reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpieluchowanie kiedy???

Razer69gaming

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2018
Postów
477
Kiedy zaczełyście uczyć siku na nocniku? Moja ma 19 miesięcy , usiadła kilka razy ale nie chce jeszcze za bardzo, protestuje. Wiem, że źle jest na sile zmuszać, więc jeszcze odpuściłam
 
reklama
Rozwiązanie
Mój miał 1,5roku. Ale niektóre dzieci są gotowe dopiero jak mają 2,5 i to też jest ok. Zawsze mówię że najlepiej poczekać na sprzyjającą pogodę, w twoim wypadku zaczęłabym od wiosny. Wtedy łatwiej zrezygnować z pampersow i trzymać dziecko na samych majteczkach lub spodenkach z tetra w środku.
My zaczęliśmy jak córka miała 2 lata i miesiąc, bo akurat zaczęła sie robić ładna pogoda i byliśmy u moich rodziców, którzy mają działkę, więc było łatwiej niż w blokach. Przez pierwsze kilka dni majtki zmienialiśmy kilkanaście razy dziennie, potem się nauczyła trzymać. Ale sama wołać zaczęła dopiero 2,5 miesiąca później. Wcześniej trzymała, ale jak my jej nie posadziliśmy na nocnik w odpowiednim momencie, to się posikała.
 
reklama
Moja corka mimo,ze ma 2.5 roku nadal jak wyjezdzamy to dostaje pieluszke na zadek. Wiadomo wolalabym nie,ale jakoś tego nie widze,zeby sie na chwile obecna udalo. W domu mamy 100% skutecznosci. I mimo,ze korzysta z nocniczka od roku z bardzo dobrymi rezultatami to osobiscie patrzac na przyklad mojej malej nie ma za bardzo co pospieszac i cisnac.
 
Mój miał 1,5roku. Ale niektóre dzieci są gotowe dopiero jak mają 2,5 i to też jest ok. Zawsze mówię że najlepiej poczekać na sprzyjającą pogodę, w twoim wypadku zaczęłabym od wiosny. Wtedy łatwiej zrezygnować z pampersow i trzymać dziecko na samych majteczkach lub spodenkach z tetra w środku.
 
Rozwiązanie
Do góry