reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

odpowiednie buty ?

ola652

Mamusia Adrianka!
Dołączył(a)
5 Lipiec 2008
Postów
980
zastanawiam sie drogie mamy jakie buciki są najlepsze dla malej rozwijającej sie stopki, chodzi mi konkretnie o adidaski bądź butki kryte na co zwracać uwagę przy kupnie? moze wiecie jaka firma jest polecana np przez instytuty związane z rozwojem dziecka? i na co wy mamy zwracacie najwieksza uwage?
 
reklama
Ważne jest, by podeszwa zginała się tu, gdzie naturalnie zgina sie stópka, czyli tuż za paluszkami a nie w połowie, jak to często bywa. Usztywniana piętka to drugi ważny czynnik, powinien być na tyle luźny by nie uciskać nóżki:tak:.
 
Dla dziecka które nie chodzi albo stawia pierwsze kroczki to mi poleciła lekarka zwykłe skarpetki z ABS. Zresztą tak samo ten Zawitkowski poleca. On to nawet dla starszych dzidziołów to zaleca buty-mięczaki, które pozwalają na zupełnie swobodny ruch/rozwój małej stópki.
Możesz o tym poczytać na jego forum eksperckim.

Natomiast moja lekarka to poleca to samo, co ci z clpo zalecają.
 
reklama
po domu skarpetki abs mamy i swietnie sie sprawdzaja ale jak idziemy na spacer lub do samochodu w brzydka pogode nie wypusze malego w skarpetkach lub zima.. totez zapytuje o butki wyjsciowe, no ale teraz wiem na co uwage zwrocic, jeszcze w jakiejs gazecie czytalam ze marka elephant odpowiedna dla dzieci jest. nie wiem jeszcze nie sprawdzalam.;-)
 
Do góry