reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
reklama
Tak oczywiście . W aptece kupujesz specjalne woreczki do badania moczu specjalne dla dziewczynek . Przed przyklejeniem woreczka musisz ją podmyć i woreczek przykleić na osuszoną skórę . Potem przelewasz do specjalnego pojemniczka . Prywatnie badanie nie jest drogie ok 7 zł a będziesz miała pewność ,że wszystko jest dobrze.
Napisz jak wyniki :)
Całuski dla Uleńki
 
hm dzisiaj idę dopiero wykupić tą maść maść robią farmaceutki nigdy nie mogę się doczytać co tam pisze nie jest droga coś koło 6-7 zł nazywa się maść robiona na bazie alantanu
 
Mój dzidzuś pomimo stosowania czego tylko się da (puder, sudocrem, nivea, termentiol i nawet mąka ziemniaczana) ma wiecznie czerwoną pupkę :( jestem załamana, dziecko myję w płynie Oilatum, przewijam co 2 godzinki max, pupkę myję przegotowaną wodą - nie stosuję chusteczek nawilżanych, smaruję grubą warstwą kremu - a odparzenia nie znikają!:crazy::crazy::wściekła/y:

Czy to może być wina wody? Pieluszek? Ciepła?
Nie mam już pomysłów co z tym zrobić, położna poleciła mi tormentiol, jednak skończyło się to tym, że dziecko dostało jakiś dziwnych bąbli! Była to więc nasza pierwsza i ostatnia przygoda z tormentiolem.

Dodatkowo parę dni temu wyskoczyły na buzi jakieś dziwne duże plamy:zawstydzona/y:.. Wykluczam alergię - kupki są takie jak zwykle, a plamy "tylko" na buzi.


Pomocy :-:)-(





www.mama-uli.blogspot.com

hej :-) po pierwsze jak tormentiol sie nie sprawdzil to na Twoim miejscu zrezygnowalabym z masci i mazideł zawierajacych cynk!!! Moja córka ma uczulenie na cynk i sudokrem ja uczula - tak jak tormentiol...
poleciłabym Ci jeszcze bepanten albo alantan plus (zielona masc) i jeszcze linomag zielony ale on raczej jak juz pupa sie wygoi...

druga sprawa - to moze byc tez objaw alergii pokarmowej - to nic ze nie ma biegunki - w kupce moze byc cos drazniacego pupe :-( a ze na buzi tez sa jakies miany to...

Tak oczywiście . W aptece kupujesz specjalne woreczki do badania moczu specjalne dla dziewczynek . Przed przyklejeniem woreczka musisz ją podmyć i woreczek przykleić na osuszoną skórę . Potem przelewasz do specjalnego pojemniczka . Prywatnie badanie nie jest drogie ok 7 zł a będziesz miała pewność ,że wszystko jest dobrze.
Napisz jak wyniki :)
Całuski dla Uleńki

tych woreczkow nie polecam :-( jak wyniki moczu są złe to lekarz od razu zapyta w co były łapane siuski...jak do woreczka to kaza powtarzac :-(
ja musiałam robic córce badania raz w tygodniu wiec sie nauczyłam łapać do kubeczka :-) rozbierałam młodą, myłam doopkę, kładłam na przewijaku i przystawialam kubeczek ;-) jak długo nic nie leciało to kładłam chusteczke nawilzana na podbrzusze i ...siurki leciały :-)

tak czy siak daj znac co i jak :-)
 
Dołączam się do głosów o uczuleniu na cynk! Mój mały też miał uczulenie na cynk i pomogło mu jak zmieniłam maść z Tormentiolu na Alantan Plus. A swoją drogą rzeczywiście powinnaś częściej zostawiać maleństwo z gołą pupą, żeby skóra sobie pooddychała :)
 
mamo uli
z tego co sie orientuje to na skaze bialkowa i inne uczulenia najlepiej jest dlugo karmic piersia, tylko unikac nabialu:tak:
co do odparzania to jak moj syn byl mlodszy to mialam ten sam problem, probowalam wszystkiego! doslownie!nic nie pomagalo:-(

w koncu uzylam maki ziemniaczanej, tylko trzeba jej uzywac przy kazdym przewijaniu, wysuszyc doopke i potem zasypac maka, troche trwa ale warto:tak:

ja popelnialam blad ze uzywalam wszystkiego, co chwile zmienialam, az w koncu stanelo na mace, teraz jak tylko zauwaze czerwona doopke to od razu maka idzie w ruch;-)

powodzenia zycze i wytrwalosci w walce z odparzeniami i skaza bialkowa:tak:
 
reklama
Do góry