reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenie a ząbkowanie

AnA Ania

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2019
Postów
30
Witam mój maluszek ma 7 miesięcy. Od prawie 2 tygodni mamy problem z odparzoną okolicą fujarki ( sama fujarka, nad nią i jądra) i nie wiem już co mam robić. Pieluszki używam cały czas te same, chusteczki też a przy każdym przewijaniu sudocrem. Zmieniam pieluszkę co 2-3 godziny chyba że zrobi kupkę to od razu.
Nic już nie pomaga, wietrzenie pupy, obmywanie wodą zamiast chusteczek.
Teraz pytanko czy jest możliwość że jest to spowodowane przez wychodzące zęby?
3 dni temu odparzenie prawie znikło a maluszek ugryzł mnie w palca nowym ząbkiem 😁 ale teraz od nowa cały czerwony i krosty lecz jeszcze jeden ząbek mu idzie tylko jeszcze się nie przebił.
 
reklama
Rozwiązanie
Witam moja córka ma podobnie że jak idą ząbki to pupa odparzona a ma 10m. U mas działa cuda maść tormentiol smaruje na noc i po odparzeniu nie ma śladu :)
Dokładnie - mąka ziemniaczana, a jak nie pomoże, to maść travocort. Poleciła nam to pediatra, bo właśnie przy ząbkowaniu i luźniejszej kupie pojawiało się podrażnienie z wysypką pomiędzy jądrami a penisem. Zeszło po jednym dniu. Maść nie jest droga, ale o ile dobrze pamiętam jest na receptę.
A ta mąkę ziemniaczaną to jak użyć posypać jak pudrem?
 
reklama
Nigdy nie słyszałam o związku ząbkowanie odparzeniami..
Mój ma 8m, na szczęście nie za często zdarzają nam się pdparzenia- nigdy nie miały związku z zębami (A ma już 4), ale z pieluszkami.
U nas pieluchy dada musialy zniknąć...
Właśnie też używamy Dada i myślałam że to od nich bo zaczęliśmy używać tych nowych złotych ale zamieniłam je z powrotem na fioletowe które używaliśmy wcześniej i nie mieliśmy problemów. Jednak to nie pomaga bo odstawiłam je jakoś tydzień temu i nie ma różnicy. Spróbuję jeszcze mąki ziemniaczanej i wietrzenia pupki choć to wietrzenie może skończyć się osikanym każdym kątem mieszkania i nas 😈 najlepiej jak mały się na mnie spojrzy z taką miną diabełka i raptem fontanna 😅
 
Stosowaliśmy sporo: dentinox, bobodent, viburgel... I ta pierwsza chyba najlepiej działała. Ale z maścią jest tak, że chyba trzeba potestować, bo u każdego dziecka inaczej.
Ja właśnie mam dentinox ale ja można używać tylko 2 razy dziennie i jak mu rano posmaruje tak za jakiś czas znowu marudzi i zastanawiam się nad zmianą bo i tak się kończy powoli. Myślałam właśnie nad bobodent
 
Nie wiem jaki związek może mieć pupa z zębami....
Nigdy nie słyszałam o związku ząbkowanie odparzeniami..
Mój ma 8m, na szczęście nie za często zdarzają nam się pdparzenia- nigdy nie miały związku z zębami (A ma już 4), ale z pieluszkami.
U nas pieluchy dada musialy zniknąć...
Wy tak powanznie?
W trakcie zabkowania tak kupa jak siki maja inny odczyn, duzo bardziej kwasny niz normalnie. Odparzenia przy zabkowaniu sa najnormalniejsza rzecza na swiecie.
Autorko duuuzo wietrzenia, sudocrem wlasnie, dbaj zeby pupcia byla po przemyciu woda sucha, zanim pieluszke zalozysz. Mozesz sprobowac maki ziemniaczanej, ja nie probowalam, ale podobno dziala.
Powodzenia.
 
reklama
Na prawdę?? Są jakieś badania, nigdzie nie mogę tego znaleźć poza jednym forum..
U nas nic się z pupa nie działo.

Wy tak powanznie?
W trakcie zabkowania tak kupa jak siki maja inny odczyn, duzo bardziej kwasny niz normalnie. Odparzenia przy zabkowaniu sa najnormalniejsza rzecza na swiecie.
Autorko duuuzo wietrzenia, sudocrem wlasnie, dbaj zeby pupcia byla po przemyciu woda sucha, zanim pieluszke zalozysz. Mozesz sprobowac maki ziemniaczanej, ja nie probowalam, ale podobno dziala.
Powodzenia.

Wy tak powanznie?
W trakcie zabkowania tak kupa jak siki maja inny odczyn, duzo bardziej kwasny niz normalnie. Odparzenia przy zabkowaniu sa najnormalniejsza rzecza na swiecie.
Autorko duuuzo wietrzenia, sudocrem wlasnie, dbaj zeby pupcia byla po przemyciu woda sucha, zanim pieluszke zalozysz. Mozesz sprobowac maki ziemniaczanej, ja nie probowalam, ale podobno dziala.
Powodzenia.
 
Do góry