reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpowiednie mleko dla 12 tygodniowej córeczki

Karolcia 25

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Sierpień 2020
Postów
60
Dobry wieczór,
Mam pewien problem z dobraniem odpowiedniego mleka modyfikowanego dla córeczki. Od urodzenia już w szpitalu moja córeczka dostawała mleko Aptamil PRE HA, ale niestety bardzo po nim ulewała więc poszłam do pediatry który nie stwierdził żadnych nieprawidłowości natomiast kazał podawać mleko HIPP AR ( anti refux) i rzeczywiście córka przestała ulewać i najada się tym mleczkiem, natomiast zauważyłam, że córka ma co wieczór bóle brzuszka i wzdęcia. Czy alergia na laktoze może wywoływać takie dolegliwości? Jakie mleko będzie w takiej sytuacji odpowiednie? Wizyte u pediatry mamy 7 grudnia, ale strasznie mi serce pęka gdy widzę jak maleństwo się męczy
 
reklama
Rozwiązanie
Takie dolegliwości mogą w ogóle nie wiązać się z mlekiem ani żadną alergią czy nietolerancją. Ja karmiłam piersią, córka miała kolki, wzdęcia. Trochę pomagał Espumisan i probiotyk ale tak naprawdę to wszystko minęło samo. Druga sprawa że z tym mlekiem to też trzeba trafić, czasem się zdarzało że dałam małej mm ale po Nan ulewała starsznie, po HiPP z kolei miała zatwardzenia, jedyne mleko jakie toleruje to Capri Care.
Witam, mieliśmy to samo u nas. Myślałam, że to brak tolerancji mleka...jednak poza wzdeciami i prezeniem się nic nie było, kupy również ładne.
Okazało się, że problemem była butelka. W każdej jednej smoczek. Za szybko leciało mleko i jadla z powietrzem.
Zmieniliśmy butelkę za pomoca odpowiedniej osoby, która się zna na tym i problem zniknął.
Nigdy nie wierzyłam że smok czy butla będzie stanowiła różnicę, A jednak....
Pozdrawiam
 
Jeśli kupy są ok, ulewanie minęło to kup właśnie antykolkowa butelkę. Układ pokarmowy musi dojrzeć i przyzwyczaić się też do nowego mleka. Niestety problemy brzuchowe to większość mam przechodzi czy to na butelce czy kp.
 
Podaje córce mleko z butelek philips avent są to butelki antykolkowe, córcia robi kupke jasno- żółtą konsystencji płynnego budyniu. Właśnie myślę, że może to być nietolrancja laktozy tym bardziej, że ja w dzieciństwie miałam alergie pokarmową. Już dzwoniłam do pediatry i czekam na telefon od Niego
 
Podaje córce mleko z butelek philips avent są to butelki antykolkowe, córcia robi kupke jasno- żółtą konsystencji płynnego budyniu. Właśnie myślę, że może to być nietolrancja laktozy tym bardziej, że ja w dzieciństwie miałam alergie pokarmową. Już dzwoniłam do pediatry i czekam na telefon od Niego
Jest tu wiele mam których dzieci mają tą przypadłość. Może któraś napisze jak to wyglądało. U znajomej dziecka przy nietolerancji były nitki krwi w kupie.
 
Przy nietolerancji często pojawia się śluz w kupce. U mojego młodszego syna tak było. Kolejnym objawem mogą być pojedyncze nitki krwi, też w kupce. A może Twoja córka ma kolki? Jeśli ta nerwowość pojawia się popołudniami?
 
reklama
Nietolerancja na laktozę czyli cukier to zupełnie coś innego niż alergia na bmk, czyli białko. Jeśli to nietolerancja, to wystarczy włączyć enzym trawiący laktozę lub mleko bez laktozy. Pomocne bedzie zrobienie badań kału (badanie ogólne Pz PH oraz ciałami redukującymi). Natomiast wzdęcia to kwestia osobnicza, może to być wynik fermentacji mleka, a może czas przejściowy dla nowego mleka. Alergia na bmk to już co innego - włącza się specjalną mieszankę, gdzie białka są pocięte na bardzo małe cząsteczki (hydrolizat) lub mieszankę elementarną, zbudowaną jedynie z aminokwasów. Teoretycznie można zrobić badania na IgE, ale często u małych dzieci one nie wychodzą, pozostaje więc obserwacja przed i po włączeniu mieszanki.
 
Takie dolegliwości mogą w ogóle nie wiązać się z mlekiem ani żadną alergią czy nietolerancją. Ja karmiłam piersią, córka miała kolki, wzdęcia. Trochę pomagał Espumisan i probiotyk ale tak naprawdę to wszystko minęło samo. Druga sprawa że z tym mlekiem to też trzeba trafić, czasem się zdarzało że dałam małej mm ale po Nan ulewała starsznie, po HiPP z kolei miała zatwardzenia, jedyne mleko jakie toleruje to Capri Care.
 
Rozwiązanie
Do góry