reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpłynięcie wód płodowych

I w żadnej nie miałaś szwu założonego? Jakie to było rozwarcie że było za późno?
W 20 TC miałam 2 cm rozwarcia, wtedy powiedzieli że to za późno. Rozwarcie się pogłębiało w 30 TC miałam już ok 4-5 cm. Od 20 TC leżałam plackiem z nogami do góry. Pęcherz płodowy mimo to uwypuklała się na zewnątrz. W kolejnych ciążach nie było szwow ponieważ szyjka dobrze trzymała a zaczynała się rozwierać dopiero ok 35 TC. Gdy rodziłam po terminie to zawsze miałam już kilka cm ok terminu.
 
reklama
W mojej pierwszej ciazy doszlo do przedwczesnego odplynięcia wod płodowych i porodu w 23 tygodniu moja córeczka nie przeżyła. Teraz jestem w 19 tygodniu i miałam założony szew okrężny zapobiegawczo jednak powoli zbliża się tydzień w którym doszło u mnie do odpłynięcia wód płodowych i się zastanawiam czy jak jest założony szew te wody nie odpłyną czy może do tego dojść pomimo szwu? Trochę panikuję niestety
I jak sytuacja u Ciebie? Jesteś już spokojniejsza?
 
W 20 TC miałam 2 cm rozwarcia, wtedy powiedzieli że to za późno. Rozwarcie się pogłębiało w 30 TC miałam już ok 4-5 cm. Od 20 TC leżałam plackiem z nogami do góry. Pęcherz płodowy mimo to uwypuklała się na zewnątrz. W kolejnych ciążach nie było szwow ponieważ szyjka dobrze trzymała a zaczynała się rozwierać dopiero ok 35 TC. Gdy rodziłam po terminie to zawsze miałam już kilka cm ok terminu.
O kurcze ja miałam 1,5 cm zewnętrzne i 1cm wewnętrzne i mi założyli
 
Do góry