reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenia

Anna2828

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Październik 2019
Postów
39
Witam , czy możecie polecić coś na odparzona pupę ? Synek od urodzenia obecnie 5 tygodni był smarowany przy podcieraniu. Jest karmiony piersią i robi bardzo dużo kup ... Przez to ciągle ma czerwona pupę ... Chusteczek nie używam , przegotowana woda z oliwka , maście typu sudocrem , alantan, linomag pomogły na chwilę ... Maka ziemniaczana też ... Wszystko ładnie zaczęło się goić bo zaczął robić mniej kupek, a od wczoraj znowu , pupcia cała czerwona ;( już nie wiem czym mam go smarować ....
 
reklama
Rozwiązanie
Ja smarowalm mojej mascia z witamina A jak miala odparzenia nawet jak miala takie brzydkie ranki od oparzen to ladnie jej sie zagoilo bo tez tyle kasy wydawlam na te mascie w aptece i nic nie pomagalo...
Nam pomógł alantan ale w zielonym opakowaniu i kąpiele w nadmanganianie potasu. Po 2-3 kąpielach nie było śladu po odparzeniu. Można też wsypać kilka kryształków, tak żeby zabarwiły wodę na delikatny różowy do wody, w której przemywasz pupę dziecka
Zielony to maść u mnie był stosowany zapobiegawczo po każdej kupię na silne odparzenia nie dzialal
 
reklama
Nam pomógł alantan ale w zielonym opakowaniu i kąpiele w nadmanganianie potasu. Po 2-3 kąpielach nie było śladu po odparzeniu. Można też wsypać kilka kryształków, tak żeby zabarwiły wodę na delikatny różowy do wody, w której przemywasz pupę
Cały czas stosowałam to zamiast chusteczek płatki kosmetyczne z nadmanganianem potasu , wszystko się wygoilo... Tzn nie całkiem ale było lepiej a od dwóch dni na nowo i teraz robię woda z oliwka bambino zamiast chusteczek
 
Ja smarowalm mojej mascia z witamina A jak miala odparzenia nawet jak miala takie brzydkie ranki od oparzen to ladnie jej sie zagoilo bo tez tyle kasy wydawlam na te mascie w aptece i nic nie pomagalo...
 
Rozwiązanie
Do góry