reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie doświadczenie po latach

reklama
Moja była z tych dzieci które nocnik/ nakładka parzy. Dawał znać, że robi siku a nocnik i nakładka były na nie. W majteczki robiła. Dałam sobie się na spokój z męczeniem siebie i dziecka. Nocnik stał sobie w pokoju nadal a w łazience była deska 2w1. Nakładka wg mnie niewygodna jest przez tą wypustkę z przodu i niestabilna. Trzeba być przy dziecku a muszla 2w1 to wygoda, bo dziecko samo może iść do toalety. Jak miała 2 l i 8 mies pewnego dnia poprostu usiadła sama na nocnik i zrobiła siku. Bez namawiania. Dwa dni pampers w nocy, ale był suchy, więc i w nocy spala bez niego. Tylko raz w czasie choroby miała wpadkę. Z kupką zeszło trochę dłużej, ale w końcu też sie przekonała.
Przychodzi czas na każde dziecko. To nie wyścigi, że Ala umie a Zuzia jest gorsza bo jeszcze tego nie robi. Na każdego przychodzi pora, nic na siłę. Przekona się, bez namawiania, przekupywania i biegania mamy sprzątającej ciągle kałuże 😉
 
Czy myślicie, że jak Dziecko chętnie siada na nocnik i robi siku/kupę choć nie wola, jest sadzane co jakiś czas, czasem zdarzy mu się wpadka w majty (chwile zanim nasika patrzy na majty a potem na mnie i momentalnie sika) to jest szansa że za kilka dni „połączy kropki” i zawoła siku/kupę? Uczymy się dopiero tydzień. Dopiero czy aż. Nie wiem ;)
 
Jedna z oznak gotowości jest suchy pampers w nocy. Tydzień to dosyć długo.. Niby pełen proces potrafi trwać miesiac, ale progres jakiś musi być. :)
 
Mój synek został odpieluchowany w dzień zaraz po 2 urodzinach. Na noc chwilę przed 3. Mocno się to rozjechało. W dzień nie miał wpadek, a w nocy jak tylko pieluchę ściągnęłam to sikał. A jak nie ściągałam to sucha... Dopiero jak sam powiedział, że on nie chce pieluchy i będzie wstawał w nocy, to z dnia na dzień przestał moczyć łóżko.
Teraz córka ma prawie 2 lata. Kupę woła już długo i zazwyczaj zdąży. A siku to zupełny przypadek. A też patrzy wcześniej.
 
reklama
Mój synek został odpieluchowany w dzień zaraz po 2 urodzinach. Na noc chwilę przed 3. Mocno się to rozjechało. W dzień nie miał wpadek, a w nocy jak tylko pieluchę ściągnęłam to sikał. A jak nie ściągałam to sucha... Dopiero jak sam powiedział, że on nie chce pieluchy i będzie wstawał w nocy, to z dnia na dzień przestał moczyć łóżko.
Teraz córka ma prawie 2 lata. Kupę woła już długo i zazwyczaj zdąży. A siku to
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry