reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
Jeśli odparzenie nie jest ogniste i zakrwawione to spokojnie możesz używać zwykłego sudokremu i oczywiście że pampersów, a nie żadnej tetry (ile lat ma ta Twoja położna?). Musisz też bardzo często wymieniać dziecku pieluszkę, nie tylko jak ma kupkę ale także jeśli ma już sporo moczu w pieluszcze. Dodatkowo teraz jeśli jest upalny dzień, spokojnie możesz jak najwięcej wietrzyć dziecku pupę, to pomaga najbardziej, bo skór wtedy oddycha. Piszę Ci to wszystko z doświadczenia, sama przerabiałam.
 
reklama
moje sposoby to:
- żadnych wilgotnych chusteczek, bo one też odparzają (waciki i woda przegotowana)
- dużo wietrzenia
- dopasuj pieluchy, u mnie pampersy odparzały a huggisy były ok
- jak się pogłębiało to robiłam delikatny krochmal ok 1 łyżeczki mąki ziemniaczanej rozrobionej w kilku łyżkach wody i to wlewam do gotującej się 1-2 szklanek wody, jak ostygnie to przecieram tym pupę przy każdej zmianie pieluszki
- u mnie linomag pogarszał sprawę a sudocrem nie pomagał....najlepiej sprawdzał się bepanthen

Mam nadzieję, że coś pomoże:-D
 
U mnie maluszek jeszcze się tak mocno nigdy nie odparzył ale wietrzenie i maść posladkowa Ziajki pomagają. Podobno zbyt częste mycie (za każdym razem zmieniania pieluszki) pogarsza sprawę. Wystarczy woda. I wietrzyć, wietrzyć, wietrzyć, a dzieci to kochają.
 
ja bardzo dlugo walczyłam z odparzeniem i zastosowałam fenistil na rany i o dziwo pomogło oczywiście dodatkowo chodzenie bez pieluszki. U takiego malucha to proste i tak nigdzie nie pójdzie:) więc niech sobie leży goła:)
 
Założyłam ten temat ponieważ jestem mama 5 dzień a moja córka ma już małe odparzenie na pupce. Polożna mówi żeby tylko tetry używać i maści która faktycznie jest najlepsza. Natomiast sąsiadka ponad miesiąc walczyła z odparzeniami maleństwa i dopiero jak zaczęła znów pampersów używać a nie tetry i tej maści wyżej wymienionej to przeszło bardzo szybko...

kogo słuchać? Co radzicie mamy doświadczone?
U nas pomogła zmiana pieluch, z Pampresów przeliśmy na huggies i problem znikł :tak:
 
czyli jednak pampersy... będę smarować tą maścią co kazała i czas pokaże. w nocy użyłam pampersów i zmieniałam po każdym siku i kupce (czyli po każdym cycu) i na chwilę obecną stan się nie pogorszył. będę zaraz wietrzyć pupę tylko się obudzi. problem jeszcze zostaje bioderek. do miesiąca mam między nogi dawać 2 tetry żeby badania wyszły dobrze... jakoś muszę to wymyślić żeby tej tetry tyle nie prać.
 
misiaszek... ja mojej julce dawalm duzo roznych pampersow! dada , gaga, labell, az przeszlam na pampers i hugiies... od zadnych odparzen nie miala ale wydaje mi sie ze pampersy ktore wchlaniaja mocz lepiej jak hugiies i pampers i przerabiaja go na granulki sa duzo lepsze. te zwykle trzeba co chwile przebierac bo dziecko moze sie odparzyc zreszta julka od tych zwyklych zawsze przeciekala i byla mokra... odkad uzywam hugiies i pampers jest ok. odparzenie krwiste byly raz od biegunki mimo ze przebieralam jak tylko kupke zrobila.. polecam jak dziewczyny pisza sudocrem id uzo wietrzenia pupki.. tylko pamietaj ze sudocremu dluzej jak 5 dni nie powinno sie stosowac bo jest on robiony na bazie antybiotyku.

a jaka mascia kazala smarowac?
 
reklama
tormentiol :) a czym mam smarować jak przetrę mokrym płatkiem kosmetycznym miejsca intymne? czy zagłębienia miedzy nóżkami mam po prostu osuszyć i tyle? żadnej maści? byłam przekonana że cienka warstwa sudocremu zawsze powinna być po zmianie pieluszki na suchą... powiem szczerze-gubię się już w tym wszystkim. wiem że u dziewczynek między wargami to tylko płatkiem kosmetycznym nasączonym przegotowana woda można przejechać raz i nie więcej ale co z resztą fałdek w okolicach intymnych?
 
Ostatnia edycja:
Do góry