reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie kiedy???

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Kiedy zaczełyście uczyć siku na nocniku? Moja ma 19 miesięcy , usiadła kilka razy ale nie chce jeszcze za bardzo, protestuje. Wiem, że źle jest na sile zmuszać, więc jeszcze odpuściłam
 
reklama
Rozwiązanie
Mój miał 1,5roku. Ale niektóre dzieci są gotowe dopiero jak mają 2,5 i to też jest ok. Zawsze mówię że najlepiej poczekać na sprzyjającą pogodę, w twoim wypadku zaczęłabym od wiosny. Wtedy łatwiej zrezygnować z pampersow i trzymać dziecko na samych majteczkach lub spodenkach z tetra w środku.
Moja miała 9 miesięcy jak zaczęłam ją sadzać na nocnik. Dzięki temu teraz mi nie zwiewa i załatwia się na niego prawie za każdym razem. Moim zdaniem im wcześniej tym lepiej.
 
Moja dwojka odpieluchowala sie ok. 2 miesiecy przed 3 urodzinami. Dwie różne płcie, dwa różne typy przemiany materii, różny rozwój motoryczny - a jednak wyszło tak samo. Starsze dziecko nigdy nie posikalo sie w nocy, za to jeszcze czasem zapomniało podczas zabawy. Młodsze za to na odwrot.
 
Ja swoja czesciowo odpieluchowalam jak mala miala 19msc. Tez nie chcialam zmuszac,ale o dziwo mala bardzo szybko zalapala,a na poczatku wyginala sie w palak jak ja sprobowalam posadzic,az w koncu zalapala. Powiedzialam sobie,ze daje nam 3 czy 4 dni jak nie bedzie wspolpracy to olewamy i wrocimy do tematu pozniej. Tym ze ja probowalam raz dziennie. Na zasadzie widze ze sika to na nocniczek ja. Jak usiadla to bylo jeszcze jedno podejscie jak sie opierala pieluszka na zadek. Kolejne podejscie nastepnego dnia. Maz probowal mnie odwiesc od tego pomyslu,ale tak zgrabnie poszlo,ze pozniej sam byl w szoku. Zreszta do dzis jest,a to bylo rok temu....
 
Moja ma 2latka skończone dziennie może z 3razy siadzie i zrobi nawet kupkę jej się udało zrobić...wiec to zależy ja jej nie zmuszam mowie jej ze idę siusiu i ona ze mną siedzi i przeważnie zrobi do nocnika:)
 
Moja ma 2 lata i 3 miesiace i nie ma szans. Kilka razy zdazylo sie, ze zrobi siku, ale w wiekszosci przypadkow po prostu wstrzymuje siku nawet godzine dopoki nie zaloze pieluchy.
Wiem, ze juz powinna byc odpieluchowana, ale nie ma mowy o wspolpracy, a ja nie chce jej zmuszac krzykiem czy kara...
 
reklama
My powolutku próbujemy. Mała ma 22 miesiące. Widzi w przedszkolu, jak inne dzieci siadaja na nocnik wiec się w końcu zainteresowała ale jakichś wiekszych sukcesów nie zanotowałam póki co. Póki co traktuje to jako dluuugi wstęp..niech się przyzwyczaja.
 
reklama
Moja córka pierwszy raz usiadła na nocnik jak miała 14 miesięcy i od razu zrobiła siku. Nie miała problemu z robieniem na nocnik ani kupy ani siku. Ale odpieluchowac udało nam się całkowicie dobiero jak miała 2 latka i 8 miesięcy. Sama nie chciała już robić w pampersa i założyła majteczki.
 
Do góry