty ,ale sprybuj LINOMAGIEM on tez jest skuteczny ,no albo poprostu to samo minie .......albo zapytaj jeszcze w aptece -moze tam ci jeszcze sos podpowiedza.................
 
aha... no widzisz, ja sie nie znam na oznaczeniach... :)

spojrzalam jeszcze raz na recepte, jest dokladnie tak, jak napisalam... w kazdym razie masc dziala na odparzenia... :)
 
No to może farmaceuta przy przepisywaniu na sygnaturce czegoś nie dopisał. ja w każdym razie miałabym kłopot żeby ją zrobic. taka recepta jest jak przepis kulinarny a w tym brakuje ilości wazeliny i lanoliny jaką muszę zmieszać i dodać kwas borny.
A może w takim razie dobra też będzie maść borna? Też na wazelinie, moża spytać lekarza.
 
reklama
a wiesz, ze najprawdopodobniej tak wlasnie bylo tymi ilosciami - spisany sklad bez proporcji... jakos dotad sie nad tym nie zastanawialam... :)
...ale pediatrzy znaja te masc, kiedys chyba wszystkie dziaciaczki byly tym smarowane...
 
Do góry