reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
reklama
Dziewczyny jak to jest z tym Tormentiolem? Bo na ulotce widnieje informacja, że nie należy stosować u noworodków i niemowląt:( ? Rozumiem, że można go dostać bez recepty? U mojej Zosi najpierw pojawiły się odparzenia, a potem na nich takie czerwone krostki - jakby pryszcze bez główki:( Kiepsko to wygląda, a póki co Bepanthen i Sudocrem nie pomagają:( Czy na taki stan skóry dzidziula mogą mieć wpływ pieluchy? Np. z rumiankiem, jeśli wystepuje u dziecka uczulenie? Jak myślicie?
 
Czyli OK. To chyba kupię, bo mam wrażenie, że po tym Sudocremie to tych krost przybywa, a nie ubywa. Dzięki piękne Elwirka 25
 
kilka dni temu było goraco i cały przód tam gdzie przylega pielucha był czerwony u mojego synka. smarowałam sudokremem i linomagiem i prawie zeszło ale za to na udach blisko pachwin ma czerwone placki smaruje sudokremem i poprawa była taka ze nie były takie wypukłe tylko zrobiły sie plaskie i suche ale wieksze i zastanawia mnie czy to jest odparzenie otarcie czy jeszcze co innego dodam ze te placki sa poza pieluszka wiec to chyba nie odparzenie. synek ma 5,5 miesiaca i do tej pory nie mielismy zadnych problemów ze skura pojutrze ide dolekarza. moze ktos miał podobny przypadek??
 
to moze byc rodzaj alergii- skazy białkowej... moja siostrzenica reagowała w tych okolicach po kiwi... Zastanów sie co nowego jadł, albo jesli karmisz co Ty zjadłaś??
wykap go w krochmalu tez zasyp maka ziemniaczaną

daj znac potem co dalej
 
reklama
hej witam:-)
Szczeże to niebardzo potrafie stwierdzić czy to otarcie czy coś innego.Jeżeli było by to odparzenie to polecam krem który zamawiałam zawsze na allegro bo w aptece ciężko było go dostać .Jest to takA POMADA fRANCUSKA na opakowaniu pisze-
Klorane Eryteal.Leczy odparzenia itd.koszt chyba jakieś 25 zł,ale naprawde z czystym sumieniem polecam .Kiedyś mała miała biegunke i się przez to mocno odparzyła była mocno czerwona-posmarowałam na noc grubszą warstwe i rano ja wstała to byłam w szoku bo po mocnym odparzeniu nie było ani śladu,Także może u Ciebie też coś zaradzi,może to byś otarcie bo jednak mocny upał pieluszka grzeje itd,a może w tym miejscu to też odparzenie.W takim razie tą pomade bardzo polecam bo stosowałam różne linomagi sudocrem też jest bardzo dobry jednak wtedy nie pomógł .Jak dla mnie jest to najlepsza pomada na takie sprawy.Mam nadzieje że się szybko uporasz z tym problemem,pozdrawiam.
 
Do góry