reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odparzona pupa

Dołączył(a)
20 Czerwiec 2014
Postów
1
Witam mam córkę która ma 13 miesięcy brała teraz antybiotyk i to spowodowało że odparzyło jej pupę a raczej miejsce niedaleko cewki moczowej najpierw pojawiły się krostki a teraz krostki zaczęły krwawic nie wiem już co mam robic smarowałam zawsze sudokremem i było ok a teraz ciężko się tych krostek pozbyc proszę o pomoc Vanusia.
 
reklama
Albo metoda naszych babć - po umyciu i osuszeniu pupci zasyp mąką ziemniaczaną. Można też kąpać w krochmalu (takim lekkim).
 
najlepiej połączyć olej lniany (może też być słonecznikowy) z mąką ziemniaczaną - co do metod starych dobrych si sprawdzonych ;-) z maści polecam raczej bepanten bo sudocrem może za bardzo wysuszać ... no i ja osobiście używałam tormentiol, nie zauważyłam w składzie kwasu borowego i mówiąc szczerze to w sumie nie wiem co to jest ;-)
 
Maści za wiele nie znam. Na co dzień stosuję bephanten, a jak zauważę jakieś krostki, to smaruję sudocremem, który jest mocniejszy. Krostki znikają natychmiastowo :tak:
Na Twoim miejscu zastosowałabym stary i sprawdzony sposób - kąpiel w krochmalu i zasypanie pupci mąką ziemniaczaną ;-)
Do tego dużo wietrzenia pupy.
 
I my kiedyś borykaliśmy sie ze strasznym odparzeniem, pupa wyglądała okropnie. Pomógł sudocrem ale zasada że skóra musi być idealnie sucha. Koleżanka poleciła mi również po umyciu suszenie delikatne tych miejsc suszarką (podobno pomaga) i dopiero po tym cienko sudocrem. Mała miała nawet frajdę z suszarki, zawsze coś innego co odwracało jej uwagę. No i kąpiel w krochmalu
 
Bepanthen i bardzo dużo wietrzenia pupy. Jak tylko widzę jakieś zaczerwienienie dziecko bez pieluchy na ręczniku i podkładzie. Kilka dni i po problemie a też potrafiła mi się nieźle odparzać...
 
reklama
Ja osobiście używam bephanten a koleżanka w szpitalu dostawała gotowany krochmal do przemywania tych miejsc i linomag oraz zakaz używania chusteczek typu pampers czy inne a zamiast tego duże płatki i przegotowaną wodą.
 
Do góry