reklama

odpowiednie buty ?

Temat na forum 'Zdrowie' rozpoczęty przez ola652, 25 Sierpień 2008.

1. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

zastanawiam sie drogie mamy jakie buciki są najlepsze dla malej rozwijającej sie stopki, chodzi mi konkretnie o adidaski bądź butki kryte na co zwracać uwagę przy kupnie? moze wiecie jaka firma jest polecana np przez instytuty związane z rozwojem dziecka? i na co wy mamy zwracacie najwieksza uwage?

2. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

3. reklama
  4. MamaAntosia

MamaAntosia Antosiowo-Alutkowa :)

Ważne jest, by podeszwa zginała się tu, gdzie naturalnie zgina sie stópka, czyli tuż za paluszkami a nie w połowie, jak to często bywa. Usztywniana piętka to drugi ważny czynnik, powinien być na tyle luźny by nie uciskać nóżki:tak:.

5. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

dzięki serdeczne to przynajmniej wiem no co zwrócić uwagę :)

6. masebi

masebi Fanka BB :)

sztywna piętka - to podstawa - te miękkie buciki są do kitu - obcierają nóżkę i nie są zdrowe.

7. Agnieszka H.

Agnieszka H. Listopadowa mamusia '07

Dla dziecka które nie chodzi albo stawia pierwsze kroczki to mi poleciła lekarka zwykłe skarpetki z ABS. Zresztą tak samo ten Zawitkowski poleca. On to nawet dla starszych dzidziołów to zaleca buty-mięczaki, które pozwalają na zupełnie swobodny ruch/rozwój małej stópki.
    Możesz o tym poczytać na jego forum eksperckim.

Natomiast moja lekarka to poleca to samo, co ci z clpo zalecają.

8. ola652

ola652 Mamusia Adrianka!

po domu skarpetki abs mamy i swietnie sie sprawdzaja ale jak idziemy na spacer lub do samochodu w brzydka pogode nie wypusze malego w skarpetkach lub zima.. totez zapytuje o butki wyjsciowe, no ale teraz wiem na co uwage zwrocic, jeszcze w jakiejs gazecie czytalam ze marka elephant odpowiedna dla dzieci jest. nie wiem jeszcze nie sprawdzalam.;-)

Poleć forum