reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Odpowiedniki Leków w Uk-Czyli nie kupuj lekow w polsce, tu mozesz dostac je za darmo!

misialula

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Styczeń 2010
Postów
494
Miasto
Szkocja
Hey
Chcialabym sie z Wami podzielic informacjami na temat lekow, ktore mozna tutaj kupić,
albo dostac na recepte, nie sciagajac lekow z polski.

Chcialabym aby ten watek słuzył jako poradnik.

My mamy:

Sma lactose free- mleko dla dzieci uczulonych na laktoze- nie trzeba kobinowac z Polski Nutramingenu, ktory oj słono kosztuje, z wielkimi bólami i problemami, ale w koncu dostalismy na nie recepte.

Difflam Spray- odpowiednik Tantum Verde do psikania dla dzieci i dorosłych na ostre zapalanie gardła, bol.

Nurofen- dostalismy an recepte przy zabkowaniu, ale bylam w szoku, zawsze go kupuje w aptece , a tu dostalam za darmo i to butle 200 ml !
Oillatum Bath- Emolient do kapieli dziecka przy suchej skórze


Pozdrawaim i czekam na kolejne wpisy:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Myślę, że warto również poruszyć temat innych leków, tzn. nie koniecznie tych na receptę, które mają swój odpowiednik tutaj.

Misialula... na każdy lek jaki potrzebujesz dla dziecka, nawet jeśli to jest krem na odparzenia GP ma prawo wystawić ci receptę. Wystarczą jego dobre chęci. Poza tym zapytaj w swojej lokalnej aptece o Pharmacy care... to jest taki program, w którym możesz dla dziecka dostać darmowe leki nawet bez wizyty u GP (niestety nie we wszystkich miastach ten program już działa. My tak dostajemy kremy na odparzenia, leki przeciwbólowe dla dorosłych i dla dzieci i wiele innych jest na tej liście.
 
Super ze powstał ten watek :tak:

misialula
z tym mlekiem sma lactose free masz w 100% racje.Ja obecnie przerabialam problem extremalnych kolek u mojego dzidziusia,byłam już na granicy depresji bo nic mu nie pomagało aż wreszcie ktoś poradził sma lactose free

Ciekawi mnie tez kwestia tych leków przeciwbólowych na receptę.Moja znajoma w innej przychodni zawsze jak była ze swoim dzieckiem na wizycie to lekarz przepisywał mu Calpol (po 2,3 butelki) i za każdym razem się pytał czy ma jeszcze,czy jej przepisać.Zapytałam wiec i moja doktorkę a ona z wielkimi oczami :szok: powiedziała ze w ostatecznosci moze mi przepisac jedna butelke,jesli juz naprawde nie mam pieniędzy,ale oni na receptę tak normalnie nie dają.Tylko się wstydu wtedy najadłam. Myślałam ze normalnie w każdym ośrodku dziala takie samo prawo a tu się okazuje ze nie.
 
Dziewczyny piszcie jakie leki stosujecie , ktore polecacie.

U mnie recepte na sma lactose free- z wielkim trudem i bole m ale w koncu dostalam, po połrocznje walce z lekarzem....

Wiec wszytsko jest ich własną wolą.

Pandorka, wiem o takim programie u mnie w szkocji nazywa sie on jakos inaczej, no i z trudem jest cos dostac od aptekarza za darmo. Kiedys bylam bnardzon pzreziebiona i poszlam do apteki, zeby mi cos dał(miałam jeszcze ta kartke na darmowe leki i detysete do 1 roku dziecka, poczym nie pani aptekarka wysmiala i nic nie dała..:()
 
co do walii i przepisów to nie wszędzie jest tak samo........ moja koleżanka która tam mieszka ma wszystkie leki za darmo dla siebie i dziecka to tez chyba zależy na jaką przychodnię się trafi tak samo jak i tu w Anglii..... kiedyś mieszkałam w środkowej Anglii i dla dziecka przepisywali mi paracetamol po czym 3 tyg się dziecko męczyło z zielonym katarem i kaszelkiem..... teraz mieszkam w dolnej części i na dzień dobry lekarzowi powiedziałam żeby nie przepisywał mi paracetamolu bo to nie działa na córkę więc bez problemu dostałam antybiotyk...... jakieś 3 tyg temu córa miała Croup (podgłosniowe zapalenie krtani) i też od razu lekarz przepisał mi sterydy 18tabletek miała brać przez 3 dni gdzie moja koleżanka z londynu dostała tylko w szpitalu 1 dawkę i dalej na paracetamolu..... wiec to zależy od lekarza i przychodni
 
Super ,ze taki watek powtał:)
Ja odrazu jak ide do lekarza to mowie ze przez 5 dni podaje paracetamol wiec on juz musi cos innego przypisac:))
marcysia834-moj niuniek jak mial katar ii kaszel to najpierw zapytali mnie czy ktos ma astme w rodzinie jak im odpowiedzialam ze nie to odpowiedzial mi lekarz ze kaszle bo katar mu splywa do gardelka:-(
 
to ja jeszcze dodam od siebie że mi na receptę wypisują praktycznie wszystko, od paracetamolu przez nurofen dla dziecka, probiotyków i nawet dla mnie w ciąży gaviscon na zgage :D w bardziej ekstramalnym czasie nawet mi przepisali na rceptę lek na zgage jaki podają w szpitalu (nie pamiętam nazwy), co prawda nie działał na mnie. Ale liczyły się dobre chęci mojego gp :)
 
reklama
dodam jeszcze że mój lekarz zawsze bada moją małą od stóp do głów, do uszu zagląda, gardła, całe ciało jej maca i nasłu****e i bada ciemiączko.. nie od razu daje antybiotyk, co ja uważam za bardzo dobre (!!) nie jestem zwolenniczką podawania na wszystko antybiotyków. Najpierw np dziecko jest pod obserwacją, SAM lekarz umawai mi wyzte kontrolną za 2/3 dni, zaleca przyjście od razu jeśli np do gorączki dojdzie też kaszel. Po paru dniach Mała ostatecznie dostaje antybiotyk, po skończonym antybiotyku mam przyjść na kontrolę jak się sprawy mają :) nie mam co narzekać.

w moim przypadku np, poszłam z bólem gardła, z miejsca stwierdził że angina i bez mrugnięcia dostałam antybiotyk na 10 dni.

oczywiście teraz jesteśmy w super przychodni :D wcześniej bywałam w takich co nawet nie fatygowali się zbadać i osłuchać..
 
Do góry