reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
Witam,bo jestem nowa,ale przegladajac forum wypatrzylam ten watek.
Ja niedawno sie dowiedzialam,ze tormentiol czy masci z kwasem borowym nie powinno sie uzywac,bo ,aja zly wplyw na uklad nerwowy zwlaszcza dziecka ,szybko sie wchlaniaja i moga szkodzic.Nie wiem na ile to prawda,ale tez uzywalam tormentiolu i przestalam .Swoja droga szkoda ze przez pare ladnych miesiecy uzywalam masci przy starszym synu i nikt mi nie powiedzial,nawet lekarz.
U mnie dziala alantan masc no i krochmal lub alantan zasypka w takich przypadkach takze polecam alantan.
A jezeli chodzi o rodzaj kupki i odparzenia to wiem z doswiadczenia,ze pomidory powoduja wlasnie taki stan.Co wiedzialam to napisalam,pozdrawiam:-)
 
reklama
co do tormentiolu i masci borowej...lekarka sama mi to przepisala ale ostrzegla ze zdania lekarzy sa na ten temat podzielone, napewno nie mozna ich stosowac w innych miejscach poza pupa no i nie nalezy przesadzac z czestotliwoscia smarowania. Jesli wszystko zawodzi to wtedy mozna ich uzyc. Napewno nie mozna ich stosowac jako profilaktyki (jak zreszta innych kremow czy masci typu sudocrem czy alantan itp).
 
Mnie pediatra polecila do smarowania na codzien Alantan Plus masc i jest caly czas super :tak:

wczoraj właśnie kupiłam ta maść jak tak polecacie :-D dziś było niby lepiej ale znowu w innym miejscu pojawiły się bąbelki od odparzenia :-( zobaczymy jak po dzisiejszej nocy :tak:

ciągle próbuje wysuszyć to wietrzymy, myje wodą z mydłem przebieram co chwilę smarujemy tyłek itd... zobaczymy efekt jutro :blink:
 
Mój Staś był naswietlany i brał antybiotyki, po tym wszystkim mial okropną kupkę i biegunkę. Przewijałam go co pol godziny, sudokrem, gencjana, wietrzenie pupy... a dupinka jak u pawiana. Zastosowałam babciny sposób - nie stosuję chusteczek nawilżanych tylko wacikiem nasączonym w naparze z rumianku czyszcze pupę i jako zasypkę stosuję mąkę ziemniaczaną. Rewelacja, szybka poprawa.
 
ja właśnie też walczyłam z odparzeniami i pomógł tormentiol a stosowałam jeszcze 3 inne maści w tym: sudokrem (nie uchronił choć od urodzenia go stosowałam), potem bepanthen i maść na receptę (też nie pomogła) a tormentiol jak ręką odjął :)
 
reklama
Mi w szpitalu jedna położna powiedziała, że swoich synów wychowała wyłącznie na pudrze ;-) No i postanowiłam zrobić tak samo, tylko Alantan od pierwszych dni życia. I bardzo to sobie chwalę. Ostatnio coś się zaczęło dziać z pupą Staśka, może przez zwiększoną ilość kupek, no i wkroczył Sudocrem raz na jakiś czas i mycie wodą z mydłem dla dzieci, a nie wycieranie chusteczkami. Mam nadzieję, że pomoże i wrócimy znów do samego Alantanu.
 
Do góry