reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzenie pupy. Wirus? Szczepionka?

Hej, a może to zęby?
U nas też był taki epizod sraczek odparzających kilka dni, po tygodniu szczepionka. Bałam się że się do dnia szczepienia nie uspokoi, ale przyznałam się pediatrze do tych rzadkich kup na szczepieniu. Dziecko zaszczepione, lekarz zalecił probiotyk. Jak wyszły dwie czwórki to się uspokoiło.
Co do odparzeń to u nas też były, nawet się dziecko kąpać nie chciało. Ja smarowalam sucodremem naprzemian z bepanthenem. Udało się opanować dość szybko.
Dawałam też dziecku kaszki z bananem, bo banan ponoć zatwardza, więc kupa była coraz gęstsza.
Z probiotyków na takie biegunkowe tematy to polecam Enterol 🙂 tylko trzeba od razu podać dziecku np w mleku bo później strasznie wali drożdżami 😂
 
reklama
czy ty jesteś z Krakowa, bo szukam ginekologa dziecięcego właśnie. Mnie też pediatra zbywa, a ona potrzebuje.
Tak, jestem z Krakowa, my byliśmy u pani Moniki Bomersbach (szukałam terminu na już i u niej się trafil). Jak weszłam do poczekalni to chcialam uciekać.. Mała prlowska klitka bez okien.. Ale gabinet całkiem ok, lekarka (poza politycznymi wywodami) sympstyczna, zna się na rzeczy- baaaardzo dokładnie mi wszystko wytłumaczyła i narysowała. Przepisała masc, mamy przyjść za 2tygodnie do kontroli. Masc skutecznie dziala, więc jestem na plus. Jak tylko nie masz problemu z osobowością lekarza i nie najnowocześniejszym sprzętem - całkiem ok.
 
Hej, a może to zęby?
U nas też był taki epizod sraczek odparzających kilka dni, po tygodniu szczepionka. Bałam się że się do dnia szczepienia nie uspokoi, ale przyznałam się pediatrze do tych rzadkich kup na szczepieniu. Dziecko zaszczepione, lekarz zalecił probiotyk. Jak wyszły dwie czwórki to się uspokoiło.
Co do odparzeń to u nas też były, nawet się dziecko kąpać nie chciało. Ja smarowalam sucodremem naprzemian z bepanthenem. Udało się opanować dość szybko.
Dawałam też dziecku kaszki z bananem, bo banan ponoć zatwardza, więc kupa była coraz gęstsza.
Nie wiem czy to zęby, od zagladania do buzki zawsze był tata. Jemu bardzo szybko wyszly zęby, ja nawet tego nie kontroluje. Nie mial nigdy innych objawów od zębów.
Ciekawe z tym bananem, jemy regularnie, bo dziecko lubi.
Z probiotyków na takie biegunkowe tematy to polecam Enterol 🙂 tylko trzeba od razu podać dziecku np w mleku bo później strasznie wali drożdżami 😂
O, poczytamo nim. Mamy jakis inny probiotyk, juz go wdrożyłam
 
Nie wiem czy to zęby, od zagladania do buzki zawsze był tata. Jemu bardzo szybko wyszly zęby, ja nawet tego nie kontroluje. Nie mial nigdy innych objawów od zębów.
Ciekawe z tym bananem, jemy regularnie, bo dziecko lubi.
O, poczytamo nim. Mamy jakis inny probiotyk, juz go wdrożyłam
Wiesz, u nas dolne jedynki wyszły spoko, dolne dwójki zobaczyłam przypadkiem przy zabawie. Przy górnych jedynkach było trochę gorączki, ale czwórki to już masakra. Te większe zęby się jakoś inaczej przebijają. Czytałam gdzieś, że jeszcze gorsze mogą okazać się kły, a to przed nami.
Też mam problem z zaglądaniem do buźki, najczęściej udaje nam się przy zabawie, jak dziecko się mocno śmieje.

A co do tych kaszek to tam jest banan+kakao i faktycznie fajna kupa jest po tym 🙃
 
Tak, jestem z Krakowa, my byliśmy u pani Moniki Bomersbach (szukałam terminu na już i u niej się trafil). Jak weszłam do poczekalni to chcialam uciekać.. Mała prlowska klitka bez okien.. Ale gabinet całkiem ok, lekarka (poza politycznymi wywodami) sympstyczna, zna się na rzeczy- baaaardzo dokładnie mi wszystko wytłumaczyła i narysowała. Przepisała masc, mamy przyjść za 2tygodnie do kontroli. Masc skutecznie dziala, więc jestem na plus. Jak tylko nie masz problemu z osobowością lekarza i nie najnowocześniejszym sprzętem - całkiem ok.
dziekuje
 
Do góry