reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenie a ząbkowanie

AnA Ania

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2019
Postów
30
Witam mój maluszek ma 7 miesięcy. Od prawie 2 tygodni mamy problem z odparzoną okolicą fujarki ( sama fujarka, nad nią i jądra) i nie wiem już co mam robić. Pieluszki używam cały czas te same, chusteczki też a przy każdym przewijaniu sudocrem. Zmieniam pieluszkę co 2-3 godziny chyba że zrobi kupkę to od razu.
Nic już nie pomaga, wietrzenie pupy, obmywanie wodą zamiast chusteczek.
Teraz pytanko czy jest możliwość że jest to spowodowane przez wychodzące zęby?
3 dni temu odparzenie prawie znikło a maluszek ugryzł mnie w palca nowym ząbkiem 😁 ale teraz od nowa cały czerwony i krosty lecz jeszcze jeden ząbek mu idzie tylko jeszcze się nie przebił.
 
reklama
Rozwiązanie
Witam moja córka ma podobnie że jak idą ząbki to pupa odparzona a ma 10m. U mas działa cuda maść tormentiol smaruje na noc i po odparzeniu nie ma śladu :)
Na prawdę?? Są jakieś badania, nigdzie nie mogę tego znaleźć poza jednym forum..
U nas nic się z pupa nie działo.
Nie wiem czy sa badania, nie mam czasu siedziec i szukac w internecie. Slyszalam to od conajmniej kilku pediatrow, u nas nigdy problemow z odparzeniami nie bylo, dopoki nie doszlismy do trojek i czworek, wtedy sie pojwialy, nie jakies wielkie, ale jednak.
 
reklama
Nie wiem czy sa badania, nie mam czasu siedziec i szukac w internecie. Slyszalam to od conajmniej kilku pediatrow, u nas nigdy problemow z odparzeniami nie bylo, dopoki nie doszlismy do trojek i czworek, wtedy sie pojwialy, nie jakies wielkie, ale jednak.
O Nie! To wszystko przed nami...
Zapytałam znajomej pediatry i mówi,że to jak ze skokami rozwojowymi - niby coś jest, ale nie do konca:)
 
Witam moja córka ma podobnie że jak idą ząbki to pupa odparzona a ma 10m. U mas działa cuda maść tormentiol smaruje na noc i po odparzeniu nie ma śladu :)
 
Rozwiązanie
Do góry