reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
ja używam pampersów, są dobrze dopasowane do wieku dziecka, raz kupiłam huggis (rozmiar 3) i zupełnie nie mogłam sobie z nimi poradzić, wiecznie odstawały no i wiadomo co przedostawało się na zewnątrz. Nie twierdzę, że inne rozmiary nie są dobre, pewnie spróbuję jeszcze jakichś innych, ale na razie pampersy są wporządku
 
reklama
Ja tez uwazam ze pampersy sa najlepsze mimo ze cenowo sa najdrozsze ale jestem zadowolona bo jak mawia moja kolezanka poki sam pampers z pupy nie spadnie to ani nie przesiaka i dobrze sie dopasowuje :)
 
wlasnie przebrnelam przez calusienki watek i prawde powiedziawszy rozczarowalam sie,ze nikt sie nie wypowiedzial ( oprocz jednej dziewczyny) na temat pieluch tetrowych ... czyzby nikt ich juz nie uzywal?
rowniez zachwalanie czy "przeklinanie" pewnego typu pieluch nie ma sensu,bo kazdego dziecka jest inna skora i inaczej reaguje na rozne pieluchy... takze "meczenie" dziecka w jednej pielusze przez wiecej niz 4 godziny jest makabra,nawet jesli ma sucho.... sprobujcie ponosic tyle czasu,bez zmiany podpaske.....
ogolnie jestem zwolenniczka pieluch wielokrotnego uzytku ( tetrowych i takich co wygladaja jak pampersy,tyle,ze mozna je prac) gdyz po przeszukiwaniach w internecie znalazlam wiele zlych opini na temat pieluch jednorazowych... jednak uwazam,ze zawsze trzeba zachowac zdrowy rozsadek i mozna pogodzic oba rodzaje pieluch,co tez zamierzam stosowac... tetra w 80% i pozostale 20% jednorazowki...
na pewno wiele z was mi napisze,ze tez tak myslalo na poczatku,ale po kilku dniach prania i prasowania sie poddalo... ja naleze do osob upartych i jak cos sobie postanowie to raczej sie tego trzymam,a prasowac trzeba najwyzej pierwsze 2-3 tygodnie,pozniej jest to zbedne... i tetra ( nawet po uwzglenieniu kosztow prania i suszenia ) wychodzi najtaniej...
dodam do mojej wypowiedzi tylko zdanie,ktore zaleglo mi gleboko w pamieci: "niezaleznie czy uzywasz pieluchy jednorazowej czy tetrowej to ja trzeba zmienic jak najszybciej sie da,bo brudna pieluch pozostaje brudna pielucha...";-)
 
czasem jest tez dobrze na kilka dni przejsc na tetre... wiem,ze to teraz malopopularne... ale sprobuj... czasami dzieci sa po prostu uczulone na pieluchy jednorazowe i po co meczyc je?
 
Ja od poczatku kupuje tylko pampers mialam hugissy raz ale nie sa takie dobre jak pampersa. Ale slyszalam tez o tych tesckowych ze sa dobre ale nie mam okazji ich kupi poniewaz nie ma tesco w moim miescie :-)
 
my używamy od początku huggisy jestem z nich azdowolona. Pampersy miałam 2 razy i za każdym razem skóra dziecka była strasznie odciśnięta:tak:
 
a nam najbardziej pasuja Pampersy chodz huggisy tez używam, ale tylko freedom, te clasic sa straszne, wielkie ( miałam te od 7 kilo,a mała ma 9), i odstają!!! Najgorsze jakie miałam to Happy-pieniadze wuzucone w błoto- za duże i małej było w nich niewygodnie, szczególnie że wypadało conieco nogawka( dopasowane wg opisu kilogramowego)!!! husteczki tez pampers bo sa na prawde mokre a nie tylko wilgotne, Huggies tez dobre, ale za drogie!


Ale jak tak czytam to kazdy lubi coinnegi i tak powinno być, nie mozemy byc wszyscy tacy sami, Swiat byłby nudny gdyby wszystkie mamy pzchniały tym samym perfumem, albo tatysiowie tak samo chodzili ubrani czy w końcu wszystkie dzieci nosiły te same pieluchy:-) :-) :-) :-) :-)
 
A ja używam tylko Huggies, bo za kazdym uzyciem Pampersa pupa jest odparzona.
Ale nam pasuja tylko Huggies Super Flex Super Dry lub Super Flex.
Są rózne rodzaje Huggies więc jak krytykujecie to piszcie dokladnie jakie:-)
Chusteczki tez tylko Huggies lub Nivea. Dobrze usuwaja pozostałosci kupki itd no i najwazniejsze ze nie uczulaja.
 
Wietrzenie pupy bardzo pomaga, ale najczesciej uczulaja same pieluchy moim zdaniem Pampersy sa do bani bo sa takie bardzo gumowe:-) ale ile ludków tyle róznych zdań.
 
reklama
A ja używam pampersa , miałam tez huggisy, ale nie mogląm zniesc ich specyficznego zapachu, a poza tym były ok
 
Do góry