reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzona dupka pomocy

natt_jul

Aktywna w BB
Dołączył(a)
26 Listopad 2021
Postów
80
Cześć dziewczyny , moja trzy tygodniowa córeczka ma odparzenia na dupci , błagam pomóżcie mi ! Co waszym zdaniem najbardziej pomaga ! Zaczęłam od wietrzenia dupci i planuje to robić przynajmniej 2/3 razy dziennie chociaż po 20 minut ( nie chciałabym dłużej ze względu na to, że nadal w mieszkaniu nie grzeją i nie chciałabym, aby była podziębiona.
Plus mam trzy produkty Bepanthen , Sudocrem i Ochronny puder z nivea . Co powinnam używać? i jak ma wyglądać w takim przypadku kąpiel, bo pewnie ją to piecze, ale przecież muszę ją myć. Czy u Waszych pociech też zauważyłyście odparzenia? Jestem załamana, bo obwiniam siebie, bo może coś źle zrobiłam. Co prawda tez zmieniliśmy pampersiaki - Pampers premium care na Pampers active baby. Od dziś znowu przeszłyśmy na pampers premium care, bo je nosiła od narodzin.
 
reklama
Cześć dziewczyny , moja trzy tygodniowa córeczka ma odparzenia na dupci , błagam pomóżcie mi ! Co waszym zdaniem najbardziej pomaga ! Zaczęłam od wietrzenia dupci i planuje to robić przynajmniej 2/3 razy dziennie chociaż po 20 minut ( nie chciałabym dłużej ze względu na to, że nadal w mieszkaniu nie grzeją i nie chciałabym, aby była podziębiona.
Plus mam trzy produkty Bepanthen , Sudocrem i Ochronny puder z nivea . Co powinnam używać? i jak ma wyglądać w takim przypadku kąpiel, bo pewnie ją to piecze, ale przecież muszę ją myć. Czy u Waszych pociech też zauważyłyście odparzenia? Jestem załamana, bo obwiniam siebie, bo może coś źle zrobiłam. Co prawda tez zmieniliśmy pampersiaki - Pampers premium care na Pampers active baby. Od dziś znowu przeszłyśmy na pampers premium care, bo je nosiła od narodzin.
Po pierwsze - nie obwiniaj się! Mój synek też miał odparzenia. Co prawda to było latem, więc pogoda zrobiła swoje, ale winowajcą były też prawdopodobnie pieluszki właśnie z Pampersa.
To, co warto teraz zrobić:
1. Jeśli używasz mokrych chusteczek do wycierania pupy, to z nich zrezygnuj i przejdź na zwykłe waciki maczane w wodzie.
2. Na jakiś czas polecam przejść na pampersy Bambiboo - one są drogie, ale naturalne i u nas zdziałały cuda. Jak się pupa wygoi, spróbujcie znowu przejść na te sprawdzone pampersy i obserwować, co się będzie działo.
3. Ja smarowałam na noc cienką warstwą sudocremu, a w ciagu dnia przy każdej zmianie pieluszki bepanthenem.
4. Wietrz ile się da! Nie musisz całkowicie odkrywać córeczki, możesz zawinąć jej pupę w zwykłą tetrową pieluszkę.
 
Po pierwsze - nie obwiniaj się! Mój synek też miał odparzenia. Co prawda to było latem, więc pogoda zrobiła swoje, ale winowajcą były też prawdopodobnie pieluszki właśnie z Pampersa.
To, co warto teraz zrobić:
1. Jeśli używasz mokrych chusteczek do wycierania pupy, to z nich zrezygnuj i przejdź na zwykłe waciki maczane w wodzie.
2. Na jakiś czas polecam przejść na pampersy Bambiboo - one są drogie, ale naturalne i u nas zdziałały cuda. Jak się pupa wygoi, spróbujcie znowu przejść na te sprawdzone pampersy i obserwować, co się będzie działo.
3. Ja smarowałam na noc cienką warstwą sudocremu, a w ciagu dnia przy każdej zmianie pieluszki bepanthenem.
4. Wietrz ile się da! Nie musisz całkowicie odkrywać córeczki, możesz zawinąć jej pupę w zwykłą tetrową pieluszkę.
Dziękuje za podpowiedzi ❤️❤️
 
U mnie dobrze sprawdzał się sudocrem, lepiej niż inne kremy. Myślę jednak, że to zależy od dziecka i musisz patrzeć na co reaguje najlepiej. Powrót do poprzednich pieluch też byłby dobry, nie każde dziecko toleruje wszystko. Kąpiel może być w krochmalu, jest delikatny i pomaga na odparzenia.

Przyczepię się... Już dupa mi lepiej brzmi niż dupcia. Czemu nie pupa?
 
Metoda mycia wacikami i wodą jest o niebo lepsza od chusteczek. Moj miał pupę czerwoną gdy ich używałam.
Do tego zielony Linoomag 👍
W szpitalu nam go polecali a i tu na forum czytałam o nim wiele dobrego.
Nie stosuję żadnego innego kremu czy maści na jego blady tyłek i wszelkie zakamarki 😉
 
Ja od siebie mogę powiedzieć tyle, że jak już przewietrzysz pupę małej to nie ubieraj jej body, które przyciska pampersa do skóry. Ubierz koszulkę, luźne spodenki, będzie skórze o wiele lżej niż z przyciśniętą, posikaną pieluszką.
 
reklama
reklama
Do góry