reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenie pupy u niemowlaka

Imagi_nacja

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Styczeń 2021
Postów
1 551
Hej dziewczyny

Jaki najlepszy sposób na odparzenia na pupie u niemowlaka? Smarowałam już różnymi maściami i nic nie pomaga cały czas pupa czerwona…
 
reklama
Może to kwestia pieluch?

U nas najlepiej sprawdzał się zielony linomag ale jednak najważniejsze były pieluchy
 
Używam od dwóch dni linomag i jakoś nie widzę poprawy. Jeśli chodzi wlansie o pampersy to zmieniłam dzisiaj z dady na pampers…zobaczymy czy to coś da

U nas tylko dawały radę pampers białe lub te eco z rossman. Ale najlepiej wielorazowe. I oczywiście żadnych mokrych chusteczek. Tylko woda i waciki
 
Polecam ,tanie i jest mega, moja atopowka, I to serio pomaga ,żadne bepanthen ,sudo czy inne
 

Załączniki

  • 16465217986375320751133731436992.jpg
    16465217986375320751133731436992.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 46
Używam od dwóch dni linomag i jakoś nie widzę poprawy. Jeśli chodzi wlansie o pampersy to zmieniłam dzisiaj z dady na pampers…zobaczymy czy to coś da
Moja córka po dadzie to miała aż ropnie krosty na pupie. Makabra.
Często dziecku jakieś pieluchy nie pasują i trzeba szukać takich, które nie będą podrażniały. U nas też najlepiej sprawdziły się wielorazowe, ale z jednorazowych nie były najgorsze zielone pampersy (a białe te premium care o dziwo ją podrażniały) i bardzo ładną pupę miała na Bamboo nature.
Jeśli chodzi o maści, to u nas żadne sudokremy, linomagi, bepantheny nie działały. Córce pomagał i do dziś pomaga tylko czerwony linoderm. Synek miał dwa razy zaczerwieniona pupę i też już po jednym posmarowaniu przy kolejnej zmianie pampersa miał ładna, biała skórę. Ten czerwony linoderm zawiera też m.in. panthenol, który jest świetny przy poparzeniach, działa bardzo kojąco, a więc tak samo na odparzenia.
 
reklama
U nas też linomag zielony ewentualnie tormentalum. Raz syn miał odparzenia po antybiotyku i wtedy dostaliśmy clotrinazol bo nic innego nie pomagało.
 
reklama
Do góry