reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie doświadczenie po latach

U nas 2,5 roku potrafi tydzień latać w dzień bez pampersa, a są takie dni, że co chwilę wpadka 🤷🏼‍♀️ w nocy ma pampers, ale siusia dopiero rano na nocnik. Dziś w nocy zrobiła bunt, bo ona nie chce pampersa i spała bez. Zobaczę czy dziś da ubrać na noc
 
reklama
U nas 2,5 roku potrafi tydzień latać w dzień bez pampersa, a są takie dni, że co chwilę wpadka 🤷🏼‍♀️ w nocy ma pampers, ale siusia dopiero rano na nocnik. Dziś w nocy zrobiła bunt, bo ona nie chce pampersa i spała bez. Zobaczę czy dz
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Mój właśnie dziś pierwszy raz zrobił mi aferę o pampersa na noc. Rzucał się jak mała wsza. Ale wiem, że się zsika bo cały bibox wypity przed chwilą. A daje się posadzic na nocnik?
tak. Często chce sama chodzić i mam nawet do niej nie podchodzić, bo woła „mama nie”
Póki co jest po siusiu i siedzi w majtkach. Zaraz będę przebierać ją w piżamę i zobaczymy co wymyśli
 
A ile u Was trwało od początku nauki do czasu gdy Córka zaczęła sama siadać czy wołać?
Ja mojemu założyłam :)
od momentu w którym się zdecydowałam na 100% że chce ją odpieluchować zeszło tak z 3 dni

Ale u nas trochę wcześniej zaczęła wołać na kupkę i dzięki temu było nam łatwiej już później na siusiu
Tym bardziej ze jak chciała kupkę to było to po niej widać chwile wcześniej i wtedy biegusiem na nocnik
 
No mój nie pije zbytnio przed spaniem, na pewno nie tyle. 🤣 W nocy rzadko. Jak się napije za dużo to nad ranem się zsika pod siebie. Ale pampers suchy w nocy był od kiedy miał jakieś 1,5 roku, odpieluchowany na 2,7, ale myślę, że za długo zwlekałam, bo był gotowy wcześniej. Po 3 dniach załapał siusiu. kupa to na niecałe 3 lata na kibelek, bo miał blokadę. Nie wolał dopóki nie ogarnął tematu w te 3 dni sikania w gacie w lutym. 🤣
 
reklama
Dzień dobry. Moja córka ma obecnie 2.2 lata. Podjęłam pierwszą próbę odpieluchowania, ale bezskutecznie. Mała nie chce siadać na nocniku. Mówi nie nie nie. Widziałam, że co jakiś czas ktoś porusza temat, też ma problem. Chciałam prosić o komentarz jak się udało rozwiązać problem po czasie.
Pierwsze próby podjęłam gdy syn skończył 2 latka niestety kończyły się fiaskiem. Raz na dwa miesiące podejmowałam próby jednak rezultat był taki że patrząc mi w oczy z uśmiechem na twarzy mówił "sikam" I robił to celowo co 15 minut aby chociaż troszeczkę je zamoczyć. Gdy miał 3 latka (bez miesiąca) powiedziałam do niego "zobacz dziś dzieci idą do przedszkola, będą się bawić i uczyć" na co stwierdził że ob też chce odpowiedziałam mu że z pampersem go nie przyjmą... Odpowiedź jego była natychmiastowa, stwierdził że on już w pampersa robić nie będzie, jakież było moje zdziwienie gdy słowa zamieniły się w czyny. W dzień pięknie sam chodził na nocnik za potrzebą, na noc zakładałam pampersa ale przez tydzień co rano wyrzucałam suchego więc przestałam zakładać. Sam dorósł do tego że chce odstawić na siłę niestety nic nie wskurałam. Trzymam kciuki żeby się udało :)
 
Do góry