reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
reklama
Nam Sudocrem nie odpowiadal :no: Jeszcze bardziej podraznial pupe. Stosujemy tylko i wylacznie Alantan Masc Plus i jest super :tak:A jak mala miala mocno podrazniona pupke to wtedy przez 2 dni Tormentiol szedl w ruch i po klopocie :tak::-)
 
Ewa-Krystyna to wszystko brzmi pieknie, ale pszekonasz sie jakie to bedzie cieszkie jak bedziesz musiała to robic, a nie tylko o tym pisac...znałam kilka mam co tez tak mówiły, po miesiacu w ruch poszły zwykłe, a tez sie zapierały ze tylko tetra...

Ewa-Krystyna jak juz pisałam pogadamy jak juz zapoznasz sie z "problemem" praktycznie a nie teoretycznie, bo to ogromna róznica...:-D:-D:-D......życze powodzonka w staraniach...poozdrawiam:laugh2:

Martka_79
- no to odnalazlam watek i nasze posty ( strony ok.52) i musze ci sie przyznac,ze moja corka ma ponad 3 miesiace i nadal uzywam pieluch wielorazowych - materialowych :-) zapoznalam sie z "problemem" praktycznie i nic prostrzego niz moje pieluchy materialowe ;-):-) - wlasnie sie piora,a mala spi :-)... poczatki byly trudne,ale nie ze wzgledu na ich "obrobke" -z tym nie mam zadnego problemu,bo pralka pierze :-)- tylko problemy skorne mojej malej - ma super delikatna skore - i moj blad w praniu pieluch powodowal u niej odparzenia,na szczescie znalazlam rozwiazanie i juz jest po problemie :-) - uzywalam za duzo i nieodpowiedniego proszku... oczywiscie mamy tez jednorazowki dla babci i czasami taty oraz gdy ja sama mam lenia ;-):-D...
 
moim zdaniem najlepsze na odparzenia jest mydło i woda po każdej kupce przede wszystkim sudokrem jest dobry ale tylko w jakis wyjątkowych wypadkach bo szybko sie skóra po nim uodparnia i juz nie pomaga
 
Ewa-Krystyna

Gratuluje wymarzonego maleństwa :))):tak::tak::tak::tak::tak::tak:

I gratuluje że udało Ci się z tymi pieluszkami, no nie sądzilam..a jednak się da:-D...
Ja jak słyszalam wtedy o pieluszkach wielorazowych myślalam o zwykłej tetrze, a ostatnio widzialam takie co wygladem przypominają zwykłe papmpersy. Fajene są i teraz juz sama wiem że mozna ich uzywac bez problemu.
Jednak ja jestem leniuch straszny i łatwiej mi było wyrzucic niż wyprac:-(
Na szczecie temat mnie juz nie dotyczy, bo w grudniu minie rok jak nie wiem co to pieluszki :))))

Jeszcze raz gratuluję córci i życze małej duuużo zdrówka:)
Pozdrowionka:))))
 
Ostatnia edycja:
Ja od poczatku zaczelam stosowac linomag, po kilku dniach pojawily sie mooocne odparzenia :szok: moja mama dowiedziala sie od sasiadki o masci robionej w aptece i zalatwila mi taka, okazala sie rewelacyjna!! po 2 dniach nie bylo sladu na pupce Zuni, ale... ja jak nigdy w zyciu nie bylam na nic uczulona, dostalam cholernie swedzacej wysypki na calym ciele :shocked2: dermatolog pierwsze co spytala, czy nie stosuje dla dziecka masci robionej w aptece, to mowie, ze tak, wiec zalecila sprawdzic, czy w jej skladzie nie zawiera sie kwas borny / borowy, a jesli tak, to mam masc odstawic (oczywiscie nie smarowalam sie sama ta mascia, tylko dzidzi pupcie, ale mimo wszystko podobno od niej moglam dostac tej wysypki :baffled: ). W domu dopiero zaczelam czytac o tym kwasie bornym i szok!! :szok: okazalo sie, ze nie mozna go stosowac u dzieci ponizej 3 roku zycia. Dzis odebralam z apteki taka sama masc, tyle ze bez kwasu - ponoc ma byc rownie skuteczna no i znacznie bezpieczniejsza :tak: a sudocrem niestety pogarszal sprawe :no:
 
witam, moj syn (4 miesiace )miał zapalenie oskrzeli i zastrzyki z biotraksonu, pozniej tydzien antybiotyk w płynie i zauwazyłam lekie odparzenie, zaczełam smarować sudocremem, maka ziemniaczana, pudrem... zaczerwienienie lekko sie zmniejszyło, ale po bokach wyskoczyły mu pryszczyki jakby i to nie znika,, a skórka jakby się luszczyła, maz stwierdzil ze to chyba grzybiczne.. mamy masc clotrimazolum, i zaczelismy do wody podczas kapania dodawac nadmanganian potasu bo tak mi polecili.. jak myslicie czy to przejdzie? czytałam tyle forum i wiadomo kazda pisze inne mascie i kremy... dołaczam zdjecie bo to łatwiej niz tak opisywać ...
 

Załączniki

  • 100_2525.jpg
    100_2525.jpg
    17,6 KB · Wyświetleń: 49
u nas własnie po nadmanganianie mały miał wysypke no i wietrz tylek jak najdłuzej tylko mozesz. powietrze najlepiej działa na takie wlasnie rzeczy.
no i do lekarza bym poszla na twoim miejscu.
 
O jej jak okropnie to wygląda-Aga udaj się jek najszypciej do dobrego lekarza,bo napewno to małego piecze :-(Nie cuduj z maściami i nie strzelaj która może pomóc ,bo możesz tylko pogorszyć:crazy:Pozdrawiam i odezwij sie czy malutkiemu przeszło
 
reklama
Do góry