reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia - pomocy!

Co używacie na pupki waszych maluszków w razie odparzenia?


  • Wszystkich głosujących
    123
młoda 3 dzień nie zrobiła kupki. co robić?? dawałam jej herbatkę koperkowa i nic nie puściło. nie jadłam nic innego i nowego, nic co mogło wpłynąć na zaparcia, ja ich nie mam. robiłam jej masaże brzuszka i nic. Zoja dostaje jedna butelkę modyfikowanego na noc ale to nie jest dużo żeby tak działało. co zrobić???
Nic nie rób, i na pewno nie używaj termometru.Używając termometru możesz rozleniwić zwieracze pupy i przyzwyczaić dziecko do pomocy w czymś co powinien robić sam :-) Po prostu cierpliwie czekaj. Układ pokarmowy dziecka zaczyna dojrzewać i dlatego tak się robi. Kupki mogą być rzadziej ale za to już gęstsze. Mój Nikoś potrafił 6 dni kupki nie zrobić, fakt, trochę się z tym męczył bo popłakiwał i się prężył ale za to jak już to kupsko było to nie wiedziałam jak się za nie zabrać:-)
Teraz zaczęłam już rozszerzać dietę i kupki pojawiają się ok co 3 dni :-) duże i takie geścioszki ;-)
 
reklama
ehhh... coraz mniej problemów. wszystko pięknie i młoda zdrowa. jedyne problemy to płacz po kąpieli którego nie mogę okiełznać. kolejnym problemem są plamy po marchewce :( jak mam się ich pozbyć?? vanish standardowy nie pomaga i do bieli tez nie. wcześniejsze zapranie też nie pomaga ani zaraz po zbrudzeniu. macie jakieś pomysły i rady?
 
oj marchewka sie praktycznie nie spiaera
radze zaopatrzyc si w sliniakczki i kilka pieluszek tetrowych przeznaczonych jedynie do jedzenia.mozna uzyc wybielacza co jakis czas,ale to wiadomo tylko do bialych rzeczy
ewentulanie zaprac wczesniej zwyklym mydlem i prac w 90stopniach jezeli sa to jasne bawelniane rzeczy

co do placzu po kapieli-moje corki tez zawsze plaaly-powod-p kapieli robily sie potornie glodne
wiec karmilam je tak ok 1-1,5gdz przed kapiela tak zeby nie na pelny i nie na pusty zoladek.
do tego do kapieli jakas fajna muzyczka,skoczna,i spiewy i jak wyciaglama z kapieli i zawijalam w recznik to pocieralam plecki-taki masaz;)
 
mama-uli: wg mnie za duzo kremujesz dziecku pupkę nie dając jej oddychać... jak przestaniesz czymkolwiek smarować i tylko podcierać waciekiem z wodą i wycierać do sucha.. pozwolić poleżeć małej kilka minut z suchą gołą pupą to wtedy zaczerwienienia powinny zniknąć
wiem o czym piszę, bo przechodziłam ciężkie odparzenie z córką, gdzie u syna mowy nie było o jakimkolwiek odparzeniu
 
Moja córcia też miała takie problemy ale bez plam na buzi. Z wysypką bym poszła do lekarza. A co do pupci nie stosować mydła do kąpieli podrażnia. Kupić podkłady w aptece i niech dzidziuś leży tak jak najdłużej. No a u mnie także pomagała maść LINOMAG. A jak kiedyś zrobiłam nivea to było jeszcze gorzej. I życzę cierpliwości. A jak mojej koleżanki córcia miała odparzenia, aż do krwi to lekarka jej przepisała maść bez recepty. Clotrimazolum i po trzech dniach pupcia jak nowa a koszt maści 3 zł. Może warto spróbować lub lepiej skonsultować się z lekarzem.
 
witam wiolan ma rację daj skórze odetchnąć wystarczy jedna rzecz mączka ziemniaczana lub sudocrem ze swojego doświadczenia polecam maść robioną czy dziecko ma suchą skórę,że myjesz w oilatum a plamy na buzi to zapytaj się pediatry jeśli chcesz to mogę Ci wysłać jedno opakowanie tej maści robionej u mojej córci używałam jej od urodzenia
 
reklama
Witam !
A może przyczyna leży gdzie indziej ... U nas było podobnie . Moja Tośka również miała problemy z czerwoną pupką i okolicą . Nic nie pomagało . Próbowałam wszystkiego . Przerobiłyśmy wszystkie możliwe pieluszki łącznie z tetrą , a że moja malutka urodziła się 25 marca a więc już było ciepło to leżała tylko w majtusiach lub z gołą pupcią . Wszyscy mnie zbywali patrząc na mnie jak na idiotkę . Trwało to prawie rok aż zaczął mnie jeszcze martwić dziwny zapach moczu a właściwe zmienianej pieluszki . Był bardzo intensywny. W końcu sama zaniosłam mocz do badania . I tu nastąpił szok . Kolejne badania z UCM włącznie i okazało się , że Tosia ma refluks układu moczowego . Będąc w szpitalu dopiero do mnie dotarło ile dzieci choruje na refluks układu moczowego i jakie są konsekwencje zbyt późnego rozpoznania . Cały czas jesteśmy na razie na lekach. Jak młoda skończy dwa latka czeka nas kontrolny UCM . Mam nadzieję ,że refluks się cofnie i ominie nas operacja .
Mam nadzieję , że u Twojego słoneczka będzie wszystko dobrze jednak chciałabym aby uczulić , że "zwykłe" odparzenia mogą mieć głębsze podłoże .
Pozdrawiam wszystkie mamy :)
 
Do góry