reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
reklama
Nam na odparzenia pomógł alantan plus maść. Żadne sudocremy czy inne nivee nie dały rady. W zasadzie w jeden dzień czerwona plamka znikła. Teraz używamy na co dzień i od trzech miesięcy jest spokój, a mała czasem śpi po 10 godzin bez przewijania.
 
Przetestowałam już chyba wszystkie kremy na pupkę :-)

pod ręką mam zawsze kilka kremów i zasypkę linomag - sprawdziła się lepiej u mojej córki niż krem.
Nie wiem dlaczego ale czasami dany krem działa a czasem nie ... nie wiem może to kwestia przyzwyczajenia skórki do kremu ??

Teraz u młodszego synka stosuję krem Johnson baby - przeciw odparzeniom i TFU TFU TFU odpukać nie mam z nimi problemów bo ich nie ma ;-)
 
moje córki juz wyrosły z pieluch i w zasadzie wiekszych odparzen nie miały,na pradwe tylko drobne.
ale zwrocicieuwage czy nie pojawiają sie małe krosteczki,które rozlewaja sie w wikększe plamy,na ktore zaden krem nie pomaga.u nas tak bylo,bolace krostki,rozlewajace sie ogniste plamy-co sie okazało pozniej-grzybica.tedy bez lekazrza ani rusz,ale w pozniejszych ewentualnych problemach szybko clotrimazolum w kremie(bez recepty ) i problem znikał,a do tego przez dłuższy czas probiotyki do mleka i porblem grzyba(Candida) zniknał bez echa:)czesto takie cos może sie pojaiwc jakis czas po plesniawkach bo to tez grzyby i moga przejsc przez cały układ pokarmowy az do kupki.
wiec jaks masci czy zwykłe kremy jaso nie chca pomagac to zawsze lepiej udac sie do lekarzazeby obejrzał czy to faktycznie odparzenie

a sudocrem zawiera sporo cynku,wiec mozna zamaist niego kupic masc cynkowa-duuuuuzo tanasza a podobne dzialanie;)
 
My uzywalismy i testowalismy chyba wszystko co mozna, sudocream, bepanthen, tormentil to tylko niektore, do tego oczywiscie maka ziemniaczana (trzeba z nia uwazac bo akurat potrafi zatykac pory i tylko pogarszac sytuacje). W koncu pomogl specyfik dostepny w kazdym angielskim supermarkecie: "metanium". Z tego co wiem w Polsce dostepne sa zamienniki ale niestety tylko na recepte.
 
Do góry