reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
Od urodzenia stosuję sudocrem na pupę, niestety porobiły się paskudne odparzenia, doszło nawet do tego, że były to ranki, z których leciała krew. Pupę wyleczyłam tormentiolem i wróciłam do sudocremu ale widzę już jakieś zaczerwienienie więc odstawiam ten krem na zawsze. Czym mam pielęgnować teraz pupę po kazdym przewijaniu? Mały robi dość często kupy, raz mniejsze, całkiem tycie a raz wielką kupę. Jak w nocy przesypia czasem 6 godzin to boję się, że odparzenia znowu powrócą a tormentiol jest tylko do leczenia a nie codziennego używania. Proszę o rady - czego mogę codziennie przy każdym przewijaniu używać?
 
reklama
witaj ja też mam dwumiesięczne dziecko i miałam ten sam problem z sudocremem pediatra przepisał zinco spray ale to drogie 37zł i teraz po wyleczeniu pupę smaruję alantanem w kremie nie jest drogi a wydajny do pielęgnacji niemowląt a nawet sutków w trakcie karmienia piersią do kupienia w aptece. polecam pozdr dla mamy i maluszka
 
ja uzywalam sudocremu tylko kiedy pupka byla zaczerwieniona. a tak to tylko zasypke i oliwke.
po kazdej kupce mylam pupaska woda i mydelkiem, nie tylko stosujac chuteczki - moze to one podrazniaja?:confused:.
najwazniejsze to to, zebys na jakis czas zostawiala pupke zeby sobie poodychala troche.:-)
nie powinno byc wtedy az tak duzo odparzen..

pozdrawiam!
 
czeste stosowanie sudocremu też może zaszkodzić :tak: ja stosuję teraz alantan plus na codzień a sudokrem na zaczerwienienia :tak: i wietrzymy pupę oraz jak się zaczerwieni myjemy mydłem z wodą zamiast chusteczek;-)
 
Można smarowac bepanthenem:tak::-D lub pentacremem :tak::happy2::happy:- dostałam próbke w szpitalu po porodzie i szczerze mówiąc smaruję raz poraz, jak mi sie sudocrem skończy, albo zabieram na spacer, bo takie małe pojemniczki się najlepiej sprawdzają. Pentacrem ma fajną konsystencję, łatwo się rozsmarowuje, w przeciewieństwie do Nivea baby.
 
u nas od początku sprawdza się bambino ochronny, a jeśli już coś się dzieje (baaaardzo rzadko), to alantan lub bepanten
 
U każdego dziecka działa co innego:tak:Ja np.na dzien uzywam pieluszek tetrowych i posypuje pupe puderkiem,na naoc i na dwor mamy pampersy-smaruje troszke oliwka-nigdy nie było zadnego oparzenia a kupy to i 2 na godz.potrafił zrobic:-D
 
My używamy tylko oliwki Bambino. Sudokrem za bardzo wysusza. Od czasu do czasu używamy Linomagu na delikatne zaczerwienienia. Ido tej pory na szczęście nic sie nie działo:-)
 
A ja uzywam Nivea Baby krem przeciwko odparzeniom - fakt konsystencja nie za ciekawa, ale to wlasnie ona zapobiega podraznianiu skory dziecka (krem sie nie wchlania szybko w skore i pozostawia ochronna powloke). U nas krem ten pomogl bardzo szybko jak Milenka miala odparzona pupke. Jak do tej pory odparzenie zdarzylo sie u nas tylko raz. No a poza tym po kazdej kupce tylek przemywam woda i dobrze susze. A pupcie smaruje przy kazdej zmianie pieluchy.
 
reklama
Do góry